Skip to content

Jak łatwo naprawić błędy lub problemy w Galerii fotografii systemu Windows

17 de Maj de 2021

Chociaż jest to bardzo rzadkie, możemy mieć problemy z wizualizacją niektórych rzeczy w naszym systemie Windows. Z tego powodu jest prawdopodobne, że jeśli nie możemy zobaczyć naszych zdjęć, zadaliśmy sobie pytanie: jak mogę naprawić błędy w galerii fotografii systemu Windows? Tutaj wyjaśnimy Ci to w krótki i łatwy sposób.

Od wyjazdu pierwszego Systemy operacyjne firmy Microsoft. Wdrożyli jedno lub więcej narzędzi, aby móc przeglądać nasze treści multimedialne. Szczególnie nasze zdjęcia, więc prawie nigdy nie potrzebowaliśmy zewnętrznego programu, aby je zobaczyć.

Aplikacja do zdjęć jest jedną z wielu, które są dołączane przy zakupie licencji, więc jeśli jeszcze jej nie masz. Powinieneś pomyśleć o zakupie jednego do aktywacji systemu Windows i posiadania wszystkich jego zalet.

Pierwsza metoda rozwiązywania problemów w galerii zdjęć

W pierwszej kolejności musimy wykluczyć kilka możliwych powodów, dla których nie ma możliwości obejrzenia zdjęć. Najpierw sprawdź pochodzenie tego samego, Skąd wzięliśmy ten obraz?Dzieje się tak, ponieważ mogliśmy pobrać obraz ze strony internetowej. Albo że pochodzi z komputera, który je uszkodził. Zrozumienie tego jest łatwe, ponieważ próbując zobaczyć zdjęcie, okaże się, że jest ono uszkodzone.

Inną rzeczą, którą możemy spróbować, jest odinstalowanie dowolnego programu, który niedawno dodaliśmy do naszego komputera. To z powodu istnieje kilka wirusów zdolne do uszkodzenia naszych plików. A te mogą być zawarte w zainstalowanym programie.

Jeśli podejrzewamy, że to jest przyczyna, po usunięciu programów możemy przystąpić do ponownego uruchomienia komputera, aby po uruchomieniu nie przesyłaj możliwych złośliwych plików. Dzięki temu sprawdzimy, czy obrazy, które chcemy zobaczyć, są nadal w dobrym stanie.

Również, zawsze musimy być świadomi wykorzystywanej przestrzeni. Dzieje się tak, gdy komputerowi zabraknie miejsca lub ma bardzo małą ilość. To zaczyna przerywać wykonywanie pewnych procesów, aby nie zajmować pozostałej pamięci. Z tego powodu zawsze konieczne jest wymazanie tego, czego nie używamy, a tym samym zwolnienie miejsca na dysku twardym.

Druga metoda rozwiązania problemów w galerii zdjęć

Innym nieco bardziej złożonym sposobem rozwiązania tego problemu jest ponowna instalacja rozszerzenia zdjęć naszego systemu Windows. Aby przeprowadzić ten proces, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Przede wszystkim musimy przejść do menu startowego i paska wyszukiwania wprowadź słowo „ustawienia”. Następnie pojawi się ikona o tej samej nazwie, w której musimy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Następnie otworzy się okno z wieloma opcjami, ale musimy zaznaczyć aplikacje. To przeniesie nas do nowego okna, w którym możemy wyszukać aplikację do zdjęć.

Gdy zaznaczymy tę opcję, uzyskamy informacje o programie. Musimy skupić się na poszukiwaniu zaawansowane ustawienia aplikacji. Jak zwykle się wydaje, będziemy musieli kliknąć tę opcję, a pojawi się menu, w którym możemy zobaczyć opcję naprawy programu.

W ten sposób możemy zobaczyć, jak ten sam system dba o ponowną instalację aplikacji do zdjęć. Pod koniec procesu zostaniemy powiadomieni i będziemy gotowi do rozwiązania problemu. Ważne, abyśmy nie mieli żadnych awarii, abyśmy mieli nasz Windows w najnowszej wersji.

Inna metoda rozwiązywania problemów ze zdjęciami systemu Windows

Jako ostatnia opcja, jeśli nasz problem nie zostanie w żaden sposób rozwiązany. Możemy zdecydować się na skorzystanie z nowej przeglądarki zdjęć, tego typu program można znaleźć w sieci za darmo. ZA Doskonałym wyborem do tego jest JPEGview.

Naprawianie błędów galerii zdjęć systemu Windows

Aby uzyskać ten program po prostu szukamy w naszej przeglądarce i możemy uzyskać do niego dostęp z jego oficjalnej strony. Ten program ma tę zaletę, że jest lekki i bardzo praktyczny.

Oprócz tego możemy zobaczyć wszystkie aktualne formaty zdjęć. W szybki i wysoce zoptymalizowany sposób. Jest to jeden z najlepsze alternatywy dla oryginalnej przeglądarki Windows, ponieważ nie zużywa prawie nic w zakresie zasobów systemowych i jest również bezpłatny.