Skip to content

Jak konwertować filmy z formatu MKV na MP4 – który z nich jest lepszy?

23 de czerwiec de 2021

Konwertuj plik MKV na MP4 Jest to obecnie bardzo powszechny proces, ponieważ format MKV został ustandaryzowany dla większości sieci społecznościowych, ten format stał się czymś sławnym. Konwersja pliku lub wideo MKV do formatu MP4 bez utraty jakości jest tym, czego powinieneś się nauczyć.

Jeśli Twoje urządzenia nie są w stanie odtwarzaj format MKV swoich filmów, lub po prostu nie lubisz tego formatu z różnych powodów, tutaj nauczymy Cię, jak przekonwertować plik MKV na MP4. Jest to łatwy proces, z którego będziesz wiedział, jak korzystać, a wszystko to bez utraty jakości, czytaj dalej.

Jak zmienić format wideo MKV na MP4?

Aby przekonwertować plik MKV na MP4, musisz wziąć pod uwagę tylko dwie ważne rzeczy; pierwszym jest znalezienie oprogramowanie lub strona, która robi to szybkoPo drugie, nie tracisz jakości w trakcie procesu konwersji.

Dlatego, jeśli zamierzasz to zrobić ze swojego komputera, zalecamy pobranie najlepszej opcji ze wszystkich: rebox.NET. Jeśli Twój komputer to Windows, wcześniej sprawdź odtwarzacze, aby odtwarzać ten format MKV i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby to przekonwertować, zróbmy to. Po pobraniu aplikacji na komputer następną rzeczą, którą zrobisz, jest uruchomienie jej jako administrator i otwórz aplikację.

Klikasz znak „+”, a okno zostanie rozbite, co pozwoli Ci wybrać wideo w Twoich dokumentach. Wybierz wideo MKV, które chcesz przekonwertować na MP4 a następnie klikniesz znak „Odtwórz”.

Wideo zacznie się natychmiast konwertować, a w zależności od czasu trwania filmu konwersja potrwa kilka sekund lub minut. Ale wszystko zostanie zrobione z głównym celem: bez utraty jakości.

Po pobraniu będziesz mieć możliwość zapisania konwersji dokonanej w preferowanym przez Ciebie miejscu na komputerze itd możesz odtwarzać wideo w formacie MP4.

Vlc media player

Duża część plików multimedialnych jest odtwarzana przez ten program, nawet mając w niektórych przypadkach jako domyślne odtwarzacze, ponieważ jest to open source, czyli bardziej darmowe podczas odtwarzania elementów zapisanych na DVD, karty SD, płyty CD, VCD m.in.

Chociaż nie jest to najnowszy odtwarzacz, ta aplikacja ma pojemność i moc odtwarzania większości formatów audio i wideo z doskonałą jakością, w tym formaty takie jak MKV lub Mp3.

UniConverter

Jest to jeden z idealnych programów do pobierania, edytowania i konwertowania ponad 1000 formatów na inne. Jest to bardzo kompletny i łatwy w obsłudze program ze względu na różnorodność narzędzi, które przyczyniają się do realizacji jego z góry określonych funkcji.

Dzięki tej aplikacji konwertujesz, kompresuj i edytuj Wszystko! W jednym miejscu jest dostępny bezpłatnie dla systemów operacyjnych, takich jak Windows i MacOS, w okresie próbnym.

Darmowy konwerter wideo

Nic lepszego niż łatwość ease konwertuj wszystkie formaty wideo z telefonu komórkowego, to i więcej możesz osiągnąć dzięki Freemake Video Converter, będącym jednym z najlepszych konwerterów wideo dla systemów Android, ponieważ jest tak kompletny i łatwy w użyciu.

Ten program wykrywa konwerter, którego potrzebujemy, zgodnie ze specyfikacją naszego telefonu komórkowego. Ponadto można bezpłatnie przekonwertować wideo, obraz lub dźwięk do żądanego formatu.

