Skip to content

Jak edytować, renderować i eksportować filmy w kanale alfa lub przezroczystym tle w Sony Vegas Pro

14 de kwiecień de 2021

Edycja filmów jest zawsze w toku zgodnie z zapotrzebowaniem użytkowników. Tak więc technika, która została wdrożona w różnych dziedzinach, to kanał alfa lub przezroczyste tło.

W ten sposób osiągnięto najlepsze programy do edycji wideo uzyskaj ten efekt wśród narzędzi do edycji. Aby sprostać wymaganiom swoich użytkowników i pozostać w czołówce postępów w montażu materiałów audiowizualnych.

Podobnie, plik edytor wideo wyróżniający się na tle innych, to Sony Vegas Pro. Cóż, szeroki wachlarz narzędzi daje mu ogromną przewagę nad innymi programami w tej dziedzinie. Dzięki Sony Vegas Pro możemy od renderowania istniejącego wideo do tworzenia go od podstaw.

Zatem inną z wielu cech, które posiada ten edytor wideo, są jego różne efekty. Wszyscy możemy je zastosować do naszych filmów aby osiągnąć lepsze wyniki zgodnie z naszymi potrzebami edycyjnymi. Tak więc wśród nich wyróżnia się efekt kinematograficzny i tak samo jak stary efekt wideo.

W tym artykule wyjaśnimy, jak edytować, renderować i eksportuj filmy w kanale alfa lub przezroczystym tle w Sony Vegas Pro. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest kanał alfa lub przezroczyste tło?

Piksele, które składają się na obraz, mogą mieć pewien stopień przezroczystości lub półprzezroczystości. Nazywa się to kanałem alfa, poziom przezroczystości obrazu. Jednak termin ten odnosi się głównie do stanu całkowitej przejrzystości.

Więc kiedy obraz jest umieszczony nad innym bardziej nieprzezroczysty obraz pikselowy, możemy zobaczyć dwa obrazy w tym samym czasie. Ten efekt lub właściwość obrazu jest również nazywana przezroczystym tłem.

Do czego służy kanał alfa lub przezroczyste tło?

Od kilku lat ten efekt ma miejsce. Jego funkcja jest zawsze taka sama, przekonwertować obraz na przezroczystość gdzie możesz zobaczyć inny obraz jako tło.

Cóż, w telewizji efekt ten jest wykorzystywany w programach informacyjnych, w których wskazują one pogodę, dlatego używane jest animowane tło, a osoba zgłaszająca staje przed nim bez cierpienia zmian tego funduszu.

Innym z najczęstszych zastosowań tego typu efektu są filmy, ponieważ na planie filmowym są całe pokoje, które służą jako tło przezroczysty. Można więc zmieniać tło w zależności od potrzeb filmu, ponieważ sprawia to wrażenie, że aktorzy są w innych miejscach.

sony vegas pro redaktor

Podobnie bywa ze specjalnymi kombinezonami, aby uzyskać kanał alfa. W ten sposób za pomocą innych zaawansowanych programów do edycji zmienia się kształt osoby, podczas gdy postrzegane są tylko jej ruchy. Rezultat tej praktyki można zobaczyć w ostatnich odsłonach sagi Alien, gdzie ksenomorf jest w pełni zdigitalizowany, więc osoba, która w nią gra, jest odpowiedzialna tylko za ruchy.

Jak edytować, renderować i eksportować filmy w kanale alfa lub przezroczystym tle w Sony Vegas Pro

Aby rozpocząć ten proces, musimy otwórz nasz edytor Sony Vegas Pro. Następnie klikniemy plik, a następnie renderujemy jako. Teraz format, który mamy zamiar wybrać, to .mov, który jest taki sam jak QuickTime.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że masz ten format. Zwykle edytory Sony Vegas Pro nie mają domyślnie tego formatu. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, musisz pobrać odpowiednią wtyczkę, która dodaje ten format pracy, jako Wymagane jest edytowanie, renderowanie i eksportowanie filmów w kanale alfa lub przezroczyste tło w Sony Vegas Pro.

Jeśli masz już dołączony ten format lub już go zainstalowałeś, musimy przejść do kliknięcia dostosuj szablon. Następnie musimy wybrać rozmiar wideo, zależy to od naszych potrzeb. Zalecana jest wysoka rozdzielczość 1920 × 1080. Następnie jako jakość renderowania wybieramy najlepszą.

Teraz, gdy te ustawienia są gotowe, kliknij przycisk akceptacji i przejdź do renderowania. Za chwilę będziemy mieć gotowy film w kanale alfa.

W ten sposób nasz film jest gotowy być używane jako przezroczyste tło i możemy go zamontować na dowolnym obrazie, nawet na innych filmach, wszystko zależy od naszych potrzeb edycyjnych.