Skip to content

Jak automatycznie połączyć się z otwartą siecią Wi-Fi za pomocą mojego Androida lub iPhone’a?

2 de październik de 2021

Jedno z głównych pytań, które zwykle zadają nam nasi obserwatorzy, dotyczy bezpośrednio wszystkiego, co wiąże się z łączeniem się z otwartą siecią Wi-Fi na Androidzie, a prawda jest taka, że ​​jest całkiem jasne, że jest to możliwe, chociaż jest ich wiele szczegóły do ​​rozważenia.

Jeśli nie masz w domu Wi-Fi, a mieszkasz w centralnym miejscu, możesz sprawdzić na stronie głównej Starbucks, kto ma sieć darmowe i otwarte wifi Nie będziesz musiał nic płacić i uniknąć kłopotów z dostępem do Internetu.

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że wiele razy sieć Wi-Fi robi się dość wolna, ponieważ być może wiele osób jest połączonych w tym samym czasie, a właściciel sieci może zobaczyć, kto jest podłączony do jej Wi-Fi.

Pierwszą rzeczą do powiedzenia jest to, że kiedy mówimy o Androidzie, mówimy o systemie operacyjnym, który najbardziej funkcje dostosowywania obecnie posiada taki, który naprawdę przyciąga uwagę użytkowników.

Szybko połącz się z otwartą siecią Wi-Fi z Androida lub iPhone’a

Problem w tym, że ogromna liczba użytkowników, gdy nie mają dostępu do własnej sieci WiFi lub danych mobilnych lub nie chcą zużywać dane mobilne, obstawiają bezpośrednio, aby połączyć się z otwartą siecią Wi-Fi na Androidzie, opcja, która wcale nie jest zła.

Prawda jest taka, że ​​w przypadku danych mobilnych w wielu przypadkach, łącząc się z otwartą siecią Wi-Fi na Androidzie, uzyskują prędkość przeglądania dużo starszy. Jeśli chcesz połączyć się w ten sposób, musisz o tym czytać dalej.

W ten sposób będziesz mógł łatwo połączyć się z otwartą siecią Wi-Fi

Cóż, jeśli jako czytelnik chcesz połączyć się z otwarta sieć WiFi na Androida, Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do Ustawień urządzenia mobilnego i poszukać ikony Wi-Fi, aby ją oczywiście aktywować.

Po otwarciu tej sekcji będziesz mógł zobaczyć w każdej z sieci, jak będzie wyświetlana ikona Wi-Fi, wskazując siłę jej sygnał lub jego intensywnośći oczywiście, czy są to sieci publiczne, czy nie. W efekcie musisz wybrać otwartą sieć na Androidzie, do której chcesz uzyskać dostęp.

Problem polega na tym, że od czasu do czasu te sieci proszą o hasła i będziesz musiał poprosić o nie właściciela tej sieci. W przypadku nieznajomości nazwa sieci i hasło, prawdopodobnie znajdziesz wszystkie dane na routerze, który emituje sygnał, na wypadek, gdybyś miał do niego dostęp.

Kolejna całkiem przydatna alternatywa, którą powinieneś znać, a jeśli pierwsza opcja nie działa, najlepiej zastosować to w praktyce, jeśli już wcześniej miałeś tę sieć Wi-Fi na swoim urządzeniu, ale hasło zostało wyczyszczone, Możesz odzyskać hasło zapomnianej sieci Wi-Fi, dotyczy to Androida.

Jeśli nie, musisz poszukać sieci publicznych lub otwartych. Prawda jest taka, że ​​wtedy klikasz Połącz, a po kilku sekundach powinieneś mieć Internet na telefonie komórkowym za pośrednictwem tych Sieci WiFi, których nikt nie chronił z hasłem.

połącz się z siecią Wi-Fi

Możliwe jest automatyczne łączenie się z siecią Wi-Fi bez problemów

Poza tym zobaczysz, że podczas łączenia się z otwartą siecią Wi-Fi w systemie Android istnieją różne ich typy, a niektóre będą wymagać uwierzytelnienia przez stronę internetową, coś, co zajmuje tylko kilka sekund i oczywiście jest tego warte w tego typu przypadku.

Poza tym musimy powiedzieć, że jest to dość powszechny krok po kroku, szczególnie w hotelach, gdzie sieć to nie jest całkowicie publiczneZamiast tego podadzą ci hasło do tej witryny, o której mowa.

Jeśli jesteś właścicielem sieci Wi-Fi i zdajesz sobie sprawę, że bardzo łatwo jest połączyć się z nią z dowolnego urządzenia mobilnego, a ponadto jest ona bardzo powolna, co w rzeczywistości dzieje się z rzędu, ponieważ czasami nie weryfikujemy bezpieczeństwa naszej sieci Wi-Fi.

To powoduje, że inne osoby rozłączają się z naszą siecią, a jakby tego było mało, połączenie jest bardzo powolne, ponieważ wiele razy łączy się nie tylko jedna osoba, ale jest ich całkiem sporo, więc najlepiej, abyś ty wiesz, jak zaszyfrować lub zaszyfrować połączenie internetowe przez Wi-Fi, aby go chronić i zabezpieczać.

Czy udało Ci się połączyć z otwartą siecią Wi-Fi na Androidzie za pomocą tego krok po kroku? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz zostaw to w komentarzach a my chętnie odpowiemy na nie w najlepszy sposób.