Skip to content

Jak flashować i aktualizować oprogramowanie sprzętowe do Samsung Galaxy Ace 4

23 de czerwiec de 2021

Dzisiaj chcę wam zostawić prosty samouczek, w którym nauczę was, jak flashować Samsung Galaxy Ace 4 w dość prosty sposób i w kilku krokach. Aby nawet każdy użytkownik z podstawowa wiedza na ten temat może wykonać tę procedurę.

Pamiętaj, że tego rodzaju rzeczy unieważnia gwarancję telefonu komórkowegoMusisz wziąć to pod uwagę przed kontynuowaniem, ponadto w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, nie ponosimy odpowiedzialności za ten problem.

W każdym razie, jeśli podążasz krok po kroku, cały ten samouczek jest dosłownie niemożliwy że masz problemy.

Pierwsze kroki: Czego potrzebujemy, zanim zaczniemy?

Przede wszystkim ważne jest, aby bateria naszego urządzenia była optymalnie naładowana całkowicie.

Musisz pobrać zapasowy ROM Samsung Galaxy Ace 4, który możesz uzyskać pod tym linkiem, pamiętaj, aby poszukać modelu, który odpowiada Twojemu telefonowi komórkowemu, Nie byle kto.

Twoje urządzenie musi mieć aktualizację oprogramowania Odin, więc nie powinieneś mieć problemów

Chociaż czekanie, aż urządzenie pobierze najnowszą wersję Androida – z kilkoma wyjątkami – może być szalony. Trzeba najpierw trzymać kciuki, aby producent zdecydował się na aktualizację, potem czekać, aż aktualizacja będzie gotowa, a na końcu, aż zostanie rozszerzona na Twój region i operatora.

Jeśli wiesz, że Twoje urządzenie ma już nową wersję, ale masz dość klikania go w celu sprawdzenia aktualizacji i informuje, że masz już najnowszą wersję systemu, nadal możesz coś zrobić: zaktualizuj oprogramowanie układowe samodzielnie. To oczywiście, o ile Twój terminal nie jest powiązany z określoną siecią (czyli jest bezpłatny).

Będziesz także musiał bezpiecznie pobrać Odin i w ten sam sposób pobrać sterowniki USB, aby raz rozpoznał telefon podłączony do komputera.

Polecamy użyj oryginalnego kabla USB w celu uniknięcia wszelkiego rodzaju błędów połączenia, które mogą wystąpić w trakcie procesu.

Debugowanie USB musi być włączone tak lub tak. Można go włączyć w Ustawienia> Opcje programisty.

Jeśli nie widzisz opcji, które musisz odblokować, robisz to w Ustawienia> O urządzeniu i tam naciskasz kilka razy z rzędu Numer kompilacji, aż pojawi się plakat, który odblokuje wymienione powyżej opcje.

skróty na ekranie głównym

Jak sflashować Samsung Galaxy Ace 4

Wyłączamy komórkę, a po jej całkowitym wyłączeniu wciskamy przyciski głośność niska + moc + dom przez kilka sekund czekamy i będziesz musiał poprosić o potwierdzenie, w tym momencie musisz nacisnąć głośność.

Jesteśmy w trybie pobierania, więc musisz otworzyć Odin na komputerze, a następnie podłączyć do niego urządzenie. Kiedy to zrobiłeś powinien pojawić się komunikat Mówi Dodane w lewym górnym rogu.

Następnie klikniesz przycisk z napisem PDA i wybierz plik ROM. Po zakończeniu musisz przejść pod wszystko, gdzie jest napisane Start i poczekać na zakończenie procesu.

Jeśli wszystko poszło dobrze, urządzenie uruchomi się ponownie i w lewym górnym rogu powie PASS z zielonym tłem.

Jakie są najlepsze cechy Samsunga Galaxy Ace 4?

Urządzenie jest nieco grubszy niż jego poprzednik przy 10,8 mm. Galaxy Ace 4 jest nieco cięższy niż Samsung Galaxy Ace 3 przy 123,8 gramach. Telefon dostępny w kolorze czarnym, szarym i białym.

Galaxy ace 4 to smartfon 4G z siecią GSM/HSPA. Posiada 4 cale pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 16 milionów kolorów WVGA (480×800).

Ma aparat o rozdzielczości 5 megapikseli z lampą błyskową LED i autofokusem, geotagowaniem, wykrywaniem twarzy / uśmiechu, panoramą. Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 720p @ 30fps, VGA. Galaxy Ace 4 jest wyposażony w baterię litowo-jonową 1500 mAh.

Inne specyfikacje nadal są identyczne: 1 GB pamięci, 8 GB pamięci, port micro USB 2.0 na dole i gniazdo combo stereo na górze.

Możesz dostać dostęp do gniazda gniazdo micro SIM i micro SD po zdjęciu tylnej pokrywy.

Czy udało Ci się łatwo sflashować Galaxy?