Skip to content

Jak łatwo przywrócić lub odzyskać pasek adresu w Safari? (Przykład)

26 de luty de 2021

Odzyskiwanie paska adresu w Safari to sytuacja, z którą wielu użytkowników korzysta dobrze znana przeglądarka można się z nimi spotkać podczas jego używania, ponieważ często zdarza się, że podczas uzyskiwania dostępu do niektórych stron nie pojawia się już w swoim zwykłym miejscu.

Ta funkcja programu ma na celu poprawić wrażenia z oglądania treści i poprawić szybkość wczytywania strony. Ale staje się problemem, gdy musisz użyć paska adresu, w rzeczywistości nie pojawia się on ponownie automatycznie, musisz go przywrócić.

Dlaczego pasek wyszukiwania znika?

Jak już przeczytałeś, jest to sposób na optymalizację i poprawę wyświetlania niektórych treści, więc możesz zauważyć, że dzieje się to zwykle, gdy otwierasz z linku nowe okno.

Ten ostatni podczas działania może ulec zmianie w preferencjach lub ustawieniach, dlatego przestajesz widzieć ten ważny element, aby z łatwością korzystać z przeglądarki.

Ale jeśli zamkniesz okno i otworzysz nowe, czy zostanie to naprawione? Odpowiedź jest przecząca, wartości prezentowane przez to okno pozostaną w tej, którą otworzysz później. Tak blisko i otwórz ponownie Safari nie rozwiąże Twojego problemu.

Przywróć pasek adresu w Safari

Zniknięcie paska adresu w Safari może stanowią dużą niedogodność w regularnym używaniu ta przeglądarka. Ale odzyskanie go lub przywrócenie na miejsce jest znacznie łatwiejsze niż się wydaje, zaczyna się od sprawdzenia, jaką wersję safari ma Twoja przeglądarka.

Karta Widok

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przejście do Safari i skierowanie wskaźnika na górę ekranu. Cóż, w górnym pasku opcji będziesz musiał kliknąć zakładkę „Pokaz” lub „Widok” aby wyświetlić odpowiednie menu.

Aktywuj pasek narzędzi

Następnym krokiem jest ponownie aktywować wyświetlacz tego elementu. Cóż, na pewno ten tryb jest wyłączony i dlatego nie możesz go znaleźć w zwykłym miejscu.

Ale pasek adresu w Safari jest połączony lub powiązany z rozszerzeniem „Pasek narzędzi” programu. Jeśli więc ten ostatni został usunięty lub zmieniono jego ustawienia wyświetlania, wpłynie to na pierwsze.

Więc z menu „Widok” Będziesz musiał tylko wybrać, klikając pierwszą wyświetloną opcję o nazwie „Pokaż pasek narzędzi” w ten sposób odzyskasz również miejsce na wyszukiwania. Możesz również dowiedzieć się, jak aktywować pasek zakładek tutaj.

Pierwsza metoda nie zadziałała

Jeśli wykonałeś powyższą procedurę i nadal nie możesz przywrócić pasek adresu w Safari, może to być spowodowane dodatkowymi zmianami wprowadzonymi wcześniej na wspomnianym pasku narzędzi.

W takim przypadku istnieje inna łatwa ścieżka, którą możesz podążać, aby pojawił się ponownie na swoim miejscu, abyś mógł nawigować i używać go jak zwykle, więc na początek upewnij się, że jesteś w Safari.

top google

Teraz w górnym panelu okna musisz ponownie wybrać zakładkę z opcjami „Pokaz” ale tym razem wolisz drugi element, ten, który wskazuje „Dostosuj pasek narzędzi”.

W konsekwencji będziesz miał przed sobą nowe okno konfiguracyjne, w którym aplikacja podpowie Ci, że musisz przeciągnąć element, który chcesz dodać do paska narzędzi.

Postępując zgodnie z tymi instrukcjami, powinieneś zrobić złap pasek wyszukiwania i kliknij i przytrzymaj, przenieś go do okna przeglądarki. Pamiętaj, że musisz przeciągnąć go na górę, gdzie normalnie by się znajdował, a następnie zwolnić, aby włożyć go do paska narzędziowego.

Tak łatwo przywrócisz swój adres i pasek wyszukiwania, a jeśli problem się powtórzy, zniknie. Musisz tylko powtórzyć proces, który, jak widziałeś, jest bardzo szybki i łatwy.