Skip to content

Jak grać w Minecrafta na podzielonym ekranie — z komputera lub konsoli?

8 de grudzień de 2021

Niewątpliwie gry, które mamy pod ręką, mają szerokie spektrum, w porównaniu z poprzednimi latami, teraz są o wiele więcej opcji typu gry Jeśli chodzi o rozgrywkę, ale niektóre, które są teraz popularne, nie pozostawiły po sobie niektórych opcji rozgrywki, które pochodzą z poprzednich pomysłów i gier, które pomogły nam cieszyć się różnymi funkcjami i rozrywką.

W grze Minecraft jest to gra, w której jest to dozwolone, jeśli masz odpowiednie urządzenia i spełniasz pewne cechy, podziel ekran na dwie części Aby móc grać na jednej konsoli na dwóch komputerach, jeśli byłaby ona w połączeniu lokalnym, mówimy o kilku konsolach sieciowych.

Tutaj zobaczysz kilka warunków, które należy wziąć pod uwagę, abyś mógł skorzystaj z tej formy podzielonego ekranu powiemy też, dlaczego czasami nie można podzielić ekranu

Jakie są wymagania do gry w Minecrafta na podzielonym ekranie?

Najpierw zobaczymy, jakie są wymagania, aby móc podzielić ekran w Minecrafcie, istnieją pewne ograniczenia, że ​​jeśli tak, to tego podziału ekranu nie będzie można wykonać. Tutaj wyjaśnimy jakie są minimalne wymagania dla tej konfiguracji? obowiązywać.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć, jest to, że Minecraft umożliwia dzielenie ekranu tylko na Nintendo Switch, Xboksie i Playstation. Co to znaczy, jeśli spróbujesz podzielić ekran komputera, nie da się tego zrobić, ponieważ procesy wykonawcze są bardzo różne, inną rzeczą jest to, że musisz mieć ekran obsługujący co najmniej 720p, jeśli jest lepszy. Powinno to połączyć konsolę z wyświetlaczem za pomocą kabla HDMI lub RGB.

Jakie kroki należy podjąć, aby podzielić ekran w grze Minecraft?

Po zakupie lub zakupie Minecrafta pierwszą rzeczą do zrobienia jest zsynchronizowanie konsoli z ekranem pod kątem rozdzielczości, w przeciwnym razie ekran nie zostanie podzielony. Aby zsynchronizować dwie części, zarówno wyjście, jak i wejście, musisz wykonać następujące czynności

Najpierw musisz skonfigurować ekran i upewnić się, że ma rozdzielczość 720p i wyższą. Powiedzmy, że to 720p, teraz musimy przejść do konsoli i ustawić ją na tę samą rozdzielczość. Osiąga się to w następujący sposób. Aby skonfigurować wyjście konsoli, musisz przejść do Ustawienia> System> Ustawienia konsoli> Wyświetlacz. Teraz wybieramy 720p i w ten sposób zostaną zsynchronizowane w rozdzielczości

Z twojej gry zainstalowanej na twoim komputerze

Teraz musimy wiedzieć, że ta procedura nie jest dostępna, aby osiągnąć ją z naszego komputera, może to być spowodowane jest bardzo złożony i przeznaczony tylko na konsole które specjalizują się tylko w przetwarzaniu gry i wszystkich jej funkcjach.

Wiemy więc już, że nie da się oddzielić ekranu od komputera, aby móc grać w Minecrafta na dwóch kontach jednocześnie, myśląc, że przetwarzanie danych dla dwóch działających kont byłoby bardzo rozległe dla jednego komputera. Nie będzie miało większego znaczenia, jeśli zdecydujesz się jeszcze bardziej wyczyścić i przyspieszyć swój komputer, ponieważ w tym przypadku nie poprawi to znacznie jego wydajności.

Bezpośrednio z Twojej konsoli

Teraz oddzielmy ekran od naszej konsoli, w tym celu musimy zacząć w Minecrafcie, a potem zrobimy Graj> Stwórz nowy świat> W następnym oknie usuń opcję gry online, następnie wciskamy przycisk start kontrolera na konsoli, teraz wybieramy konto drugiego gracza i po zalogowaniu się automatycznie dołączą, można to zrobić z maksymalnie trzema innymi osobami.

Minecraft z podzielonym ekranem

Dlaczego nie możesz skutecznie podzielić ekranu swojej gry Minecraft?

Z pewnością tak się stanie, ponieważ niektóre wymagania lub niezbędne konfiguracje do jego wykonania mogą nie być poprawne, teraz warto upewnić się, że kable biorące udział w przesyłanie danych obrazu gry są prawidłowe. W takich przypadkach synchronizacja jest niezbędna, ponieważ nie można jej osiągnąć w żaden sposób, jeśli wyjście wideo konsoli nie jest zsynchronizowane z rozdzielczością ekranu używanego do gry.

dołącz do naszego kanału telegram