Skip to content

Jak łatwo nagrywać dźwięk za pomocą VLC na PC? (przykład) | Zobacz, jak to się robi

15 de luty de 2021

Nauczyć się nagrywaj dźwięk za pomocą VLC z komputera jest to jeden z najlepszych sposobów wykorzystania tego wspaniałego gracza. Ponadto jest to doskonały sposób na uniknięcie konieczności instalowania więcej niż jednego programu, ponieważ jest tak kompletny, że jeśli nauczysz się go poprawnie używać, nie będziesz potrzebować niczego więcej.

Dowiedz się, jak nagrywać dźwięk za pomocą VLC w systemie Windows

Procedura nagrywania dźwięku za pomocą VLC z komputera z systemem Windows jest bardzo prosta i na początek musisz otworzyć ten program do odtwarzania, co możesz zrobić za pomocą rozpoznanej ikony pomarańczowego stożka.

Aktywacja przycisku REC lub przycisku nagrywania

Teraz w aplikacji i zanim będzie można nagrywać, należy aktywować odpowiedni tryb. Możesz to zrobić, wybierając górną kartę „Zegarek”A potem dalej „Zaawansowane sterowanie”. W ten sposób na dolnym pasku opcji pojawi się nowy czerwony przycisk w kształcie punktu, typowy dla nagrań.

Skąd będzie to nagrywane?

Aby kontynuować, musisz otworzyć kartę „Znaczy, średni„A potem poddaj się „Otwórz urządzenie do przechwytywania”, chociaż możesz to również zrobić używając „Ctrl + C”.

W nowym oknie musisz wyświetlić menu odpowiadające plikowi „Nazwa urządzenia audio”, gdzie będziesz musiał wybrać, które będzie jego źródłem, które może pochodzić z mikrofonu twojego komputera lub zewnętrznych mikrofonów, aby zakończyć, kliknij „grać

Nagranie!

Teraz, po przygotowaniu wszystkich wyżej wymienionych, możesz rozpocząć nagrywanie, do którego należy wcisnąć przycisk „REC”Lub czerwony, który wcześniej aktywowałeś.

Dobrą rzeczą jest to, że za pomocą tego samego wskaźnika możesz wstrzymywać i wznawiać nagrywanie w dowolnym momencie, a aby zakończyć nagrywanie, wystarczy wybrać przycisk „Zatrzymać”Lub mała kwadratowa ikona.

Z urządzenia Mac

Aby nagrać dźwięk za pomocą VLC z komputera Mac, kroki, które należy wykonać, różnią się nieco, ale nadal są proste, po prostu musisz uważać. Tak więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest otwarcie aplikacji VLC, którą musisz wcześniej zainstalować na swoim komputerze.

Tryb audio

Następnie wybierz „Archiwum”I w tej sekcji „Otwórz urządzenie do przechwytywania” ostatecznie zdecydować się na „Audio”. To bardzo proste!

Czego użyjesz do nagrywania dźwięku za pomocą VLC?

Dlatego w tym ostatnim oknie należy wybrać źródło, z którego będzie wykonane nagranie, którymi w tym przypadku są trzy opcje. Możesz to zrobić z „MikrofonWbudowany Mac; przez „Wbudowane wejście liniowe”, to znaczy z zewnętrznego mikrofonu; i przez „Wejście Soundflower”.

Nagrajmy!

Na koniec wystarczy wybrać przycisk „otwarty„Aby później móc wyszukiwać w pasku lub menu opcję”grać„, W którym należy również kliknąć”Grawerować”.

Gdzie są zapisywane nagrane pliki?

Jeśli po utworzeniu nagrania chcesz uzyskać dostęp do pliku, jest to bardzo proste, ponieważ są one zazwyczaj zapisywane w folderze domyślnym, chyba że wybierzesz inne.

W tym sensie i dla obu systemów operacyjnych będziesz musiał otworzyć plik „Przeglądarka plików” i przejdź, aby ułatwić znalezienie odpowiedniego folderu, do paska wyszukiwania.

Jak łatwo nagrywać dźwięk za pomocą VLC na PC?

Następnie możesz wpisać słowo „vlc„Lub „Vlc-record”, ponieważ pliki, które nagrałeś, są zwykle nazywane w ten sposób. W ten sposób system pokaże dostępne pliki i będziesz mógł uzyskać dostęp do folderu zawierającego lub kontynuować, jak chcesz.

Innym interesującym faktem dotyczącym tego wszechstronnego odtwarzacza jest to, że nawet możesz nagrywać z dowolnego źródła wewnątrz komputera.

Co to znaczy? Cóż, dopóki gra, możesz wykonać procedurę, a dźwięk zostanie nagrany, a także zawsze pamiętaj, aby wybrać opcję źródła, która jest bardziej zgodna z tym, co chcesz uchwycić, ponieważ wyniki mogą się różnić w zależności od tego.

dołącz do naszego kanału telegram