Skip to content

Jak aktywować przewidywanie tekstu na moim urządzeniu iPhone lub iPad — Autokorekta

10 de styczeń de 2022

Firma Apple jest jedną z najlepszych, jeśli chodzi o produkcja sprzętu elektronicznego, jak komputery i telefony. System operacyjny tych urządzeń zawsze wyróżnia się łatwością, jaką oferuje podczas dokonywania ustawień i personalizacji telefonu komórkowego.

Jedna z najlepszych funkcji oferowanych przez ten system ma z nim do czynienia system pisania i z autokorektą. Wkrótce pokażemy Ci, jak aktywować przewidywanie tekstu na telefonie komórkowym, jeśli jest dezaktywowany.

Jaka jest procedura aktywacji przewidywania tekstu na Twoim iOS?

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi w naszych telefonach jest przewidywanie tekstu. Dzięki tej funkcji możesz pisać na swoim telefonie komórkowym a na małym pasku zobaczysz możliwe wyniki słów, które piszesz. Dzieje się tak, że nie kończąc pisania, naciskasz go i zostaje umieszczony w pisanej wiadomości.

Jeśli masz telefon iPhone i tekst przewidujący lub autokorekta nie jest włączony, zobaczysz, jak będziesz w stanie aktywuj przewidywanie tekstu telefonu z systemem iOS, wystarczy wejść do aplikacji konfiguracyjnej, która znajduje się na liście aplikacji telefonu.

Po wykonaniu tej czynności będziesz musiał poszukać na liście ustawień tego, który mówi ogólne, a następnie wprowadzić tę o nazwie „Klawiatura”. To tam będzie opcja przewidywania tekstu i zamierzasz go aktywować, naciskając przełącznik, który tam jest.

Jak skonfigurować przewidywanie tekstu na iPhonie lub iPadzie?

Konfiguracja autokorekta polega na edycji lub poprawie wykrywania stron internetowych, list, linków do telefonów oraz używaniu znaków interpunkcyjnych w rozmowach. Aby ważne jest, aby skonfigurować go zgodnie z własnymi upodobaniami aby uczynić go bardziej elastycznym w stosunku do sposobu, w jaki przywykłeś do pisania.

Aby to zrobić, musisz wejść na Strony i będziesz tworzyć nowy dokument. Następnie na górze zamierzasz nacisnąć trzy punkty. W tym menu klikniesz „Konfiguracja i autokorekta”. W ten sposób będziesz mógł skonfigurować każdą z rzeczy, które twoja klawiatura może przewidzieć podczas pisania.

Jak dodać lub usunąć słowo z przewidywania tekstu?

To kolejna z rzeczy, które będziesz mógł skonfigurować na swoim iPhonie, ponieważ z czasem telefon przyzwyczai się do najczęściej używanych słów. Ale jeśli chcesz dodaj słowo szybciej, też będziesz mógł to zrobić, ale będziesz musiał to zrobić.

Proces dla twojego iPhone’a

mobilny iphone

Jeśli masz iPhone’a i chcesz dodać słowo do autokorekty telefonu komórkowego, będziesz mógł to zrobić bardzo szybko i łatwo. W dowolnym dokumencie wpiszesz słowo, które nie jest zapisany w słowniku. Następnie to słowo zostanie podkreślone linią czerwonych kropek, teraz wciśnij i przytrzymaj słowo i naciśnij Zapisz w słowniku.

W przypadku, gdy chcesz usuń słowo, które jest już zapisane Na liście słów autokorekty będziesz musiał nacisnąć i przytrzymać słowo, które chcesz usunąć. Wtedy zobaczysz, że mówi usuń słowo, kiedy go naciśniesz, całkowicie usuniesz to słowo ze swojego słownika.

Kroki, aby to zrobić na iPadzie

W najnowszej aktualizacji systemu iOS funkcje są takie same na telefonach komórkowych iPhone i iPad. Jedną z takich samych funkcji jest funkcja zapisz i usuń słowa autokorekty. Więc jeśli masz iPada, będziesz mógł zapisywać lub usuwać słowa w taki sam sposób, jak w telefonach komórkowych iPhone.

Co należy zrobić, aby wyłączyć przewidywanie tekstu tylko dla aplikacji na iOS?

Jeśli chcesz skonfigurować w jakich aplikacjach telefonicznych będziesz mógł korzystać z autokorekty, a w których nie, pokażemy Ci, jak możesz to osiągnąć. Aby to zrobić, wystarczy wejść ustawienia telefonu.

Następnie klikniesz na literę „Ogólne” i tutaj wprowadzisz klawiaturę. Wtedy w autokorekcie będziesz przytrzymaj uśmiechniętą buźkę i tam wybierzesz, w której aplikacji autokorekta nie będzie działać.

dołącz do naszego kanału telegram