Skip to content

Jak dodawać i synchronizować moje zdjęcia ze Zdjęć Google do Eksploratora plików na moim komputerze

16 de Maj de 2021

Jeśli korzystasz ze Zdjęć Google od jakiegoś czasu, być może zastanawiasz się, jak mogę zsynchronizuj moje zdjęcia ze Zdjęć Google na moim komputerze? Ma to na celu lepsze zarządzanie naszymi treściami.

Od momentu premiery w 2015 r. Zdjęcia Google to jedno z najlepszych miejsc do zapisywania i tworzenia kopii zapasowych nasze zdjęcia i filmy. Dzięki tej aplikacji możemy być pewni, że nie stracimy dostępu do naszych zdjęć. Zawiera między innymi bardzo optymalne korzyści, takie jak możliwość tworzenia kopii zapasowych i kopii zapasowych. Nawet mając możliwość udostępniania naszych zdjęć innym osobom.

Jak zsynchronizować moje zdjęcia z eksploratorem plików?

Przede wszystkim, jeśli będziemy chcieli zsynchronizować się z naszymi zdjęciami, będziemy musieli pobrać aplikację Google. Dla tego będziemy musieli zalogować się na nasze konto Gmail, aby przeglądarka mogła wykryć i zalogować się do wszystkich innych usług. Następnie możemy uzyskać dostęp do Zdjęć Google za pośrednictwem listy ikon, które Google oferuje nam po kliknięciu naszego zdjęcia.

Wchodząc do menu zdjęć, będziemy musieli kliknąć narzędzia, które znajdują się po lewej stronie ekranu. Następnie, jeśli spojrzymy w prawo, będzie przycisk do „utwórz kopię zapasową na swoim komputerze”. Jeśli klikniemy tutaj, odeśle nas do strony, na której możemy pobrać instalator. Po pobraniu będziemy musieli tylko kliknąć Dalej, a następnie zaakceptować. Tam możesz również sprawdzić, ile masz dostępnego miejsca.

Gdy mamy już wszystko gotowe, będziemy musieli przejść do paska zadań aby znaleźć małą ikonę Zdjęć Google. W nim będziemy musieli kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do preferencji. Klikając tutaj możemy zaznaczyć, które foldery chcemy zsynchronizować z naszym komputerem. Będziemy musieli oznaczyć niektóre z naszych folderów ze zdjęciami.

Na koniec będziemy musieli tylko kliknąć Zastosuj, a wybrany przez nas folder zacznie się pobierać. Ten folder zachowa tę samą nazwę i będziemy mogli uzyskać dostęp do jego zawartości nawet bez połączenia z Internetem. Jeśli zgubiłeś zdjęcia w trakcie procesu, możesz spróbować je odzyskać. To z tej samej przeglądarki, ale będziesz musiał mieć internet, aby spróbować je odzyskać.

Jak mogę zsynchronizować nowe zdjęcia z chmurą?

Wykonując powyższe czynności, możemy pobrać jeden lub więcej folderów z naszej chmury, aby móc nimi zarządzać za pomocą naszego eksploratora. Może się jednak zdarzyć, że chcąc wrzucić nowe zdjęcia, zauważmy, że pozostają one statyczne.

Z tego powodu musimy je przesłać samodzielnie, jest to proces półautomatyczny, ponieważ będziemy musieli tylko zaznaczyć folder, a nie wchodzić jeden po drugim. Nie będziemy też musieli martwić się powielaniem istniejących plików. To ponieważ same Zdjęcia Google są odpowiedzialne za porównywanie plików stare, z którymi będziemy przesyłać nowe.

Z aplikacji na naszym pulpicie będziemy musieli wrócić do preferencji, ale tym razem będziemy musieli kliknąć „kopia zapasowa”. Stąd możemy wybrać jeden lub więcej folderów, następnie musimy wybrać przycisk akceptacji, aby zostały zapisane jako kopia zapasowa.

Na koniec przejdź do strony Google i wybierz opcję przesłania kopii zapasowej. Spowoduje to rozpoczęcie skanowania pliku komputer szuka kopii zapasowej. Wtedy tylko nowe zdjęcia zostaną przesłane, a istniejące zostaną odrzucone. Należy zauważyć, że tego typu przesyłanie można wykonać z naszego WhatsApp za pomocą naszego telefonu komórkowego.

W jaki sposób przesyłanie naszych zdjęć może być dla nas przydatne?

Usługi takie jak ta oferowana przez Google są dziś bardzo ważne, ponieważ większość naszych urządzeń jest podłączona do chmury. Jest to więc świetny sposób na zapisanie naszych danych.

dodawaj i synchronizuj zdjęcia Google za pomocą eksploratora plików

Ponadto, jeśli masz Twoje zdjęcia lub filmy zsynchronizowane z chmurą, możesz spać spokojnie po każdej fizycznej awarii. Ponieważ komputery, telefony komórkowe lub ogólnie sprzęt mogą zawieść.

Zaleca się wziąć pod uwagę, że zdjęcia warto przesyłać do chmury. Dzieje się tak, ponieważ czasami usługi tego stylu dają nam ograniczoną przestrzeń.