Skip to content

Jak łatwo naprawić błąd „android.process.media zatrzymał się”

17 de Maj de 2021

Android jest obecnie jednym z najważniejszych systemów operacyjnych dla telefonów komórkowych i tabletów. Razem z iOS kontroluje prawie cały rynek urządzeń mobilnych bez żadnego problemu prezentując swoim użytkownikom smartfony z wysokiej jakości specyfikacjami i funkcjami oraz coraz bardziej innowacyjne i interesujące.

Z kolei Android znany jest również z rozbudowanej personalizacji, ale należy pamiętać, że jeśli nie podejmie się należytej staranności i informacji o tym, co jest w tym czasie modyfikowane lub zmieniane może to stanowić problem w terminalu, co uniemożliwi poprawne działanie tego samego lub wręcz uniemożliwi poprawne działanie zainstalowanych aplikacji.

Następnie Powiemy ci trochę więcej o błędach systemu Android i dlaczego się pojawiają. Bez zbędnych ceregieli zostań z nami i poznaj wszystkie szczegóły, dane i informacje związane z tymi irytującymi i nieustannymi wydarzeniami prezentowanymi w naszych terminalach.

Co to są błędy Androida i jakie są ich przyczyny?

Radzą sobie z wszelkiego rodzaju awariami które prawie całkowicie uniemożliwiają działanie wstępnie zainstalowanych aplikacji, domyślnych mechanizmów, aw niektórych bardziej drastycznych przypadkach całego systemu. Mogą one przysporzyć nam zbyt wielu problemów do tego stopnia, że ​​możliwe, że błąd prezentujący się na telefonie komórkowym nie ma rozwiązania.

Błędy Androida zwykle zdarzają się z różnych powodówNiektóre są łatwe do naprawienia, ale inne sugerują możliwość, że nasz telefon komórkowy nie będzie działał ponownie. Wśród najwyraźniejszych powodów, które możemy skomentować, na wypadek, gdyby z jakiegoś powodu udało nam się usunąć coś, czego nie powinniśmy. Jak wiemy Android jest bardzo konfigurowalny i daje nam dostęp do prawie wszystkiego, ale musimy uważać na to, czego dotykamy.

Istnieją niezwykle ważne pliki i foldery w naszym telefonie komórkowym są one zwykle przechowywane w naszym menedżerze plików. Jeśli z jakiegoś powodu usuniemy coś, czego nie powinniśmy, skutki mogą być zarówno ostre, jak i niezwykle poważne. Ponadto stanowi to 70% błędów obserwowanych w terminalach z systemem Android.

Innym możliwym powodem jest to, że popełniliśmy błąd pobrać coś bez żadnej pewności co do jej prawdziwości. Zwykle jest to widoczne, gdy dezaktywujemy opcję nieznanego pochodzenia i przystępujemy do pobierania pliku APK z alternatywnej strony lub sklepu. Jeśli nie jesteśmy pewni, dokąd zmierzamy, być może na końcu pobieramy koktajl wirusów na nasz telefon komórkowy.

Z drugiej strony są też błędy z powodu złych aktualizacji. W niektórych przypadkach w naszych smartfonach wszystkie aktualizacje są zainstalowane w całości i nie potrzebujemy żadnych innych. Mimo to jest bardzo prawdopodobne, że aktualizacje na innych telefonach będą nadal rosły. To sprawia, że ​​niektórzy ludzie chcą zaktualizować swój telefon do woli.

Prowadzi to użytkowników do instalowania aktualizacji niezwiązanych z terminalem, powodując w najgorszym przypadku działanie urządzenia mobilnego załamują się i kończą się generowaniem wszelkiego rodzaju błędów.

awaria telefonu

Jak mogę rozwiązać komunikat o błędzie „android.process.media przestał działać”?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, błędy w telefonach komórkowych z systemem Android są bardzo powszechne, a wśród nich dobrze znany jest „android.process.media”. Jest to błąd spowodowany głównie pewną zmianą w konstrukcji telefonu. Dzieje się tak zwykle podczas pobierania nieprawidłowej aktualizacji lub gdy pamięć ROM (pamięć tylko do odczytu) jest zainstalowana nieprawidłowo.

Nasz pierwszy krok Aby rozwiązać ten problem, przejdziemy do sekcji ustawień i konfiguracji, a następnie wybierzemy pole „Aplikacje”. Gdy już tutaj poszukamy aplikacji do pobrania, wejdziemy i zajmiemy się wyczyszczeniem „pamięci podręcznej”. Jeśli to nie zadziała, będziemy musieli przygotować się do wymazania głównej pamięci danych, a następnie ponownego wdrożenia pamięci podręcznej.

Jeśli żaden z tych kroków nie zadziałałNiestety, będziemy musieli wykonać twardy reset lub przywrócenie ustawień fabrycznych na naszym terminalu. Ta opcja sprawi, że nasze urządzenie mobilne wróci do normalnego stanu, ale po wykonaniu tej czynności wszystkie typy plików, dokumentów, zdjęć, filmów lub aplikacji wcześniej hostowane na naszym smartfonie zostaną usunięte.