Skip to content

Jak animować obrazy w CapCut? – Utwórz efekt ruchu na swoich obrazach

29 de październik de 2021

Jeśli mówimy o najlepsze aplikacje do edycji wideoMusimy porozmawiać o Capcut, stworzonym przez tych samych programistów Tiktok. CapCut umożliwia łatwą edycję filmów i w przeciwieństwie do innych aplikacji do edycji umożliwia odwrócenie orientacji filmów. Ponadto jest bardzo wygodny w użyciu, dlatego dzisiaj chcemy pokazać, jak można animować swoje obrazy.

Jak kontrolować ruchy dodawane do zdjęcia w CapCut?

CapCut posiada wiele narzędzi pozwalających na umieszczanie efektów oraz animowanie zdjęć i obrazów, możesz znaleźć tak wiele sposobów kontrolowania ruchy twoich obrazów. Możesz nawet podnieść jakość swoich filmów. Wszystko różni się w zależności od systemu operacyjnego, spójrz na każdy z tych przypadków, a wyjaśnimy, jak możesz to zrobić w zależności od używanego urządzenia.

Na iPhonie

Pobierz aplikację i po jej pobraniu wprowadź ją, umieść obraz, który chcesz animować, wybierz opcję „Animacja”, po wykonaniu tego kroku możesz przejść do korzystania z filtra swoich preferencji, a następnie dostosuj intensywność ruchu obrazu w opcji „Ustawienia animacji”.

Jest bardzo prawdopodobne, że opcja „Animacja” na urządzeniach iPhone znajduje się po lewej stronie ekranu, również jeśli chcesz, aby Twój film wyglądał lepiej i wyróżniał się spośród innych, możesz zwiększyć jakość, a tym samym mieć najfajniejsze filmy .

Korzystanie z Androida

W Androidzie procedura jest podobna, wybierz żądany obraz, a następnie wybierz opcję „Animacja” i wybierz animację, którą chcesz umieścić. Ta opcja znajduje się po lewej stronie ekranu, a do regulacji ruchów służy „ustawienia animacji”, wybierasz animację dla tych obrazów, które nie poruszają się tak bardzo.

Z komputera

Aby móc edytować obrazy i filmy w Capcut z komputera, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobrać aplikację na komputer, już jest zainstalowane na Twoim komputerze Proces jest prosty i podobny do urządzeń mobilnych, musisz wejść na platformę, przesłać żądany obraz, wybrać preferowany rozmiar, a następnie wybrać animację i ostatecznie wybrać intensywność ruchu w „ustawieniach animacji” .

Jak usunąć tło z obrazu, do którego zostanie dodany ruch?

Są chwile, kiedy chcemy usunąć denerwujące tło z obrazów, w tym celu ta aplikacja pozwala usunąć tło zdjęć i filmów, w zależności od tego, czy jest to obraz, czy film, proces jest inny. Na przykład, jeśli chcesz usunąć tło obrazu, daje możliwość całkowitego usunięcia Wszystko, co znajduje się w tle obrazu, zmienia się tylko nieznacznie w filmach, ponieważ można wyeliminować prawie całe tło, ale trudniej jest je całkowicie wyeliminować, ponieważ rozumiemy, że filmy są ruchomymi obrazami.

Następnie jeśli chcesz usunąć tło obrazu w CapCut, musisz wykonać następujące czynności. Wchodzisz do aplikacji, wybierasz aby stworzyć nowy projekt, następnie musisz dodać wybrany obraz wybierając opcję 'Dodaj nakładkę’, następnie wybierasz swój obraz w 'Dodaj’ aby wybrać opcję 'Usuń tło’, Możesz przyciąć obraz, aby wyglądał czyściej lub aby wyglądał lepiej w filmie, po czym pozostaje tylko wyeksportować wideo.

logo capcut

Co można zrobić, aby oczy osoby mrugały na zdjęciu za pomocą CapCut?

Jeśli chcesz, aby Twój klip filmowy wyglądał super zabawnie, efekt migotania jest świetny, efekt ten osiąga się w opcjach w sekcji „Animacja”, Trzeba uzbroić się w cierpliwość i dobrze tego szukać, gdy już to znajdzie, wystarczy ustawić głębię i intensywność. Zapisz zmiany i wyeksportuj swój film.

Ile zdjęć można edytować za pomocą ruchu w CapCut?

To bardzo częste pytanie z bardzo prostą odpowiedzią, w zależności od rozmiaru zdjęć możesz edytować mniej lub więcejNa przykład, jeśli umieścisz dużo dużych obrazów, limit będzie wyższy. Dlatego jeśli chcesz umieścić wiele obrazów, pamiętaj o zmianie ich rozmiaru. I dobrze wiesz, gdzie najlepiej edytować zdjęcia, obrazy i filmy.