Skip to content

Jak automatycznie numerować w Photoshopie – Wykonaj automatyczną numerację

13 de kwiecień de 2021

Jednym z najlepszych narzędzi do łatwej i wygodnej edycji obrazów jest program Adobe Photoshop. Więc to oferowana funkcjonalność i profesjonalizm Ułatwia montaż, edycję i aranżację obrazów, które wyglądają niesamowicie.

W ten sposób jednym z najbardziej funkcjonalnych, ale mało znanych narzędzi oferowanych przez Photoshop jest narzędzie zautomatyzować numerację. Cóż, pozwala to na znacznie szybsze wprowadzanie zmian, które wymagają stopniowego liczenia.

Z tego powodu pokażemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby się nauczyć wykonaj automatyczną numerację w programie Photoshop.

Do czego mogę używać automatycznego numerowania w programie Photoshop?

Program Adobe Photoshop stał się ulubionym narzędziem dla tych, którzy chcą edytować wszystkie typy zdjęć. Cóż, wszechstronność funkcji, które posiada, a także łatwość, z jaką można z nich korzystać. przyciągać coraz więcej użytkowników do swojej platformy.

W ten sposób nie jest zaskakujące, że program ma funkcje, które pozwalają ustawić numerację automatyczną, dzięki czemu liczenie podczas edycji obrazu na tej platformie nie musi być wykonywane ręcznie.

Dlatego ta funkcja jest bardzo przydatna dla tych, którzy muszą używać Photoshopa do tworzenia numerowanych plakietek dla pracowników firmy, a także dla tych, którzy chcą tworzyć etykiety na zawody i dlatego muszą każdą z nich ponumerować. Ta funkcja umożliwia ustawienie funkcja numerowania w sposób automatyczny.

Podsumowując, skorzystaj z tej funkcji, którą oferuje Photoshop numer automatycznie ilość elementów chcesz na swojej platformie, usprawnij na niej proces edycji. Dzieje się tak również w przypadku pozostałych funkcji, które ten program ma i udostępnia.

Czy można bezpłatnie utworzyć automatyczną numerację w Photoshopie?

Programy zazwyczaj zawierają pewne rozszerzenia lub dodatkowe narzędzia, które do ich instalacji wymagają wcześniejszej płatności. Tak jest w przypadku narzędzia, na które pozwala Photoshop wykonaj automatyczną numerację obrazów które są edytowane na Twojej platformie.

Jednak, chociaż większość rozszerzeń używa Photoshopa ustawić te funkcje są bezpłatneproblem polega na tym, że konieczne jest ich zainstalowanie na komputerze, aby umożliwić dostęp do tych funkcji numeracji.

Z drugiej strony istnieją sposoby na uzyskanie do nich dostępu narzędzia do automatycznego numerowania które ma platforma Photoshop, bez konieczności pobierania dodatkowego programu na komputer. Tak jest w przypadku programu Excel, z którym zintegrowana jest większość komputerów.

Jeśli tak nie jest, nie ma się czym martwić, ponieważ ten program umożliwia tworzenie arkuszy kalkulacyjnych na swojej platformie internetowej. W ten sposób w prosty sposób możesz zintegrować plik tego programu w Photoshopie, aby wykonać plik numeracja automatyczna i bezpłatna.

dziewczyna za pomocą komputera

Jak wykonać automatyczną numerację w Photoshopie?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z platformy Photoshop w sposób profesjonalny, czy po prostu edytujesz swoje zdjęcia w Photoshopie online, musisz wiedzieć, jak to ustawić funkcja automatycznego numerowania usprawnić proces edycji.

Następnie, pierwszym krokiem jest otwarcie zdjęcia lub obrazu na platformie Photoshop, niezależnie od jego wymiarów. Później musisz użyć narzędzia tekstowego Photoshop i wstawić jego pudełko, tam napiszesz numer jeden.

Następnie musisz uzyskać dostęp do menu „obraz” na pasku narzędzi programu Photoshop. Tam musisz zlokalizować i wybrać ten, który jest określony jako „zmienne” i „zdefiniuj zmienne”. Kiedy się logujesz, musisz ustawić serię poleceń: wybierz warstwę 1, aktywuj zastępowanie tekstu i ustaw nazwę zmiennej.

Następnie musisz utwórz arkusz kalkulacyjny w programie Excel, która zawiera w kolumnie A całą listę z numerami, aż do miejsca, w którym chcesz ustawić automatyczną numerację programu Photoshop. Jednak zostanie to zapisane w formacie „tekst rozdzielany tabulatorami”.

Na koniec w Photoshopie należy przejść do sekcji „zmienna”, ale w tym przypadku należy wybrać opcję „zestaw danych” i zaimportować utworzony wcześniej plik Excel. W ten sposób dodasz plik automatyczna numeracja twoich zdjęć w Photoshopie.

dołącz do naszego kanału telegram