Skip to content

Jak dezaktywować lub usunąć stronę internetową w CPanel (przykład) – łatwo i szybko

23 de luty de 2021

Strony internetowe tworzone osobiście, zarówno na poziomie biznesowym, jak i prywatnym, są zwykle lub są bardzo przydatne w naszej pracy. Jeśli masz go teraz i chcesz go wyłączyć, możesz to zrobić na kilka sposobów i możesz to zrobić z CPanel. Ale możesz się zastanawiać, czym jest CPanel i jak go używać, nie martw się, wyjaśnimy, co to jest.

Co to jest CPanel lub panel sterowania i z czego się składa?

Panel sterowania lub CPanel to panel oparty na system operacyjny Linux i jest powszechnie uznawany na świecie za tworzenie kont internetowych. Umożliwia to wygodne zarządzanie usługami z tego samego miejsca, będącego standardowym panelem sterowania dla twórców stron internetowych.

Administratorzy sieci Używają go do tworzenia witryn i uzyskiwania dostępu do plików, w tym do zarządzania bazami danych i kontami FTP. Wszystkie sceny, które znajdują się za stroną internetową, są kontrolowane za pośrednictwem tego Panelu sterowania w praktyczny i funkcjonalny sposób.

Istnieją trzy łatwe sposoby zamknięcia witryny z poziomu CPanel, które pomogą Ci osiągnąć główny cel, tutaj pokażemy, jak to zrobić.

Jak korzystać z przekierowania, aby usunąć stronę internetową

Adres URL lub przekierowanie to technika World Wide Web lub WWW służąca do udostępniania strony więcej niż jeden adres URL. Gdy przeglądarka chce otworzyć adres URL z przekierowaniem, wysyła go do innej witryny internetowej. Jeśli nie było to dla Ciebie jasne, być może powinieneś sprawdzić, jaki jest adres URL i do czego służy.

Pokrótce wyjaśniamy pierwszy sposób, w jaki będziesz musiał dezaktywować lub usunąć stronę internetową za pomocą CPanel szybko i łatwo.

 • Kliknij „Przekierowania” w Panelu sterowania domeny lub CPanel.
 • Wybierz „Stałe 301” lub „Tymczasowe 302” z pierwszego menu, które pojawia się u góry pakietu przekierowań.
 • Teraz wybierz domenę, którą chcesz dezaktywować z drugiego menu rozwijanego.
 • Kliknij opcję radia „Przekierowanie z przedrostkiem www lub bez niego” aby potwierdzić, że została pomyślnie wyłączona.
 • Zaznacz pole „Symbol wieloznaczny”, aby można było przekierować domenę i każdą bazę danych połączoną z Internetem.

Protokół HTTPS

 • Wprowadź nowy adres URL do przekierowania i kliknij „Dodaj”, aby przekierowanie zostało pomyślnie zakończone. Kiedy osoba chce przejść do starego adresu URL, automatycznie zwróci ją do nowej witryny, co oznacza, że ​​stara została usunięta.

Jak używać menedżera plików, aby dezaktywować witrynę internetową

Tutaj pokażemy, jak to zrobić program komputerowy zarządzający katalogami Możesz integrować i wyłączać strony internetowe dzięki interfejsowi, który zapewnia.

 1. Kliknij „Menedżer plików” w trybie „Pliki” w CPanel.
 2. Wybierz „Katalog domowy”.
 3. Zaznacz pole „Wybierz wszystko”, które znajduje się u góry sekcji plików.
 4. Kliknij czerwony „X” lub „Usuń”, aby usunąć dokumenty w menedżerze plików.
 5. Kliknij „Usuń pliki” w ten sposób menedżer plików potwierdzi dezaktywację strony internetowej.

Jak dezaktywować stronę internetową w sekcji Baza danych CPanel

Dzięki sekcji danych CPanel możesz zdefiniować zestaw wierszy lub wierszy bazy danych. Następnie wyjaśnimy, w jaki sposób Sekcja baz danych CPanel może pomóc w zamknięciu strony internetowej.

 1. Kliknij Bazy danych „MySQL” Ta opcja jest w trybie „Bazy danych CPanel”.
 2. Teraz musisz kliknąć czerwone pole z „X”, które oznaczałoby możliwość usunięcia w „Bieżącej bazie danych” sieci.
 3. Wybierz opcję „Usuń użytkownika z bazy danych”, gdy menedżer administracyjny CPanel zapyta Cię: „Czy na pewno chcesz usunąć Nazwę z bazy danych?”.
 4. Po wykonaniu powyższych kroków przejdź do adresu URL, aby upewnić się, że jest nieaktywny i usunięty z bazy danych.

Dzięki trzem trybom, które zostały wcześniej wyjaśnione, będziesz mógł dezaktywować lub wyeliminować stronę internetową w prosty i praktyczny sposób. Kontynuuj naukę i ciesz się korzyściami płynącymi z używania CPanel, ponieważ nawet z CPanel możesz utworzyć kopię zapasową strony internetowej WordPress i wiele więcej.

dołącz do naszego kanału telegram