Skip to content

Jak dodać, wstawić lub wkleić tabelę programu Excel do wiadomości e-mail programu Outlook

14 de kwiecień de 2021

Wklej tabelę programu Excel do programu Outlook Jest to krok, który należy wykonać, jeśli chcemy udostępniać informacje za pośrednictwem tej platformy, istnieją inne sposoby udostępniania tabeli Excela, aby wysłać ją pocztą e-mail programu Outlook, wyjaśnimy je wkrótce, a także wstawimy do wiadomości.

Jeśli chcesz dodać, wstawić lub wkleić tabelę programu Excel bezpośrednio w wiadomości e-mail programu Outlook, tutaj przedstawimy Ci kroki, aby możesz to zrobić bez komplikacji. Nauczymy Cię również innych sposobów udostępniania tabeli programu Excel za pośrednictwem programu Outlook.

Jak dodać, wstawić lub wkleić tabelę programu Excel do wiadomości e-mail programu Outlook?

Kiedy pracujemy w arkuszu kalkulacyjnym Excel, zwykle używamy tabel, informacje zebrane w plikach Tabele programu Excel rozumie obliczenia, które są łatwe do wykonania. Jeśli chcemy udostępnić te informacje, możemy to zrobić na kilka sposobów.

Jednym ze sposobów udostępniania informacji w tabeli jest dodanie go w wiadomości e-mail Outlooka i okazuje się, że jest to najłatwiejszy sposób na udostępnienie go. Jednak gdy nie wiemy, jak zastosować proces dodawania lub wstawiania tabeli, sprawy się komplikują.

To, co zamierzamy zrobić, aby wkleić tabelę Excela w Outlooku, jest proste, pierwszą rzeczą jest wejście do naszego arkusza kalkulacyjnego Excel; z naszym lewym przyciskiem myszy wciśnięto wszystko Wybierzemy pola odpowiadające tabeli.

Następnie klikniemy prawym przyciskiem myszy ten wybór i wybierzemy opcja kopiowania; w tym momencie powinieneś przejść do wiadomości e-mail i otworzyć nową wiadomość do napisania.

Następujące czynności to kliknięcie prawym przyciskiem myszy wiadomości programu Outlook, umieszczając wcześniej adres e-mail odbiorcy i temat, a następnie kliknij wklej. Tabela zostanie automatycznie wklejona i możesz ją wysłać, aby inny użytkownik odebrał ją jako wiadomość.

Jakie są inne sposoby udostępniania pliku programu Excel w programie Outlook?

Sposób, w jaki wyjaśniliśmy wcześniej, należy do najprostszego mechanizmu udostępniania informacji w Outlooku, ale są też inne sposoby wysłania dokumentu lub tabelę programu Excel za pośrednictwem tej platformy bez konieczności wklejania tabeli programu Excel do programu Outlook.

Pamiętając, że Outlook ma linki z różnymi typami oprogramowania Microsoft Office, możemy powiedzieć, że proces udostępnić plik Excela przez Outlooka to jest całkiem proste.

Jednym ze sposobów jest wysłanie dokumentu lub tabeli programu Excel jako załącznika w programie Outlook, a to tylko gwarantuje, że wcześniej plik jest zapisywany na urządzeniu wysyłającym. Istnieje również opcja wysyłania jako PDF, gdzie jest wysyłany jako plik, którego nie można modyfikować z programu Outlook lub innego nośnika poczty e-mail.

Z drugiej strony jest opcja wysłać jako XPS pocztą elektroniczną, formularz, który zachowuje projekt, format i obrazy po wysłaniu. Mogą istnieć inne sposoby wysyłania dokumentu programu Excel za pośrednictwem programu Outlook, ale są to metody domyślne i ustanowione przez pakiet Microsoft Office.

Co mam zrobić, jeśli nie mogę wstawić tabeli programu Excel pocztą e-mail z programu Outlook?

Może próbowałeś wklej tabelę programu Excel do programu Outlook wysłać go jak każdą inną wiadomość, a to nie zadziałało dla Ciebie; a może później próbowałeś wysłać to innym sposobem, o którym tutaj wspomnieliśmy, i to też niewiele pomogło.

dodaj tabelę programu Excel do programu Outlook

Proces dla wstaw lub dodaj tabelę programu Excel w wiadomościach Outlooka czasami nie działa, a informacje w niej zawarte mogą nie być „przetrawione” przez format wiadomości. Dzieje się tak również w przypadku niektórych obrazów, które są wstawiane jako część treści wiadomości e-mail w programie Outlook.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz tego zrobić. Inną opcją wklejenia tabeli Excela do Outlooka jest użycie istniejących linków wśród programów pakietu Microsoft Office.

Możesz spróbować połączyć tabelę Excela z Wordem lub możesz to zrobić za pomocą innego medium, takiego jak Power Point. Którykolwiek z nich, a nawet oba, może coś ci podać.

Ta ostatnia jest wykonywana w celu skopiowania danej tabeli w tych formatachi wklej je do wiadomości e-mail programu Outlook.

dołącz do naszego kanału telegram