Skip to content

Jak korzystać z Siri do łatwego robienia zdjęć na iPhonie i iPadzie — technologia

25 de styczeń de 2022

Jeśli jesteś starym użytkownikiem iPhone’a, czy możesz wyobrazić sobie życie bez Siri? Dla niektórych jest to scena nie do pomyślenia. Ten asystent może pomóc nie tylko w wykonywaniu czynności za pomocą telefonu komórkowego, ale także dostarcza przydatnych informacji. Tak, nadal nie wiesz jak zrobić zdjęcie z siriTutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Jak używać Siri do robienia zdjęć?

Siri to asystent, który działa na urządzeniach firmy Apple, aby ułatwić i usprawnić życie ludziom. Nie możemy zaprzeczyć, że od momentu premiery zachwyca i upraszcza rzeczy dla swoich użytkowników. Apple to zaprojektowało kreatora, aby mógł pracować z dużą wszechstronnościąwięc nie jest zaskakujące, że Siri jest używany do rozpoznawania utworów, których słuchasz, i wie, gdzie są przechowywane.

Podobnie możesz użyć go jako osobistego tłumacza. W tym wieku, w którym spotykamy się z różnymi językami w telewizji, produktach czy dokumentach, możemy wykorzystać asystenta jako koło ratunkowe, aby wiedzieć, co robimy.

Coś, co było bardzo ciekawe dla użytkowników iPhone’a, to to, że jeśli nie podoba Ci się domyślny głos Siri, możesz go przekształcić, aż znajdziesz ton odpowiadający Twoim gustom. Być może, chcesz łagodniejszego, wolniejszego głosu lub odwrotnie, bardziej autorytatywny głos.

Możesz poprosić Siri o całą serię próśb, które mogą obejmować przetłumaczenie frazy, sprawdzenie pogody, wyszukanie adresu lub określenie, kiedy ma zabrzmieć alarm. Teraz, jeśli nie jesteś pewien, jakie inne rzeczy możesz zrobić z asystentem, wystarczy zrobić małe rozeznanie na oficjalnej stronie.

Z przycisku Strona główna

Od czasu do czasu programiści Apple dodają nowe funkcje poprzez aktualizacje, aby być pierwszymi, którzy wprowadzają innowacje w technologii mobilnej. Jedna z tych funkcji teraz możesz użyć to zrobić zdjęcie.

Podczas wykonywania tej akcji Siri ma dwa sposoby na uzyskanie żądania. Jednym z nich jest przycisk Home lub Start. Ten przycisk może zmieniać swoją lokalizację w zależności od typu posiadanego iPhone’a. Niektórzy mają go po prawej stronie, pod głośnością, a inni mogą go aktywować, naciskając górny przycisk głośności.

Gdy już wiesz, gdzie jest przycisk start, wystarczy powiedzieć: Hej Siri lub też Hello Siri i naciskaj przycisk home, aż kreator zostanie aktywowany. Następnie musisz wydać polecenie zrobienia zdjęcia i jasno określić, jaki rodzaj zdjęcia chcesz. Spowoduje to otwarcie aplikacji aparatu i wykonanie żądanego zdjęcia.

jak używać siri

Ze skrótów

Innym sposobem zrobienia zdjęcia z Siri jest użycie skrótów. W tym celu musisz wprowadzić skróty aplikacji na swoim telefonie komórkowym. Następnie wejdź do galerii i napisz coś w rodzaju polecenia, czyli napisz zdanie, które mówi asystentowi, że kiedy je wymawiasz, to dlatego, że chcesz, aby zostało wykonane przechwycenie.

Jeśli napiszesz np.: zrób zdjęcie, później asystent to zrozumie i wykona. Nie musisz wpisywać słów z przykładu, tak jak nie powinno być też po angielsku ani po hiszpańsku. Możesz to zrobić w innym języku i używając dowolnych innych słów. Po wybraniu słów i języka wystarczy dodać skrót, aby został dodany do biblioteki.

Jakie rodzaje zdjęć można robić za pomocą Siri?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Siri jest bardzo wszechstronnym asystentem i nie tylko wyszukuje w Internecie czy podaje prognozę pogody, ale dzięki niemu możesz zrobić zdjęcie na różne sposoby. Czy ten pomysł Ci się podoba? Na szczęście to prawda. Musisz tylko nauczyć się jak najlepiej z tego korzystać.

weź selfie

Dobrze znane selfie to zdjęcia robione wewnętrznym aparatem telefonu. Każdego dnia wiele osób bierze tysiące, choć jest spora ilość, która nadal nie wie, jak robić zdjęcia tą modalnością. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz poprosić Siri o pomoc w poprawie swoich zdjęć.

Siri do zrobienia zdjęcia

Aby móc to zrobić, musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk home telefonu komórkowego, aby móc aktywować asystenta, a następnie musisz złożyć wniosek: Siri robi selfie. To żądanie automatycznie spowoduje, że Siri otworzy aplikację aparatu, a następnie przedni aparat zrobi zdjęcie.

Zdjęcie panoramiczne

Kolejnym zdjęciem, które możesz zrobić z Siri, jest panorama, choć nie jest to tak popularne jak selfie, tak samo ma swoją publiczność, która lubi z niej korzystać. Również dobrze jest wiedzieć, że inne opcje ty masz normalne zdjęcia i te kwadratowe.

Aby zrobić zdjęcie panoramiczne należy nacisnąć i przytrzymać przycisk home, aby aktywować asystenta. Następnie powinieneś powiedzieć: Siri robi panoramę. Dzięki temu Siri otworzy aplikację aparatu i funkcję panoramy.

Czego Siri nie może zrobić na iPhonie i iPadzie?

Chociaż asystent Siri jest bardzo wszechstronny, są rzeczy, których niestety nie da się z nim. Na przykład, jeśli otworzysz aplikację aparatu nie możesz używać minutnika podczas robienia zdjęcie, ponieważ asystent musi otrzymać tylko wyraźną i konkretną prośbę, aby je wykonać.

Kolejną rzeczą, której nie możesz zrobić, jest włączanie zdjęć HDR lub używanie filtrów, zoomu lub autofokusa podczas robienia zdjęć.

robić zdjęcia z siri

Jak używać sterowania głosowego do robienia zdjęć moim urządzeniem?

Sterowanie głosowe pozwala nam aktywować określone działania poprzez aktywację strzałów głosowych. Po prostu przejdź do ustawień telefonu i znajdź zakładkę ułatwień dostępu, a następnie sterowanie głosowew tej części musimy aktywować funkcję, przekazując przełącznik sterowania od lewej do prawej.

Następnie wystarczy dostosować każde polecenie, którego planujesz użyć. Aby go dostosować, musisz utworzyć wszystkie polecenia, których będziesz używać, pisząc słowa kluczowe, które wywołają strzał.

dołącz do naszego kanału telegram