Skip to content

Jak łatwo aktywować tryb ciemny w Windows 10, 8 i 7

13 de kwiecień de 2023

Możesz aktywować tryb ciemny w Windows 10, 8 i 7 od kilku aktualizacji temu, a ty nie zauważyłeś!. Opcja, o której wielu nie ma najmniejszego pojęcia o jej istnieniu, a szkoda, ze względu na wszystkie korzyści, jakie ta jakość oferuje w różnych obszarach.
Ewolucja tego tematu odpowiada faktowi, że dawno temu aktywacja tego trybu była znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ aby to osiągnąć, konieczna była edycja rejestru i elementów systemu Windows. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach nie ma potrzeby majstrować i przekopywać się przez rejestr systemu Windows, próbując znaleźć praktyczny sposób włączenia tego trybu. Dzięki wielu aktualizacjom dziś jest to możliwe uzyskaj ciemny układ systemu Windows działa idealnie w ciągu kilku sekund.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz koloru systemowego, który jest idealny do stroju wieczorowego, czy spędzasz wiele godzin na komputerze ze względu na swoją pracę, czy martwisz się o zużycie norki swojej lub rodziny, a może po prostu styl jest szarawy i monotonne, że Windows nie do końca cię przekonuje i chcesz czegoś mroczniejszego i bardziej dynamicznego. Wtedy najlepszą opcją byłoby aktywowanie ciemnego trybu systemu Windows. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, ten wpis jest dla Ciebie.

Kroki, które należy wykonać, aby aktywować tryb ciemny w systemie Windows:

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do pulpitu komputera.
  • Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar.
  • Następnie wybierz opcję „być uosobieniem” co jest pod wszystkim.
  • Teraz musisz przejść do lewego menu konfiguracji i kliknąć opcję, która mówi „Zabarwienie”.
  • Przewiń w dół za pomocą myszy, a zobaczysz tekst, który mówi „Wybierz domyślny tryb aplikacji”.
  • Gdy już go znajdziesz, będziesz musiał po prostu wybrać między motywem „Jasne” który jest domyślnie aktywowany, a „Ciemny”. Dokładnie to, co chcemy aktywować.
  • Kliknij temat „Ciemny” aby aktywować ustawienia. W ciągu kilku sekund będziesz już mieć tryb ciemny okna aktywowany.

skonfiguruj okna trybu ciemnego

Aplikacje w trybie ciemnym dla Windows 10, 8 i 7

Należy pamiętać, że prawdopodobnie tryb ciemny niewidoczne zbyt czytelne, i wymaga przyzwyczajenia. Możesz mieć pewne problemy podczas opracowywania niektórych opcji w okna będąc w trybie ciemnym.

Prawda jest taka, że ​​ten motyw jest faktycznie używany w aplikacjach, które go w pełni obsługują, więc nie jest dostępny w każdej z nich. Oznacza to, że domyślnie domyślnie w aplikacjach, które zostały już zainstalowane Okna, oraz w najbardziej rozpoznawalnym na świecie jako Amazon Prime, Adobe Photoshop, Instagram albo Spotify. Można by oczekiwać, że taki ciemny tryb będzie działał płynnie i odpowiednio dla powracającego użytkownika.

Na razie, tryb ciemny nie działa nawet w eksploratorze plików, co jest rozczarowujące dla użytkowników, biorąc pod uwagę, że ten tryb może być niezwykle przydatny dla wszystkich rodzajów ludzi. Przede wszystkim dla tych osób, które ze względów zawodowych spędzają zbyt wiele godzin przed komputerem, co odbija się na zdrowiu ich oczu, czy beneficjentów, którzy mają nawet portale, blogi, czy często odwiedzają portale społecznościowe w ciągu dnia. Lub ci, którzy chcą zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii w swoich telefonach komórkowych lub laptopach, które mogą być używane w innych obszarach ich życia.

Bez wahania on tryb ciemny albo ciemny schemat Windows jest doskonałym dodatkiem do katalogu dostosowywania systemu Windows. Aktualizowanie go to świetna strategia rynkowa, która pozwala każdemu użytkownikowi na manipulowanie nim i ułatwienie mu dostępu do jego konfiguracji. Ta akcja wzbudza lojalność użytkowników, którzy wybierają aktualizację po aktualizacji.

Korzyści płynących z tego trybu jest tak wiele, że aplikacje na Androida i iPhone’a dostępne są już od jakiegoś czasu.

Czy korzystać z tryb ciemny z okna regularnie?. Wszelkie pytania lub sugestie, które masz na ten temat, możesz zostawić poniżej w komentarzach, chętnie je przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram