Skip to content

Jak łatwo tworzyć lub tworzyć hiperłącza – Hiperłącza w WordPress, Word i PowerPoint

27 de październik de 2022

czy kiedykolwiek słyszałeś o o linkach hipertekstowych lub hiperlinkach? Cóż, możliwe, że nie znasz ich pod tym imieniem, ale to nie znaczy, że o nich nie słyszałeś, bo w końcu są to słynne linki.

Prawda jest taka, że ​​dzięki linkom lub linkom mamy możliwość zapisania adresu URL która prowadzi do witryny w słowie lub frazie, więc gdy ktoś ją kliknie, zostanie przekierowany na tę witrynę.

Często zdarza się, że musimy umieścić linki lub hiperłączaale zdajemy sobie sprawę, że jest ich sporo, więc najbardziej polecane w takich przypadkach, a jeśli tak jest w Twoim przypadku, najbardziej zalecane jest, abyś wiedział, jak możesz przesłać lub udostępnić wiele linków w jednym łączu za pomocą generatora linków.

W ten sposób będziesz mógł w łatwy sposób tworzyć hiperłącza

Jest to bardzo prosty sposób na szybkie łączenie różnych witryn w Internecie, a jeśli zwrócisz uwagę, zobaczysz, że np. artykuły Wikipedii są pełne linków hipertekstowych zarówno we własnej witrynie internetowej, jak i wobec innych.

Teraz, jeśli masz stronę internetową lub z innego powodu chciałbyś mieć możliwość rozwijania własnych linków hipertekst, musisz wiedzieć, że są na to bardzo proste metody, a my pokażemy Ci jedną z nich.

Wszystko czego potrzebujesz w tego typu przypadkach jest posiadanie komputera i aplikacji w stylu edytora tekstu, który w większości przypadków jest domyślnie instalowany w różnych systemach operacyjnych.

Wiele razy zdarza się, że chcemy utworzyć lub wstawić hiperłącze lub łącze w programie Word, które trwa e-mail lub e-mail, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to kierować się tak, aby pomyślnie wykonać procedurę, którą musisz wykonać.

Możliwe jest stworzenie hiperłącza do swojej strony internetowej lub dokumentu

Zanim zaczniesz krok po kroku, najlepszą rzeczą jest to, że jeśli zamierzasz utworzyć hiperłącze do dokumentu Word lub PowerPoint, zaktualizuj biuromożesz to zrobić z oficjalnej witryny pomocy technicznej firmy Microsoft, dzięki czemu możesz bez problemu dodawać hiperłącza.

Cóż, zakładając, że masz włączony komputer i otwarty edytor tekstu, następną rzeczą, którą musisz zrobić, to: postępuj zgodnie z krokami, których Cię nauczymy:

  • W Notatniku lub podobnym programie napisz jak zwykle: To jest link hipertekstowy do Miracomodolo.com
  • To jest dowolna frazajak widać, nie ma żadnego linku hipertekstowego ani niczego podobnego
  • Następnie musisz sprawdzić menu znajdujące się na górze aplikacji, gdzie zobaczysz ikonę bardzo podobną do tradycyjnej linki, które możemy znaleźć w Internecie. To ikona hiperłącza. Jeśli nie, nie martw się, ponieważ możesz włączyć tę funkcję prawym przyciskiem
  • Po wybraniu fragmentu tekstu, na którym chcesz dodać hipertekstmusisz poszukać tej ikony lub kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybierając funkcję Hyperlink
  • W tym momencie otworzy się nowe okno, w którym będziesz musiał wklej adres URL dokąd ma prowadzić to słowo lub wyrażenie. Najprostszą rzeczą jest skopiowanie go wcześniej z przeglądarki, aby nie musieć go pisać ani popełniać błędów
  • Po wklejeniu adresu URL w tym samym oknie można wprowadzić żądane modyfikacje w odniesieniu do z wykorzystaniem i wykonaniem hiperłączawięc nie spiesz się, aż będziesz pewien, że naprawdę Cię przekonuje

Oto wskazówki, których należy przestrzegać podczas tworzenia hiperłącza

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby tworzyć hiperłącza lub hiperteksty, musisz wiedzieć, że istnieje kilka interesujących wskazówek, które: pozwoli Ci odnieść znacznie większy sukces w tym zakresie, i co naszym zdaniem powinieneś rozważyć.

strona internetowa

Na przykład zawsze to zalecamy te frazy, które zawierają hiperłącze wewnętrzne są w jakiś sposób wyróżnione, na przykład za pomocą podkreślenia lub niebieskiego koloru, aby odróżnić je od reszty tekstu.

W ten sam sposób zawsze radzimy użytkownikom w takich przypadkach nie modyfikować typologii tekstu, który odnosi się do hiperłączy, biorąc pod uwagę, że nie musisz zwracać na siebie uwagi dodając więcej wielkich liter właściwie lub coś w tym rodzaju.

W ten sam sposób, nie musisz umieszczać obrazków, które wyglądają jak przyciski czy coś w tym rodzaju, ale hiperteksty, które działają najlepiej, to właśnie te, które są ukryte w słowach.

I wreszcie, w żadnym wypadku nie uciekaj się do łatwego sposobu dodaj frazy, takie jak Więcej informacji lub Kliknij tutaj, aby umieścić hiperłącza, ponieważ te rozwiązania zwykle nie działają, wręcz przeciwnie.

Bardzo dobrą rekomendacją jest to, że jeśli masz stronę internetową, coś całkiem korzystnego dla Ciebie byłoby umieszczenie link do publikacji Twojej strony lub profilu na Facebooku, Dlatego zalecamy, abyś wiedział, jak wstawić lub umieścić post na Facebooku na swojej stronie internetowej.

Czy udało Ci się stworzyć link hipertekstowy za pomocą tego krok po kroku? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je poprzez samouczek, możesz to zostawić w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram