Skip to content

Jak łatwo pobrać, zainstalować i używać Retrica na PC Windows i MAC

11 de sierpień de 2021

Retrica (iOS | Android) to kolejna aplikacja z własną wizją przekształcenia smartfona w wyższej jakości aparat retro, ale jeśli chodzi o filtry, zabiera wielu konkurentów z wody.

Retrica najlepsza aplikacja do edycji zdjęć

Retrica to program lub aplikacja na smartfony, której głównym zadaniem jest edycja zdjęć. Dodatkowo posiada kilka narzędzi, które są bardzo przydatne podczas edycji zdjęcia.

W ostatnich latach stał się bardzo popularny, docierając do jednej z najczęściej pobieranych aplikacji na świecie. Zarówno w Sklep Play na Androida jak w Sklep z aplikacjami Apple.

Swoją sławę zawdzięczał wynikom podczas edycji zdjęć selfie. Umożliwienie dodawania filtrów, ramek m.in. z ponad 70 filtrami i ponad 20 szablonami do różnych rodzajów kolaży.

Pozwala także na rozmycie, ustawienie timera podczas robienia zdjęcia, tworzenie albumów, aby zapisać edycje i wiele więcej.

Jedną z jego wad jest to, że Retrica nie ma platformy dla komputerów lub laptopów, tak jakby Canva miał edytor obrazów, w którym można założyć konto i rozpocząć edycję jak profesjonalista tylko na smartfony. Co skłania użytkownika, który chce wypróbować go z pulpitu, do szukania alternatyw.

Jakie korzyści oferuje Retrica w porównaniu z innymi aplikacjami?

W rzeczywistości zawiera więcej filtrów, niż myślałeś, że istnieje (w sumie 80, 55 w wersji darmowej), tryb randomizacji, efekt rozmycia, timer, a nawet fotografowanie interwałowe.

Jeśli lubisz obrazy, które mają charakter vintage lub są poddane obróbce krzyżowej, to twój najlepszy wybór dla dobrej aplikacji aparatu.

Został zaprojektowany aby był łatwy w użyciu a także nie oferuje żadnej ręcznej kontroli nad kamerą mobilną. Jednak oferuje 100 różnych filtrów, które obejmują szeroką gamę efektów i tonów.

Chociaż nie będziesz miał rozbudowanych narzędzi do edycja obrazu znaleźć w aplikacjach takich jak Camera+ czy PhotoToaster.

Retrica jest idealna do strzelanek na smartfony, które opcje filtra wyszukiwania że możesz aplikować bez większych problemów.

Jak działa Retrica?

 • Standardowy interfejs aplikacji aparatu.
 • Dostępny jest standardowy wizjer z zaawansowanymi elementami sterującymi trybami fotografowania.
 • Istnieje kilka efektów znajdujących się tuż nad przyciskiem okrągła migawka.
 • Po prawej stronie spustu migawki znajdują się dwa przyciski, odpowiednio zatytułowane Random i Filters.
 • W przeciwieństwie do innych zastosowań specjalne komory na filtry które pozwalają zastosować filtr podczas przetwarzania.
 • Retrica umożliwia zastosowanie filtrów w miejscu przechwytywania.
 • Dlatego korzystając z Retrica, możesz zobaczyć na żywo podgląd tego, jak będzie wyglądało Twoje zdjęcie.
 • Co ciekawe, jeśli nie możesz zdecydować, który filtr wybrać.
 • Ma opcję „Filtr losowy”, którą użytkownicy mogą naciskać, dopóki nie znajdą czegoś, co im się podoba.
 • Oprócz możliwości robienia zwykłych zdjęć, będziemy mogli błyskawicznie tworzyć fotokolaże, po prostu zaznaczając opcję.
 • Będziemy mieli możliwość wykonania unikalnych zdjęćlub zrób do dziewięciu kolejnych migawek, aby stworzyć oryginalną i zabawną kompozycję.
 • Inne możliwości jakie Retrica zawiera to sztuczne rozmycie (obecne również na Instagramie) czy samowyzwalacz, dzięki któremu możemy robić zdjęcia za pomocą statywu.
 • Stukanie wewnątrz wizjera dostosowuje ostrość zgodnie z oczekiwaniami, chociaż aplikacja nie ma kontroli nad regulacją ekspozycji.
 • Funkcja kolejne zdjęcia przedstawiają nastolatka a użytkownicy mający obsesję na punkcie selfie z pewnością to pokochają.
 • Skrajny lewy pasek narzędzi zawiera ustawienia dla kolejnego zdjęcia.
 • Dotknięcie czegoś, co wygląda jak zdjęcie w ramce, powoduje wyświetlenie opcji grupowania i organizowania wielu zdjęć.
 • Możesz wybrać jedno zdjęcie (w trzech różnych proporcjach), maksymalnie dziewięć zdjęć ułożonych we wzór kwadratu.
 • Po wybraniu więcej niż jedno zdjęcie w aranżacji, Retrica wykona kolejne zdjęcia po naciśnięciu spustu migawki.
 • Interwał między zdjęciami można ustawić, wybierając ikonę samowyzwalacza tuż nad przyciskiem migawki.
 • Po zrobieniu serii zdjęć aplikacja je uporządkuje automatycznie na podstawie Twojego wyboru, wraz z ramką.

Dla wielu z nas korzystanie z Retrica z naszego telefonu komórkowego lub tabletu może być najlepszą opcją korzystania z tej aplikacji. Ale co się dzieje, gdy nie mamy smartfona lub chcemy edytować za pomocą Retrica z naszego komputera?

To z pewnością jedno z najczęstszych pytań. Ale nie martw się, ponieważ tym razem pokażemy jak pobrać Retrica dla naszego komputera w łatwy i prosty sposób.

Ponadto zostawimy Ci więcej o tej aplikacji, a także kilka opcji pobierania i kilka wskazówek, abyś nigdy się nie zgubił.

Jak pobrać Retrica na komputer (PC) krok po kroku?

Aby zacząć cieszyć się korzyściami, jakie daje nam ta aplikacja, musimy najpierw wykonać szereg kroków, aby korzystać z niej na komputerze. Tutaj pokażemy najprostsze kroki.

Pobierz i zainstaluj emulator Androida

Ponieważ Retrica nie posiada platformy dla komputerowych systemów operacyjnych, takich jak Okna lub System operacyjny Mac Najpierw musimy pobrać emulator systemu Android.

Jest ich kilka, ale pozostaniemy przy najłatwiejszych do zainstalowania. Jeśli masz już emulator, pomiń ten krok.

 • Emulator Bluestacks: Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych emulatorów, który obecnie robi różnicę. Można go pobrać z twojego oficjalna strona internetowa dla systemu Windows lub macOS.

Po zainstalowaniu instalatora przystępujemy do jego uruchomienia i postępuj zgodnie z instrukcjami jego instalacji, takimi jak adres, pod którym chcesz zainstalować, i jeśli chcesz mieć ikonę na pulpicie. Zazwyczaj jest to szybka i łatwa instalacja.

 • Emulator Nox: Jak Bluestacks, Nox Jest na tym samym poziomie jakości. Doskonała kompatybilność z aplikacjami i grami na Androida. Można go łatwo pobrać z oficjalnej strony internetowej i jest całkowicie bezpłatny. Jest również dostępny dla macOS i Windows.

Po zakończeniu pobierania przechodzimy do pliku, aby kontynuować instalację, postępujemy zgodnie z instrukcjami i to wszystko.

Powiązane konto Google dla Sklepu Play

Otwieramy emulator Androida i jak smartfon musimy powiązać nasze konto Google; aby móc korzystać z aplikacji Google, takich jak: Sklep Play, Mapy Google, youtube, między innymi.

W przypadku, gdy okno nie pojawi się automatycznie, aby powiązać konto, musimy przejść do „Ustawienia” następnie „Konta” i wybieramy w „Dodaj konto”, postępujemy zgodnie z instrukcjami, aby powiązać nasze konto Google i to wszystko.

Jak krok po kroku zainstalować Retrica na urządzeniu mobilnym z systemem Android

Pozostaje tylko zainstalować aplikację Retrica. Dla tego, otwieramy Sklep Play z emulatora i szukamy aplikacji. Dajemy opcję instalacji, akceptujemy warunki Google i czekamy na pobranie i zainstalowanie.

Następnie ikona pojawi się na początku emulatora, klikniemy, aby wejdź i sprawdź pobieranie zostało to zrobione pomyślnie. Jeśli wszystko jest w porządku, gratulacje, możesz teraz używać Retrica na swoim komputerze.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli chcesz w pełni korzystać z aplikacji, to znaczy ze wszystkich jej narzędzi. Musisz mieć aparat na swoim komputerze do robienia zdjęć, a także mikrofon do filmów i nie tylko.

Retoryka Jest to jedna z wielu aplikacji, które istnieją dzisiaj, aby móc modyfikować zdjęcia poprzez zastosowanie wielu różnych filtrów, takich jak te, które Snapchat ostatnio usunął, ale oczywiście ma pewne rzeczy, które ją odróżniają i wiele od innych aplikacji, rzeczy, które prawdopodobnie sprawi, że wielu będzie chciało go wypróbować.

rhetrica logo kolor pomarańczowe zdjęcia

W tym artykule chcę z Wami porozmawiać o tym, jakie są te pozytywne rzeczy, które ma aplikacja, a zwłaszcza gdzie pobierz Retrica dzięki czemu możesz go wygodnie mieć na swoim urządzeniu mobilnym, aby modyfikować zdjęcia, które masz lub chcesz zrobić.

Jak ulepszyć zdjęcia za pomocą Retrica na telefonie komórkowym krok po kroku

Retrica ma możliwość nakładania na zdjęcia wielu różnych filtrów, co niewątpliwie dziś staje się fundamentalne, ponieważ przy tak wielu portalach społecznościowych nie można po prostu przesłać takiego zdjęcia, ale jest różnica z resztą aplikacji.

Filtry Retrica można stosować jeszcze wcześniej że zrobisz zdjęcie, o które chodzi, tak jak czytasz, przed zrobieniem zdjęcia, aby w ten sposób mieć całkowitą pewność, że chcesz je zrobić i nie musisz robić zdjęcia, nakładając filtr, aby zobaczyć, jak wygląda i czy Ci się nie podoba, usuń zdjęcie i powtórz ten proces ponownie.

Pamiętaj, że Retrica w sumie oferuje ponad 80 filtrów dzięki czemu możesz zastosować do każdego ze swoich zdjęć, wszystkie z zupełnie innymi stylami i zaskoczą Cię za każdym razem, gdy zastosujesz je do zdjęcia, będąc w stanie zmienić końcowy wynik w każdym z filtrów w całkowicie niesamowity sposób.

Jak korzystać z kolaży w Retrica

Masz również dostęp do pobierz Retrica możliwość wykonania kolaży fotograficznych w mgnieniu oka zaznaczając tylko jedną opcję, w ten sposób w dość zwinny sposób możesz wykonywać różne zdjęcia bez konieczności ich edycji po ich zrobieniu, w tej chwili możesz szybko i bezproblemowo wykonać kolaż.

Możesz nawet zrobić do dziewięciu migawek, aby stworzyć wyjątkową i całkiem zabawną kompozycję, która z pewnością Cię zaskoczy.

W zasadzie jest to jedno z zastosowań chwili jeśli chodzi o zdjęcia, jest po prostu super pod każdym względem i ma wiele możliwości, poza tym Nie zaszkodzi mieć go zainstalowany na telefonie komórkowym z Androidem lub iOS, możesz mieć wszystkie aplikacje, które chcesz zainstalować w tej klasie, więc testując nic nie tracisz.