Konwerter wideo Winx

Z Konwerter wideo Winx problemy ze zgodnością się skończyły, żaden format wideo, zarówno obecny, jak i stary, nie jest trudny dla tego programu, a także wykonuje konwersje w krótkim czasie.

Konwersje do 4K! w i na dowolnym urządzeniu dla dowolnego formatu. Pobieraj filmy online z różnych platform, aby uzyskać żądany format.

Jaka jest najlepsza jakość wideo MP4 lub MKV?

Porównując te odtwarzacze wideo, ważne jest poznaj swoje potrzeby, czego szukasz i chcesz obejrzeć filmy do odtworzenia.

przekonwertuj plik mkv na mp4

Przede wszystkim format MKV lub Matroska to nowoczesny program i prąd, który może mieć duże ilości w wideo, jednak jego kompatybilność nie jest przeprowadzana z różnymi urządzeniami. Z drugiej strony, Formaty MP4 są w stanie odtwarzać treści multimedialne, takie jak audio, wideo i napisy, z wysoką jakością obrazu i bardziej uniwersalną kompatybilnością.

Jeśli wybierzesz tylko jeden format między MP4 lub MKV. Format MP4 ma rację Jest to bardzo ważne i chodzi o to, że można go odtwarzać na dowolnym urządzeniu lub przynajmniej jego reprodukcje są bardziej kompatybilne z różnymi urządzeniami i dlatego większość elementów znalezionych w formacie MP4 jest konwertowana na MKV, ze względu na łatwość ich odtwarzania.

Czy plik MP4 lub wideo jest lepszy od MKV?

Właściwie wszystko, co zostało opisane powyżej, jest dla tych, którzy wolą MP4 od MKV, ale prawda jest taka, że ​​ta konwersja jest teraz bardzo niepotrzebna, chyba że wymagają tego prace edycyjne lub inne programy.

W rzeczywistości istnieje kilka sposobów odtwarzania pliku wideo w formacie MKV, a większość z nich można zastosować na dowolnym urządzeniu.

Teraz, jeśli to, czego chciałeś, było tylko wypróbuj format MP4 Ponieważ jesteś przyzwyczajony do korzystania z plików MKV, jest to całkowicie ważne. Dlatego ostrzegamy Cię również, że odtwarzanie wideo w formacie MP4 jest bardzo proste i wszystkie urządzenia są do tego z góry określone.

Ale wpadamy w to samo. Tak właściwie preferencja zależy od użytkownikai to on decyduje, kiedy i dlaczego przekonwertować plik MKV na MP4. Z pewnością będzie to miało swoje powody.

Wystarczy powiedzieć, że proces wykonywania tej konwersji jest prosty, a oba formaty mogą obsługiwać treści audio, wizualne i napisy.

Co więcej są tak podobne, że można nawet przekonwertuj format MKV na MP3, w taki sam sposób, w jaki format MP4 jest konwertowany na MP3 online.

Jakie inne pliki lub formaty wideo są dostępne i można je przekonwertować?

Oprócz MKV i MP4 istnieją inne formaty do odtwarzania wideo z treścią opisaną powyżej (audio, wizualne, napisy). Wszystkie z ich cechami oraz preferencje użytkowników, którzy z nich korzystają.

format wideo mp4 bez utraty jakości mkv

W ten sposób informujemy, że istnieją Formaty wideo AVI, FLV i MOV, które są trzema najczęstszymi i większość urządzeń może je odtwarzać. W rzeczywistości VLC może odtwarzać je wszystkie.

Dobrą rzeczą w tych formatach jest to, że są elastyczne podczas ich konwersji, ponieważ są prostym procesem przechodzenia z jednego formatu do drugiego, online lub za pośrednictwem pobranego oprogramowania, takiego jak proces właśnie wyjaśniony.

Ale zawsze pamiętaj, że przy konwersji najważniejsza jest szybkość tym, czym się staje, i żeby medium do tego wykorzystywane pozwalało nie stracić na jakości treści audiowizualnych. Możesz to zrobić online, jeśli chcesz.