Skip to content

Jak edytować, obracać, zmieniać rozmiar i rozmieszczać obiekty na arkuszu w programie Corel DRAW (przykład)

29 de styczeń de 2021

Corel DRAW to wyjątkowe narzędzie dla projekt graficznyW ten sam sposób jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak edytować, obracać, zmieniać rozmiar i układać obiekty na arkuszu w programie Corel DRAW, przeczytaj uważnie poniższy przewodnik.

Przed rozpoczęciem tego samouczka zalecamy zapoznanie się z projektowaniem niestandardowego szablonu w programie Corel DRAW, wiedza ta będzie potrzebna podczas większości prac, które wykonujemy w programie. Bez zbędnych ceregieli przeczytaj poniższy przewodnik, aby dowiedzieć się, jak obracać, zmieniać rozmiar i układać obiekty w arkuszu CorelDRAW.

Jak edytować, obracać, zmieniać rozmiar i układać obiekty na arkuszu w programie Corel DRAW

Bez wątpienia, zanim zaczniesz edytować, obracać lub zmieniać rozmiar obiektów, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest jak wybrać te obiekty. Jest to dość prosty proces, dlatego przeczytaj poniższy przewodnik:

  1. Aby zaznaczyć obiekt, musisz skorzystać z narzędzia do zaznaczania dostępnego w programie Corel DRAW. Z łatwością go rozpoznasz, ponieważ ma kształt małego kursora.
  2. Po naciśnięciu tej opcji będziesz musiał tylko kliknij obiekt w pytaniu, aby go wybrać.
  3. W przypadku kilku obiektów musisz przeciągnąć kursor tak, aby zaznaczył je wszystkie.
  4. Mamy również opcję Wybór odręczny, za pomocą którego możesz konkretnie wybierać elementy w swoim projekcie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku przedmiotów, które nie są ustawione w jednej linii w kształcie prostokąta.

Każdy z wybranych elementów będzie otoczony przez cały kształt małymi kropkami. Wszystkie odgrywają określoną rolę w zmianie rozmiaru i innych aspektach wybranych obiektów w programie Corel DRAW.

Zmień rozmiar

Aby zmienić rozmiar obiektu w programie Corel DRAW, po prostu kliknij punkty znajdujące się w tym obiekcie. W każdym razie pamiętaj, że jest to najbardziej odpowiedni sposób zmiany rozmiaru bez deformowania oryginalnego kształtu polega na użyciu punktów narożnych.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zmienić długość była szerokość, a co za tym idzie kształt obiektu, musisz wybrać punkty znajdujące się w środku każdej z krawędzi twojego obiektu. W ten sposób możesz je wydłużyć lub poszerzyć według własnego uznania.

Przesuń obiekty

Dzięki narzędziu Corel DRAW przesuwanie obiektów jest dość proste, wystarczy umieścić kursor wewnątrz obiektu, aż pojawi się symbol do przesunięcia (rodzaj krzyża z trójkątami w rogach). Gdy pojawi się symbol, kliknij i przesuń obiekt do żądanej pozycji.

Obróć obiekty

Proces obracania obiektów jest również bardzo prosty, ponieważ zauważysz, że po wybraniu obiektu w jego środku pojawi się mała kropka. naciśnij powyżej tego punktu, a zauważysz, że symbole na rogach i krawędziach obiektu ulegną zmianie.

Jest to możliwe poprzez naciśnięcie tych symboli obracać obiektyWszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na jedną z nich i przesuwać kursor, aż osiągniesz żądany obrót. W ten sam sposób możesz przesunąć oś (czyli punkt środkowy), aby znalazła się w innym miejscu.

Umieszczając oś w innej przestrzeni, punkt obrotu zmieni się, dzięki czemu możesz obracać obiekt na różne sposoby.

obracać obiekty w programie Corel DRAW

Należy pamiętać, że możliwe jest wykonywanie wielu czynności, na przykład kadrowanie, dzielenie i usuwanie obiektów z obrazu za pomocą programu Corel DRAW staje się podstawowym i stosunkowo prostym zadaniem, w ten sam sposób istnieje kilka alternatyw, które zalecamy wziąć pod uwagę z przedmiotami.

Inne opcje rozmieszczania obiektów na arkuszu w programie Corel DRAW

Oprócz powyższego możesz dodawać do obiektów nośniki artystyczne w programie Corel DRAW, aby uzyskać bardziej dopracowaną pracę. Z drugiej strony, podobnie jak poprzednie opcje, istnieje wiele innych, które mogą być bardzo przydatne Oto kilka z nich, aby odpowiednio uporządkować obiekty programu Corel DRAW:

Przechyl obiekt

Również naciskając na środkowe kółko, zauważysz, że pojawiają się inne opcje, na środkowych krawędziach każdej strony zostanie wyświetlony symbol z dwiema strzałkami. Te strzały są używane do przechylić nasz obiekt.

Wystarczy kliknąć żądaną strzałkę i przesuwać ją, aż uzyskasz kształt, którego szukasz w swoim obiekcie.

Wyrównaj obiekty

Za pomocą tego narzędzia można łatwo wyrównywać obiekty. Aby to zrobić, wystarczy zaznaczyć wszystkie obecne obiekty, a następnie kliknąć sekcję „Obiekt zlokalizowany” w narzędziach, a następnie kliknąć Wyrównaj i rozprowadź a następnie wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Z drugiej strony, w przypadku wszystkich wymienionych powyżej procesów wiedza o tym, jak wektoryzować obraz bitmapowy według typu za pomocą programu CorelDRAW, staje się prawie koniecznym zadaniem, dlatego zalecamy, aby zapytać o to, jeśli chcesz pracować bardziej profesjonalnie z tym oprogramowaniem. przydatny

dołącz do naszego kanału telegram