Skip to content

Jak łatwo podłączyć smartfon do samochodu za pomocą Android Auto

27 de luty de 2021

Technologia stale się rozwija i zmienia, dzięki czemu ewoluowały również nasze pojazdy i sposób, w jaki z nimi współpracujemy. Teraz możliwe jest podłączenie naszych telefonów komórkowych do naszego samochodu, więc dzisiaj pokażemy, jak to zrobić podłącz swój smartfon do samochodu za pomocą Android Auto z łatwością.

Z biegiem czasu technologia pozwoliła nam zintegrować nasze urządzenia mobilne z wieloma innymi. Na przykład możesz bardzo łatwo podłączyć kontroler PS4 do swojego Androida, ale idzie to znacznie dalej, ponieważ możesz nawet podłączyć telefon komórkowy do samochodu.

Wiele współczesnych środków transportu posiada bardzo ciekawe systemy, np połączyć nasze telefony komórkowe z samochodem. Niewątpliwie jednym z najbardziej znanych narzędzi tego typu jest Android Auto, jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej i wszystkiego, co umożliwia to narzędzie, przeczytaj te informacje.

Jak łatwo podłączyć smartfon do samochodu za pomocą Android Auto

Jeśli Twój pojazd jest przygotowany do korzystania z Android Auto, powinieneś wiedzieć, że proces połączenia jest bardzo prosty, w każdym przypadku powinieneś upewnić się, że Twoje urządzenie mobilne ma co najmniej Android w wersji 6.0. Następnie zalecamy przygotowanie telefonu komórkowego w następujący sposób:

Pobierz Asystenta Google

  1. Przejdź do sklepu z aplikacjami Google, pobierz Google Apps, które integruje Google Now lub asystenta Google.
  2. Po prostu naciśnij zainstalować i poczekaj, aż proces się zakończy.
  3. Po zainstalowaniu aplikacji będziesz o krok bliżej do tego użyj telefonu komórkowego z systemem Android ze swoim pojazdem.

Pobierz aplikację Android Auto

  1. Powinieneś także pobrać Android Auto ze Sklepu Play.
  2. Kliknij zainstalować i poczekaj, aż proces się zakończy.
  3. Po wykonaniu poprzednich czynności urządzenie będzie gotowe do połączenia go z samochodem.

Połącz się i zacznij używać telefonu komórkowego z Android Auto

  1. Gdy masz już gotowe urządzenie z niezbędnymi aplikacjami, po prostu udaj się do pojazdu.
  2. Gdy pojazd jest włączony i interfejs działa, podłącz urządzenie mobilne za pomocą Kabel USB.
  3. w ekran twojego samochodupojawi się komunikat z potwierdzeniem, nadaj niezbędne uprawnienia, aby Twój samochód mógł połączyć się z urządzeniem mobilnym.

Funkcje Androida Auto

Aplikacja posiada wiele ciekawych funkcji, które mają na celu ułatwienie korzystania z telefonu komórkowego w samochodzie. Dzięki niemu możesz bardzo efektywnie połączyć swój telefon komórkowy z samochodem i korzystaj z zalet aktualnej technologii. Oto niektóre z najciekawszych funkcji Androida Auto:

Dzwoń i wysyłaj wiadomości

Jedną z podstawowych funkcji obecnych w systemie Android Auto jest możliwość komunikowania się z naszymi kontaktami w bardzo łatwy i intuicyjny sposób (coś niezbędnego podczas jazdy).

Możesz łatwo uzyskać dostęp do połączenia i wiadomościwystarczy kilka razy nacisnąć ekran lub skorzystać z bardzo wydajnego asystenta Google.

Android

Mapy Google

Niewątpliwie jedną z najbardziej przydatnych funkcji dostępnych wśród wielu narzędzi Android Auto jest Mapy Google. Korzystając z tego narzędzia, można szczegółowo zobaczyć miejsce, w którym się znajdujemy, a dzięki pozycjonowaniu globalnemu możemy wyznaczyć trasy do celu.

W ten sposób interfejs naszego pojazdu i nasze urządzenie mobilne będą współpracować, aby zaoferować nam rozwiązanie w przypadku zgubienia się. Zalecamy korzystanie i pełne wykorzystanie Google Maps, ponieważ jest to flagowe narzędzie podczas korzystania z naszych pojazdów.

Słuchaj muzyki i uzyskuj dostęp do różnych treści multimedialnych

Możesz słuchać dowolnej usługi muzycznej w Android Auto za pomocą zaledwie kilku dotknięć ekranu samochodu. Coś szczególnie przydatnego do radzić sobie ze stresem komunikacyjnym.