Skip to content

Jak bezpieczne jest rozpoznawanie twarzy na urządzeniach mobilnych?

31 de styczeń de 2021

Systemy zabezpieczeń, które urządzenia mobilne wdrażają każdego dnia, są coraz popularniejsze, ale nie można zagwarantować, że będą one w 100% niezawodne. Takie jak kody bezpieczeństwa, wzór odblokowania, rozpoznawanie twarzy itp.

Ale jak są bezpieczne, powiemy ci w następnym artykule Jak bezpieczne jest rozpoznawanie twarzy na urządzeniach mobilnych?

Chodzi o to, że najwyraźniej wszystkie te systemy bezpieczeństwa zaimplementowały Urządzenia z systemem Android lub firmy Apple mogą mieć pewną lukę.

Chociaż Apple zawsze prowadzi i męczy się, mówiąc, że Face ID jest znacznie bezpieczniejszy niż Touch ID. Prawda jest taka, że ​​te systemy są testowane, a wyniki nie były zbyt korzystne.

Ewolucja jest taka, że ​​możliwe jest, że w niedługim czasie pojawi się inny sposób na odblokowanie urządzenia mobilnego. Pamiętaj, że najpierw wszystko zaczęło się od blokad haseł, potem kodów alfanumerycznych, wzorów odblokowania, odcisku palca, a teraz rozpoznawanie twarzy aby odblokować urządzenia Apple z systemem Android.

Jak bezpieczne jest rozpoznawanie twarzy na urządzeniach mobilnych?

Wszystko w życiu ma swój odpowiednik, az jednej strony tworzone i udoskonalane są systemy, które pozwalają lepiej udostępniać swoim urządzeniom mobilnym dostęp do nich.

Z drugiej strony są tzw hakerzy którzy są odpowiedzialni za tworzenie narzędzi, które pozwalają oszukać te systemy bezpieczeństwa w wiecznej walce.

Aby jednak lepiej zrozumieć, o czym mówimy, zobaczmy, co rozpoznawanie twarzy. Jest to technologia oparta na analizie rysów twarzy, które są przechowywane w bazie danych.

Ale jest również znany jako biometria twarzy i został wdrożony dawno temu w śluzach, a obecnie na lotniskach w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Więc Jak ten system działa na urządzeniach mobilnych? To dobre pytanie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zrobienie zdjęcia twarzy telefonem. Jest to tak zwana faza wykrywania. Następnie obraz jest przetwarzany, w którym wyszukiwane są specjalne cechy obrazu, wyrównanie oczu, nosa itp.

Nazywa się to również analizą biometryczną i po zebraniu informacji o rysach twarzy są one przechowywane w bazie danych.

Sukces tego systemu bezpieczeństwa zależy od tego wzorca. A potem przeszlibyśmy do ostatniego kroku, czyli porównania, za każdym razem, gdy będziesz chciał wejść do swojego telefonu komórkowego, zostaniesz poproszony o rozpoznanie twarzy.

Tutaj porównuje prezentowaną twarz z informacjami przechowywanymi w bazie danych, jeśli istnieje stopień podobieństwa między dwoma wzorami.

To znaczy między zapisanym a tym, który jest ci w tym momencie prezentowany. System je analizuje wzory w pewnych zakresach i jeśli podobieństwo jest bardzo duże, system odblokowuje telefon.

Ale możemy ufać tej metodzie bezpieczeństwa

Znany reporter Forbes przeprowadził eksperyment i wykorzystał różne urządzenia mobilne lub znany również jako smartfon.

Wykonał również wydruk 3D swojej twarzy i położył go przed telefonem, aby sprawdzić, czy mógłby oszukać system bezpieczeństwa. Jego zdziwienie było takie, że 4 z 5 telefonów zostało oszukanych.

Ale jego zdziwienie było większe, gdy odkrył, że 4 oszukane telefony miały system operacyjny Android. A tym, którego nie można było oszukać, był iPhone X, który może pokazać, że urządzenia z Androidem nie powinny być traktowane jako główny system bezpieczeństwa rozpoznawanie twarzy i że Apple ma solidniejszy i bezpieczniejszy system.

użyj telefonu z rozpoznawaniem twarzy

Ale ogólnie nie jest to jeszcze w 100% bezpieczny system i sugerujemy portal nie używaj go jako podstawowego systemu bezpieczeństwa. Aby uniknąć możliwych naruszeń prywatności Twojego urządzenia.

dołącz do naszego kanału telegram