Skip to content

Jak korzystać z Chromecasta, jeśli nie mam połączenia z Internetem? – Alternatywy sieciowe

16 de luty de 2022

Chromecast to urządzenie, które od momentu powstania było aktualizowane w celu zadowolenia użytkownika, wcześniej uważano, że jedynym sposobem na to może uzyskać dostęp do Internetu, łącząc go z Wi-Fi. Istnieją jednak sposoby, aby móc z niego korzystać bez Internetu, a raczej bez Wifi. Aby to zrobić, musisz mieć urządzenie mobilne, z którym będziesz musiał stworzyć dostęp do internetu w ten sposób szybko i łatwo będziesz korzystać z danych mobilnych.

Ile megabajtów potrzebuję, aby móc połączyć Chromecasta z mobilną transmisją danych?

Aby korzystać z połączonego Chromecasta z Twojego dane mobilne, potrzebujesz około 20 Mb/s, to biorąc pod uwagę, że pozwoli na oglądanie treści w 4K. Ponadto w tym sensie w ultra rozdzielczości HD, Oglądanie 90-minutowego filmu na Chromecaście zajmuje średnio około 2591 megabajtów. Co trzeba wziąć pod uwagę, jak drogie byłoby utrzymanie wynajmu telefonu, gdyby jedyną opcją dostępu do Internetu Twojego Chromecasta była mobilna transmisja danych.

Jakie kroki muszę wykonać, aby aktywować „Mobilny hotspot” na moim urządzeniu?

Tworzenie mobilnego punktu dostępu na swoim urządzeniu jest łatweJednak zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie, brak połączenia z Chromecastem przez Wi-Fi ma pewne wady.

Jedną z wad jest brak połączenia z siecią Wi-Fi, to Twoje dane komórkowe pozwolą Ci uzyskać dostęp do Internetudzięki czemu zostaną szybko skonsumowane.

Z systemu Android

Istnieje prosty sposób korzystania z Chromecasta bez połączenia z siecią Wi-Fi, a w ten sposób używanie telefonu z Androidem jako dostępu do Internetu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że głównym celem jest: utworzyć dostęp do internetu false, który pozwoli ci oszukać Chromecasta, a tym samym uzyskać do niego dostęp. Aby utworzyć sieć Wi-Fi z urządzenia z systemem Android, co musisz zrobić, to przejść do ustawień. Później musisz dotknąć opcji „Sieci i Internet”, w której wejdziesz.

Tutaj znajdziesz następną opcję, która mówi „udostępnianie połączenia”. Następnie musisz kliknąć Moja strefa Wifi i udostępnianie Internetu. Po wejściu tutaj musisz utworzyć punkt dostępu. Musi mieć tę samą nazwę i hasło Wi-Fi, z którym wcześniej był połączony Twój Chromecast. Uwaga: dane muszą być takie same, nie wolno wprowadzać żadnych zmian. Nawet literą czy cyfrą. Wynika z tego, że Chromecast nie jest podłączony do Wi-Fi, połączy się z utworzoną przez Ciebie siecią o tej samej nazwie i haśle.

Odbywa się to automatycznie, więc możesz z niego korzystać bez problemu, choć musisz się liczyć że spowoduje to zużycie danych mobilnych.

Chromecast na Androida

Z urządzeniem iPhone

Ty też możesz korzystać z Chromecasta bez konieczności korzystania z Wi-Fi na urządzeniu iPhone, tylko w przeciwieństwie do Androida jest to trochę trudniejsze, ponieważ wymaga jeszcze jednego kroku.

Ten krok polega na tym, że aby zmienić nazwę punktu dostępu, będziesz musiał zmienić nazwę na swój iPhone. Dzieje się tak, ponieważ współdzielone połączenie będzie używać tej samej nazwy. Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawień, wejść do Ogólne, a następnie do Informacji, gdzie wybierasz pierwszą opcję, która pozwoli Ci to zmienić.

Tutaj umieścisz nazwa sieci WiFi, z której korzystasz, czyli ten, z którym łączy się Twój Chromecast. Wreszcie, po zmianie nazwy, musisz wrócić do menu Ustawienia. Wybierz opcję „Udostępnianie Internetu” i wejdziesz do konfiguracji „Udostępnianie połączenia” i musisz zmienić hasło, które wcześniej posiadał Twój iPhone.

Musisz wprowadzić to samo hasło, które ma twoje WiFi. Po wykonaniu tej czynności pozostaje tylko nacisnąć w miejscu, w którym jest napisane „Udostępnij Internet” i w ten sposób masz skonfigurowany punkt dostępowy.

Po zakończeniu procesu iOS poprosi Cię o typ wyskakującego okienka, którego chcesz użyć. W tym przypadku, Musisz kliknąć opcję „aktywuj WiFi” i gratulacje!. stworzyłeś Twój punkt dostępu do internetu lub fałszywa sieć Wi-Fi, teraz możesz uzyskać dostęp do Chromecasta za pomocą danych mobilnych i cieszyć się nim w dowolnym miejscu.

iPhone Chromecast

Jak skonfigurować hasło i zabezpieczenia mojego mobilnego hotspotu?

Aby zmienić konfigurację dostępu do Internetu z telefonu komórkowego, musisz przejść do Ustawień i postępować zgodnie z instrukcjami, które wyjaśniłem powyżej. Po uzyskaniu dostępu znajdziesz opcję, która pozwoli Ci zmienić hasło i zabezpieczenia. W tym oknie pojawią się następujące opcje: nazwa sieci, hasło i pasmo.

Należy zauważyć, że tutaj pozwolą ci używać wielkich, małych liter, znaków interpunkcyjnych, a nawet liczb parzystych. Ponadto pozwala na zmianę zabezpieczeńdając Ci rozpieszczanie opcji wymiany.

Możesz poprawić swoje przeglądanie na Chromecaście, nawet jeśli korzystasz z danych mobilnych swojego urządzenia mobilnego, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności: upewnij się, że aplikacje telefonu są zamknięte. Ponadto po utworzeniu punktu dostępu lepiej umieścić telefon komórkowy w pobliżu Chromecasta, aby nie było zakłóceń, które nie pozwalają na stabilne połączenie.

Z drugiej strony, Dobrze jest skorzystać z aplikacji takiej jak Miracast, która jest narzędziem, które pozwoli odtwarzać i udostępniać treści bezpośrednio z Chromecastem. Zatem możesz oglądać filmy 4K przy użyciu mobilnej transmisji danych. Lepiej jest pobierać filmy z wyprzedzeniem (gdy jesteś w domu z Wi-Fi), aby nie zużywały one danych mobilnych.

Chromecast sterowany z telefonu komórkowego

Dzięki temu nie będziesz musiał czekać na pobranie filmów, seriali itp. Biorąc pod uwagę, że istnieje możliwość, że miejsce gdzie idziesz, nie ma dobrego zasięgu.

dołącz do naszego kanału telegram