Skip to content

Jak dostosować czcionkę mojego iPhone’a lub iPada? – Ustaw styl tekstu

11 de styczeń de 2022

Seria modeli iPhone jest punktem odniesienia na rynku smartfonów i w każdej generacji są najbardziej pożądanymi terminalami ze względu na ich ogromną jakość. Od nich wyszły inne serie urządzeń, takie jak tablety iPad, które korzystają z systemu iOS.

Chociaż urządzenia marki Apple nie wyróżniają się poziomem dostosowania, wyróżniają się elegancją. Jednak jeden z dostępów do dostosowywania urządzenia umożliwia: ustaw styl tekstu na iPhonie lub iPadzie i stwórz o wiele ciekawszy interfejs, który odpowiada Twoim preferencjom. Poznaj wszystkie sztuczki, aby zmienić rozmiar i czcionkę tekstu z jego konfiguracji lub z zewnętrznych aplikacji.

Jak uzyskać dostęp do ustawień czcionek na iOS?

Każdy model iPhone’a lub iPada zawiera niezliczone funkcje dostępne dla jego użytkowników, które warto poznać. Możesz też dostosuj go do swoich upodobań w różnych aspektachOd ekskluzywnych oryginalnych akcesoriów po najlepsze klawiatury, takie jak na Androidzie, i ekscytujące tapety. Aby dostosować ogólną charakterystykę systemu operacyjnego, musisz uzyskać dostęp do ustawień.

Możesz znaleźć kategorie konfiguracji w aplikacji „Ustawienia”. Z tej sekcji możesz zmień wszystkie konfigurowalne cechy iOS, takich jak połączenia bezprzewodowe, domyślna klawiatura, miejsce do przechowywania, lista aplikacji, jasność ekranu, opcje ułatwień dostępu i wiele innych aspektów.

Wśród tak wielu opcji, gdzie znaleźć ustawienia czcionek? Są dwie drogi, aby się tam dostać. Znajdziesz go w zakładce „Ekran i jasność”, z której możesz dokonać różnych zmian w źródle. Możesz także użyć opcji wyszukiwania, aby szybko uzyskać dostęp do wszystkich ustawień związanych ze źródłem.

Jakie kroki należy wykonać, aby zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar czcionki?

Korzystając z opcji wbudowanych w ustawienia czcionek, będziesz mógł tylko Zmień rozmiar czczionki, czyli powiększaj lub zmniejszaj tekst na urządzeniu z systemem iOS. Jest to opcja ułatwień dostępu, której celem jest dostosowanie interfejsu do potrzeb i upodobań użytkownika.

Aby skorzystać z tej opcji, system posiada: suwak, który kontroluje rozmiar czcionki. Jeśli przesuniesz pasek w prawo, tekst powiększy się, a jeśli przesuniesz go w lewo, zostanie znacznie zmniejszony. Możesz dowolnie manipulować rozmiarem litery, aż uzyskasz wynik, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Droga do tego miejsca to „Ekran i jasność”, a następnie ’Rozmiar czcionki’. Nad suwakiem zobaczysz przykładowy tekst, który daje podgląd skali ustawianego tekstu. Zmiany zostaną zastosowane do reszty systemu dopiero po zapisaniu zmian.

Jeśli chcesz zwiększyć rozmiar czcionki nawet bardziej niż pozwala na to suwak, możesz. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do innej sekcji ustawień, „Dostępność”. Otwórz opcję „Rozmiar ekranu i tekstu”. Zobaczysz kolejny suwak, którego możesz użyć, aby nadać czcionkom dodatkowy rozmiar.

Jaka jest procedura pogrubienia całego tekstu na iPhonie lub iPadzie?

Z tej samej sekcji „Ekran i jasność” możesz uzyskać dostęp do wszystkich domyślnych czcionek i kolorów iPhone’a lub iPada. Dzięki tym ustawieniom możesz całkowicie zmodyfikuj czcionkę i wybierz jeden kolor tekstu w całym interfejsie iOS. Teraz ta metoda nie działa w przypadku zmiany czcionki w poszczególnych aplikacjach, takich jak WhatsApp.

pogrubiony tekst iphone

To, co możesz zrobić, to pogrubić cały tekst, aby wyróżniał się znacznie bardziej. Znajdź opcję „Pogrubiony tekst”, znajdujący się na dole listy konfiguracji. Aktywując przełącznik po prawej stronie, wszystkie czcionki na urządzeniu staną się pogrubione, posiadając oryginalny i wyjątkowy styl.

Jakie są najlepsze zewnętrzne aplikacje, których możesz użyć do zmiany czcionki?

Poruszając się po opcjach konfiguracji czcionki, będziesz mógł znaleźć wiele możliwych ustawień. Jednak również istnieją ograniczenia dotyczące aspektów, które możesz modyfikować stamtąd. Aby przezwyciężyć takie ograniczenia dostosowywania systemu operacyjnego i uzyskać nowe unikalne czcionki, możesz pobrać zewnętrzną aplikację czcionek.

W Apple App Store znajdziesz wiele różnych aplikacje dedykowane do modyfikacji czcionek systemowych w kreatywny i ciekawy sposób. Dzięki nim możesz dostosować styl i kolorystykę typografii z dużą precyzją i szeroką gamą alternatyw. Wystarczy wpisać „Czcionki” w pasku wyszukiwania i nawigować między wynikami.

Każda aplikacja ma inne cechy, które mogą zadowolić gust każdego użytkownika. Jednak w obliczu tak wielu alternatyw możesz mieć trudności z wybraniem najbardziej kompletnych opcji dostosowania czcionki urządzenia. Następnie spotkaj się z obydwoma najlepsze źródła zewnętrzne zmienić czcionkę iPhone’a lub iPada.

iFont

Jeśli jesteś znudzony starymi, preinstalowanymi czcionkami w systemie iOS, możesz pobrać aplikację iFont, która działa jak obsługa dodawania nowych czcionek do systemu. Zamiast ograniczać się do biblioteki czcionek aplikacji, możesz zainstalować własne czcionki w obsługiwanych formatach, które zostaną zintegrowane z systemem za pomocą iFont.

ifont

Chociaż zawiera reklamy i zintegrowane zakupy, jest to idealna opcja do łatwej modyfikacji czcionek. Oczywiście ma pewne ograniczenia, ale całkiem dobrze radzi sobie z kilkoma uzupełniającymi się funkcjami, które ułatwiają personalizację tekstu.

Czcionki Google

Nie ma lepszego miejsca na znalezienie najlepszych niestandardowych czcionek niż w katalogu Google Fonts, ogromnym zbiór czcionek do bezpłatnego użytku. Znajdziesz tam ogromną różnorodność opcji zmiany czcionki używanej przez iPhone’a lub iPada.

Google Fonts przez dekadę ugruntowało swoją pozycję jako główny zasób typograficzny dla wszystkich typów użytkowników, na dowolnej platformie. Z tej biblioteki będziesz mógł uzyskać niepowtarzalne kroje pisma o dużym stylu.

dołącz do naszego kanału telegram