Skip to content

Jak bezpiecznie logować się na komputerach publicznych? (Przykład)

1 de marzec de 2021

W wielu przypadkach powinny być używane komputery publiczne kiedy nie masz dostępu do personelu. Albo w bibliotece, albo na komputerze służbowym. Bezpieczne logowanie podczas korzystania z komputerów publicznych ma kluczowe znaczenie dla ochrony bezpieczeństwa kont osobistych. Najlepiej jest wiedzieć, jak edytować plik hostów systemu Windows za pomocą Edytora hostów BlueLife, aby blokować złośliwe witryny, jeśli tak jest.

Surfowanie po Internecie zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem dla naszych danych osobowych. Jeśli jednak uzyskujesz dostęp z komputera osobistego i zachowujesz minimalną ostrożność, nie powinno to stanowić większego problemu.

Ale nie zawsze masz taką możliwość. W miejscach takich jak szkoła czy praca konieczne jest używanie komputerów do użytku publicznego. To znacznie zwiększa ryzyko dostępu do danych osobowych z tego miejsca.

Jednak są chwile, kiedy nie masz innego wyboru, jak tylko z niego skorzystać. Do tego typu przypadku Istnieją sposoby bezpiecznego logowania się podczas korzystania z komputerów publicznych. Jeśli chcesz je poznać, czytaj dalej!

Sposoby bezpiecznego logowania podczas korzystania z komputerów publicznych

Jeśli nie masz laptopa, możesz go przenieść miejsca pracy i uczyć się i koniecznie musisz korzystać z publicznego komputera. Oto kilka sposobów bezpiecznego logowania się podczas korzystania z komputerów publicznych:

Użyj trybu incognito

Jest to jeden z najbardziej podstawowych sposobów ochrony danych podczas korzystania z komputera publicznego. Najczęściej używane przeglądarki, takie jak Firefox a Chrome mają tę opcję, ponieważ wyróżniają się wśród najlepszych przeglądarek internetowych 2020.

Korzystając z trybu incognito, masz to pewność Twoje dane osobowe, takie jak e-maile, lokalizacja i historia wyszukiwania, nie są zapisywane. W ten sposób chronisz swoją tożsamość i prywatność.

Użyj VPN

Ta opcja jest nieco bardziej skomplikowana do zastosowania w komputery publiczne ze względu na konieczność pobrania programu. Jest to jednak wysoce zalecane, jeśli łączysz się z zawodnymi lub publicznymi sieciami Wi-Fi. Zawsze dobrze jest mieć plik VPN na telefonie komórkowym lub laptopie, nigdy nie wiesz, kiedy będziesz go potrzebować.

Zawsze niezawodną alternatywą będzie skorzystanie z bezpłatnej sieci VPN przeglądarki Opera, na wypadek gdybyś nie miał szczęścia z innymi programami o tym samym charakterze.

Staraj się nie zostawiać śladu

Jeśli korzystałeś z trybu incognito, plik dokumentacja nawigacja. Ale jeśli z jakiegoś powodu przeglądałeś normalnie, pamiętaj, aby usunąć historię i ciasteczka. W ten sposób upewniasz się, że strony, na których byłeś i Twoje dane użytkownika nie zostaną zapisane.

Pamiętaj, aby się wylogować

Jeśli uzyskałeś dostęp do poczty e-mail lub dowolnego konta osobistego z publicznego komputera, nigdy nie zapomnij się wylogować. W ten sposób upewniasz się, że twoje konto nie jest już aktywne na tym komputerze i że inne osoby nie mają do nich dostępu.

Użyj wirtualnej klawiatury

Jednym ze sposobów bezpiecznego logowania się na komputerach publicznych jest zrobienie tego za pomocą wirtualnej klawiatury podczas rejestrowania danych użytkownika.

Nigdy nie wiesz, jakiego rodzaju wirus możesz mieć publiczny komputer. Istnieją złośliwe oprogramowanie zwane keyloggerami, a ich tryb polega na zapisywaniu słów wprowadzanych z klawiatury komputera. W ten sposób Twoje dane osobowe mogą wpaść w pozbawione skrupułów ręce.

Uważaj na swoje zewnętrzne wspomnienia

Są chwile, kiedy potrzebujesz plików przechowywanych w pamięci zewnętrznej, takiej jak karta SD lub pendrive.

bezpieczne wspomnienia zewnętrzne

Zachowaj ostrożność, ponieważ komputery publiczne często zawierają wirusy i złośliwe oprogramowanie, które mogą zainfekować Twoje urządzenia. Aby tego uniknąć, przeprowadź analizę swojej pamięci zewnętrznej za każdym razem, gdy musisz podłączyć go do publicznego komputera.

Utwórz tymczasowe konta e-mail

To bardzo dobra opcja, jeśli potrzebujesz zapisz trochę informacji w e-mailu, ale nie chcesz logować się do publicznego komputera.

Możesz utworzyć tymczasową wiadomość e-mail i za jej pośrednictwem wysłać potrzebne informacje na swój osobisty adres e-mail. W ten sposób będziesz chronić swoje dane osobowe i swoją prywatność.

dołącz do naszego kanału telegram