Skip to content

Jak importować pliki i arkusze Excela do Dokumentów Google krok po kroku (przykład)

28 de luty de 2021

Możliwe, że pracujesz lub tworzysz arkusz kalkulacyjny w Excelu i po jego utworzeniu chcesz go przekazać do Dokumentów Google, aby mieć kopię zapasową. Jednak aby móc to zrobić, przed osiągnięciem tego należy wykonać szereg wcześniejszych działań.

Przekazywanie danych z Excela do Google może być przydatne aby tworzyć kopie zapasowe plików w Dokumentach Google lub na Dysku i mieć je w zasięgu ręki. Jest na to kilka sposobów, aw następnym artykule wyjaśnimy dwa bardzo proste sposoby, jak krok po kroku importować pliki i arkusze Excela do Dokumentów Google.

Importuj pliki Excela do Dokumentów za pomocą konta Google

Wydaje się logiczne, że aby importować pliki i arkusze Excela, konieczne jest posiadanie konta Google; jednak wiele osób nie zna procedury umożliwiającej wykonanie tej czynności.

Oprócz tworzenia kalendarzy, notatek przypomnień i dokumentów oraz oczywiście sprawdzania poczty, Posiadając konto Google możemy importować i eksportować dokumenty. Zalety, które oferują nam Dokumenty Google, to to, że możemy łatwo i szybko tworzyć, modyfikować i wysyłać wszelkiego rodzaju dokumenty.

W ten sam sposób możemy importować i eksportować dokumenty w razie potrzeby, aby zachować dokumentację pracy, mieć zapis w arkuszu kalkulacyjnym i długie itp. Następnie wyjaśnimy procedurę, aby móc importuj arkusze Excela do Dokumentów Google za pomocą konta Google.

Krok 1

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejdź do witryny Google Docs i uzyskaj do niej dostęp za pomocą naszego konta Google. W tym celu wprowadź swój adres e-mail i hasło do Gmaila, a następnie kliknij przycisk Enter, aby uzyskać dostęp.

Krok 2

Będąc w środku, musisz kliknąć przycisk przesyłania, który znajduje się w lewym górnym rogu strony. Tam będziemy musieli wybierz opcję plików z menu rozwijanego.

Krok 3

Znajdź plik, który chcesz zaimportować, zaznacz go i kliknij przycisk OK. Następnie musisz zaznaczyć pole wyboru obok Konwertuj prezentacje, grafikę i arkusze kalkulacyjne odpowiadające formatom Dokumentów Google.

Krok 4

Po wybraniu pliku będziesz musiał nacisnąć opcję Rozpocznij ładowanie, aby rozpocząć importowanie dokumentu. Po zakończeniu tego procesu kliknij link Powrót do Dokumentów Google iw ten sposób powrócimy do strony, na której możemy zlokalizować wszystkie dokumenty.

Krok 5

Powinieneś poszukać dokumentu na liście, na której znajdują się wszystkie pliki. Następnie należy wybrać łącze do arkusza Excela, aby w ten sposób plik mógł zostać otwarty w innym oknie. W ten sposób szybko i łatwo zaimportujesz.

Importuj arkusze Excela za pomocą Arkuszy na Dysku Google

Ta metoda jest dość innowacyjna i wydajna, aw praktyce bardzo prosta. Arkusze kalkulacyjne to narzędzie, które zapewnia nam Google pracować online i bez konieczności instalowania jakiegokolwiek programu. To narzędzie jest zgodne z wersjami programu Excel 365, 2016, 2013, 2010 i 2007.

Mając książkę „Moja książka Excel.xls” możemy mieć pod ręką wszystkie informacje, za pomocą których możemy wyeksportować plik do arkusza kalkulacyjnego w Google.

Ikona pliku Exel

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaloguj się do konta Gmail wprowadzenie naszego adresu e-mail i hasła. Następnie będziemy musieli przejść do opcji aplikacji Google, znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu i kliknąć Dysk.

Będziemy musieli wybrać nową opcję, a następnie kliknąć przycisk arkuszy kalkulacyjnych. Tam będziemy musieli przejść do paska menu i kliknąć plik, a następnie nacisnąć Otwórz.

Następną rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, to przejść do menu i wybrać opcję uploadu, dzięki której możemy wyszukać dowolny plik, który mamy na naszym komputerze, który jest zgodny z formatem xls. Następnie będziesz musiał wybrać folder, w którym znajduje się plik, aby później wybierz skoroszyt programu Excel.

Po załadowaniu pliku będziemy musieli nacisnąć przycisk otwierania i plik zostanie przekonwertowany na arkusz kalkulacyjny.