Skip to content

Jak chronić komputer przed wirusami podczas pracy zdalnej – przydatne wskazówki i środki

6 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jak chronić komputer przed wirusami podczas pracy zdalnej? przeglądanie przydatnych wskazówek i środków. Przede wszystkim musimy trochę kontekstualizować na temat, o którym będziemy mówić dalej. Z biegiem lat i postępem technologii zmieniły się różne aspekty zmienianie środowiska pracy.

Innowacje ułatwiły komunikację na całej planecie, praca nad tym, aby wirtualne spotkanie było jak najbardziej zbliżone do prawdziwego. Z tych aspektów rodzi się telepraca, na którą składa się praca wykonywana przy pomocy komputera w przestrzeni oddalonej od głównych biur. Ta modalność przynosi korzyści, chociaż wymaga większej koncentracji, aby być bardziej produktywnym w telepracy.

Z drugiej strony, aby wykonać te prace, bardzo ważne jest posiadanie wcześniej określonych zasobów. Niektóre z tych zasobów to urządzenia elektroniczne, za pomocą których możemy rozwijać naszą pracę, jakość i stałą łączność z Internetem, elektrycznością i komunikacją za pośrednictwem telefonu komórkowego lub usługi przesyłania wiadomości online. Wszystko elementy te sprzyjają efektywnej telepracy.

Pracując tak długo przy komputerze musimy o nie dbać tak bardzo, jak to tylko możliwe, ponieważ jest to nasz jedyny sposób pracy. Jednak urządzenia elektroniczne nigdy nie są zwolnione z infekcji wirusem lub złośliwym oprogramowaniem. Dlatego dzisiaj zobaczymy kilka wskazówek, jak chronić komputer podczas pracy zdalnej, znacznie zmniejszając ryzyko uszkodzenia urządzenia przez złośliwe oprogramowanie.

Jak chronić swój komputer przed wirusami, gdy pracuję zdalnie?

Korzystając z naszego komputera, możemy wykonywać różne czynności, aby chronić się przed wirusami, gdy pracujemy. Następnie porozmawiamy o niektórych, które musimy zrobić tak lub tak.

  1. Przede wszystkim musimy staraj się nie akceptować ani nie pobierać nieznanych plików. Najczęstszym sposobem infekowania komputera przez wirusy jest użycie wiadomości spamowych zawierających zainfekowane pliki. Te e-maile mogą stać się bardzo wiarygodne, powodując, że się w nich zakochujemy. Możemy chronić nasze e-maile, szyfrując je.
  2. Aktualizacja całego naszego oprogramowania to kolejny krok, który musimy podjąć, dzięki temu, że z czasem każda aplikacja poprawia swoją funkcjonalność, co znajduje odzwierciedlenie w aktualizacjach, które rozwiązać niektóre problemy związane z bezpieczeństwem, wdrażając nowe środkis. Jeśli nasze oprogramowanie jest nieaktualne, nie będzie oferowana nam ulepszona ochrona.
  3. Wreszcie, innym środkiem ochrony jest użycie programu antywirusowego lub złośliwego oprogramowania. Te oprogramowanie pomóż nam chronić nasze urządzenia przed wszelkiego rodzaju wirusami, zarówno w sieci, jak i na naszym komputerze. Dzięki temu unikniemy przedostania się wirusów i wyeliminujemy te, które zdążyły przejść lub są na naszym komputerze.

Oto niektóre z naszych wskazówek, z każdym znacznie zmniejsza się możliwość zarażenia się wirusem lub złośliwym oprogramowaniem. Jednak w ostatnim punkcie rozmawialiśmy o używaniu antywirusów do ochrony naszego komputera, ale jest problem, że w Internecie jest ich bardzo dużo, co oznacza dużą inwestycję czasu, aby znaleźć to, co najlepsze. . Dlatego poniżej pokrótce przyjrzymy się niektórym z najlepszych.

laptop przed telewizorem

Jakie są najlepsze programy antywirusowe, które chronią mój komputer podczas pracy zdalnej?

Aby zakończyć uzupełnianie ochrony naszego komputera musimy użyć dobrego antywirusa. Pokażemy Ci jedne z najlepszych obecnie dostępnych opcji.

  • Norton 360: ten program antywirusowy jest zawsze obecny wśród najlepszych, jest bardzo skuteczny w usuwaniu wszystkich typów wirusów lub złośliwego oprogramowania, a także wzmacnia naszą prywatność.
  • McAfee Total Protection: z rozszerzeniem świetna kompatybilność między systemami operacyjnymi i urządzeniami elektronicznymiMamy McAfee Total Protection, zapewniającą praktyczne zarządzanie naszą ochroną, a nawet zarządzanie posiadanymi hasłami, zapewniając nam niektóre trudne do złamania.

dołącz do naszego kanału telegram