Skip to content

Jak korzystać z Netflix bez Smart TV? – Urządzenia zewnętrzne

15 de grudzień de 2021

Netflix jest platformą cyfrową, który służy do oglądania filmów, seriali i filmów dokumentalnych. Do korzystania z tej platformy najlepiej jest Smart TV, czyli telewizor plazmowy HD z łączem internetowym. Z tych urządzeń możesz pobrać aplikację Netflix, wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło i cieszyć się. Problem polega na tym, że jeśli nie powiedziałeś telewizji, ale nie ma się czym martwić, istnieje kilka prostych sposobów, aby mieć Netflix na innych urządzeniach.

W jaki sposób możesz korzystać z serwisu Netflix, jeśli nie masz telewizora Smart TV?

Istnieje wiele sposobów korzystania z Netflixa bez posiadania telewizora z połączeniem internetowym. W rzeczywistości, wielu użytkowników tej platformy nie posiada nawet wspomnianego telewizoraZamiast tego używają innych urządzeń do oglądania seriali i filmów, które chcą.

Korzystanie z urządzeń zewnętrznych

Większość Użytkownicy Netflix używają telefonu komórkowego jako ekranu Aby skorzystać z tej platformy, mogą w ten sposób oglądać swoje seriale z dowolnego miejsca, bez dostępu do internetu, tak jak dzieje się to z tabletami. Należy zauważyć, że za pomocą żadnego z tych urządzeń nie można połączyć się z żadnym telewizorem, ponieważ telefony komórkowe i tablety nie mają tej funkcji.

Podłączanie komputera za pomocą kabla HDMI

To praktyczny i szybki sposób na oglądanie Netflixa bez potrzeby korzystania ze smart TV. Możesz użyć kabla HDMI, aby podłącz laptopa lub komputer stacjonarny, aby podłączyć go do zwykłego telewizora plazmowego.

Wiele z tych telewizorów, które są wyposażone w LCD, posiada również wejście obrazu VGA, co daje możliwość podłączenia nieco starszego komputera. Podobnie, niektóre tablety mają wyjście HDMI i możesz podłączyć tablet do dowolnej plazmy za pomocą połączenia HDMI.

Jakie urządzenia zewnętrzne możesz uzyskać, aby korzystać z Netflix na swoim telewizorze?

Oprócz laptopów lub komputerów stacjonarnych możesz korzystać z innych urządzeń, aby uzyskać Netflix na telewizorze lub SmartTV. Pierwsze urządzenie zewnętrzne, o którym Ci wspomnimy, to odtwarzacze blue-ray, które są urządzeniami przeznaczonymi do odtwarzania filmów.

Urządzenia te mają możliwość podłączenia ich do Internetu i połączenia konta Netflix, bardzo łatwo jest podłączyć je do zwykłego telewizora, mają jakość wideo i audio HDMI, którą zapewnia zdecydowana większość mieszkań Telewizory.

Inne urządzenia, na których można również grać w Netflix to konsole do gier wideo, konsole, które można wykorzystać do synchronizacji konta Netflix to: PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 4 PRO, PlayStation 5, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One oraz Nintendo Wii U, wszystkie z aplikacją Netflix dostępną w regionach, w których platforma jest dostępna.

Należy zauważyć, że jeśli urządzenie zewnętrzne, z którym chcesz korzystać z Netflix, ma wyjście wideo HDMI, a telewizor nie ma tego wyjścia, są Adaptery RCA / HDMI, aby móc korzystać z dowolnego urządzenia, niezależnie od tego, czy Twój telewizor nie ma tego wyjścia. Te adaptery można znaleźć w każdym sklepie elektronicznym, fizycznym lub internetowym.

Teraz istnieją inne urządzenia zewnętrzne, które możesz podłączyć do telewizora, o ile jest to HD. Są one znane jako urządzenia zewnętrzne do łączenia się z Internetem, istnieje kilka marek, takich jak Google Chromecast, Fire TV, Stick, Roku Stick lub Roku Express, który zmieni Twój normalny telewizor HD w Smart TV, po prostu podłączając urządzenie do wejścia HDMI telewizora.

Netflix w telewizji

Podobnie za pomocą tych urządzeń możesz pobrać aplikację Netflix i przeglądać wybrane przez siebie treści, możesz także uzyskać dostęp do swoich kont na Facebooku, Instagramie, a nawet YouTube, po prostu pobierając aplikację na urządzenie zewnętrzne.

Jak poprawnie skonfigurować urządzenie zewnętrzne do korzystania z serwisu Netflix na telewizorze?

Wszystko zależy od używanego urządzenia zewnętrznego, w przypadku laptopów pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to podłącz laptopa lub komputer do telewizora, to za pomocą kabla HDMI lub VGA, następnie wybierz opcję PC na swoim telewizorze i natychmiast to, co oglądasz na komputerze, pojawi się na telewizorze, na koniec wyszukaj Netflix w przeglądarce internetowej, wprowadź nazwę użytkownika i hasło i jesteś gotowy, aby cieszyć się wszystkimi treściami oferowanymi przez Netflix.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z konsoli do gier wideo, wystarczy poprawnie podłączyć konsolę do telewizora, a następnie wejść do aplikacji Netflix z urządzenia, wejdź na swoje konto i to wszystko. Jeśli używasz urządzenia do podłączenia telewizora do Internetu, musisz podłączyć urządzenie do wejścia HDMI telewizora, a następnie pobrać aplikację Netflix, wprowadzić konto i gotowe.

Dlaczego nie możesz efektywnie korzystać z Netflix na swoim telewizorze?

Wszystko będzie zależeć od posiadanego telewizora. Na przykład, jeśli masz stary telewizor, jeden z tych, które są szerokie, jedynym możliwym sposobem oglądania Netflixa z telewizora jest odtwarzacz Blue ray, należy zauważyć, że do tego musisz uzyskać Kabel HDMI do adaptera kabla URLPonieważ te stare telewizory nie mają wejścia HDMI ani VGA, mają tylko wejścia URL.

oglądaj Netflixa na telewizorze

Z drugiej strony, jeśli masz telewizor z płaskim ekranem, LED lub LCD, nie będziesz miał żadnego problemu w podłącz laptopa lub komputer do telewizoraPonieważ te telewizory mają wejście wideo HDMI lub VGA, jeśli laptop, którego chcesz użyć, ma tylko wyjście HDMI, a telewizor ma tylko wejście VGA, wystarczy uzyskać przejściówkę HDMI na VGA i w ten sposób można podłączyć dowolne urządzenie, które ma Wyjście HDMI.

dołącz do naszego kanału telegram