Saltar al contenido

Jak korzystać z Google Meet w trybie nauczyciela – pełny samouczek (przykład)

30 de enero de 2021

Pandemia COVID-19 i środki zapobiegające jej rozprzestrzenianiu doprowadziły w płaszczyźnie technologicznej do ich rozwoju nowe programy i aplikacje do komunikacji wśród ludzi, zwłaszcza ze względu na wirtualną modalność przyjętą przez sektor edukacji.

Aplikacje Google

Z tej okazji dowiesz się o jednym z narzędzi, które przyciągnęło największą uwagę pod względem dostępnych aplikacji, firmy Google, ułatwiającej sposób prowadzić zajęcia wirtualnie że dzisiaj jest konieczne.

Porozmawiajmy o Google Meet

Ta aplikacja Google nie jest nowa, w rzeczywistości została uruchomiona w 2017 roku. Ogólnie jest uważana za aktualizacja lub nowa wersja Hangouts. Jest to idealne narzędzie do prowadzenia rozmów wideo, w których może brać udział duża liczba osób.

Dlaczego tyle uwagi?

Gdy platformy takie jak WhatsApp i Zoom opracowały nowe narzędzia poprawiające jakość rozmów wideo i zwiększające możliwości osób, które mogłyby w nich uczestniczyć, Google nie wahał się optymalizować Google Meet i pokazywać jego niesamowitych funkcji.

Google Meet umożliwia dołączenie do konferencji do 250 osób i jest dostępny na urządzenia z systemem iOS i Android, więc nie ma wymówki, aby go nie używać.

Wolna droga z powodu pandemii

Ta aplikacja ma pewne ograniczenia, ponieważ utrzymuje wersję bezpłatną i wersję Premium. Jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego typu narzędzia po rozprzestrzenianiu się COVID-19, Google Meet udostępnił użytkownikom większość funkcji Premium bezpłatnie.

Adaptacja nauczycieli

Ważnym punktem w rosnącym wykorzystaniu tej platformy do celów edukacyjnych był dostosowanie wielu nauczycieli do tych technologii i zastosowań. Duży odsetek nauczycieli nigdy nie korzystał z tego typu narzędzi, więc krótki przewodnik po użyciu jest uczciwy i konieczny.

Dlatego w tym artykule znajdziesz szereg cennych wskazówek dla nauczycieli, dzięki którym dowiesz się, jak niesamowite i łatwe może być korzystanie z Google Meet. Ośmielisz się?

Jak korzystać z Google Meet?

Przede wszystkim musisz wprowadź swoje konto Gmail cieszyć się tą usługą. Następnie skonfiguruj komputer, wchodząc do portalu Google Meet.

Jak korzystać z Google Meet

 • Kliknij ikonę ustawień.
 • Umożliwia dostęp do mikrofonu i kamery.
 • Kliknij przycisk „Gotowe”.

Rozpocznij spotkanie lub dołącz do spotkania

Po skonfigurowaniu komputera zauważysz, że na głównej platformie Google Meet jest okno z opcją „Rozpocznij spotkanie lub dołącz do spotkania”, Który klikniesz.

 • Przypisz nazwę lub wprowadź kod spotkania i kliknij przycisk „Kontynuuj”.
 • Na ekranie pojawi się nowe okno. Pozostaje Ci tylko dołączyć do spotkania, klikając przycisk „Dołącz teraz”.
 • Google Meet pokaże Ci informacje odpowiadające spotkaniu: adres, kod PIN lub numer dostępu. Możesz skopiować te informacje i udostępnić je pozostałym osobom, do których chcesz dołączyć.
 • Podobnie istnieje opcja dodawania lub zapraszania osób przy użyciu ich adresów e-mail.

Narzędzia w trakcie spotkania

Po rozpoczęciu spotkania pod obrazem zobaczysz szereg opcji: przyciski do wyłącz kamerę, mikrofon lub na przykład opuścić spotkanie.

Podczas gdy w prawej górnej części ekranu zobaczysz ikony opcji, które na to pozwolą dodaj więcej osób lub wyświetl rozmowę podczas spotkania.

Wreszcie, klikając trzy punkty, które pojawiają się w prawej dolnej części ekranu, masz kolejną serię przydatnych narzędzi, takich jak:

 • Nagraj spotkanie, które zostanie zapisane jako plik wideo w Twoim Dysk Google.
 • Aktywuj napisy.
 • Pełny ekran.
 • Zmiana układu.
 • Oprawa.

Na co czekasz, aby wypróbować Google Meet?

Użyj tego ważnego narzędzia w programie cele edukacyjne jest to niezwykle łatwe, a opcje, które oferują są niezwykłe. Zacznij korzystać z Google Meet, aby uczyć swoją klasę już teraz!

dołącz do naszego kanału telegram