Skip to content

Jak aktywować i skonfigurować uwierzytelnianie zakupów w Google Play

12 de Maj de 2021

Google Play Stał się najlepszym sprzymierzeńcem naszego urządzenia, jeśli chodzi o pobieranie aplikacji. Jedną z jego zalet jest to, że 70% programów jest bezpłatnych. Istnieją jednak aplikacje płatne lub premium, więc dzisiaj z tego artykułu dowiesz się, jak aktywować i skonfigurować uwierzytelnianie zakupów w Google Play.

Ta usługa nam pozwala dostęp do aplikacji dostępnych w katalogu w łatwiejszy i prostszy sposób. Wystarczy aktywować opcję na telefonie komórkowym, aby uzyskać dostęp do milionów aplikacji z różnych kategorii, które uczynią życie wygodniejszym.

Jak aktywować i skonfigurować uwierzytelnianie zakupów w Google Play

Wszyscy w jakimś momencie swojego życia pożyczyliśmy telefony komórkowe dzieciom, siostrzeńcom lub braciom. A dzięki naszej karcie mogą dokonać zakupu aplikacji, które mogą nas nie interesować.

W tym celu Google Play stworzył metodę uwierzytelnianie potwierdzające, że jesteś właścicielem ktokolwiek dokona tego zakupu. Dziś w kilku prostych krokach nauczysz się, jak to zrobić.

Najpierw wchodzimy do Sklepu Play naszego urządzenia i logujemy się na nasze konto Google. Przechodzimy do menu głównego znajdującego się w trzech liniach po prawej stronie.

Tam zostanie wyświetlona seria opcji, klikamy ustawienia. Następnie klikamy „Poproś o uwierzytelnienie przy dokonywaniu zakupów”.

Wybierz konfigurację swoich preferencji, hasło lub pytania zabezpieczającei klika zapisz. W ten sposób za każdym razem, gdy będziesz chciał dokonać zakupu, będziesz musiał przejść przez proces weryfikacji.

Google Play Pass

To usługa dla urządzeń z systemem Android, oficjalnie uruchomiony w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Od zeszłego roku obowiązuje w takich krajach jak Kanada i Niemcy.

To kosztuje 5 USD miesięcznie lub abonament w wysokości 30 USD rocznie. Aby uzyskać dostęp, konieczne jest dodanie naszej karty kredytowej do konta, po powiązaniu zauważysz, że Google oferuje całkowicie bezpłatny miesiąc próbny.

Jedną z zalet tego rozwiązania jest to, że umożliwia udostępnianie subskrypcji 5 innym osobom, niezależnie od tego, czy są to przyjaciele, czy rodzina.

Dzięki temu możemy uzyskać dostęp do katalogu dostępnych aplikacji, które posiadać około 600i pobierz ten, który nam odpowiada.

Jedną z kategorii, którą lubią użytkownicy, są Punkty Play, które składają się z punktów, które ta usługa zapewnia za zakup innych aplikacji.

Oznacza to, że jest to kumulatywne.Zaletą jest to, że mając określoną liczbę punktów, możesz wymienić ją na kupony rabatowe na wybrane aplikacje.

W tej sekcji jest kilka poziomów, które są: Platyna, brąz i złoto. Będzie to zależeć od liczby dokonanych zakupów i korzyści w postaci kuponów kredytowych, które umożliwiają kupowanie za zgromadzone punkty.

Odciskiem palca możesz ograniczyć zakupy w Google Play

To kolejna dość niezawodna metoda ograniczania zakupu usług na twoim urządzeniu. Aby to zrobić, wystarczy wejść na swoje konto i kliknąć opcja „Uwierzytelnianie biometryczne”.

Następnie skonfiguruj swój odcisk palca i przesuń niebieski pasek, który pojawi się na ekranie w prawo, aby aktywować tę funkcję.

aktywować uwierzytelnianie zakupów w Google Play

W wyświetlonym oknie wprowadź dane swojego konta Google i wybierz opcję zapisu. Dzięki tej funkcji zapobiegniesz dokonywaniu zakupów aplikacji z urządzenia bez uprzedniej autoryzacji.

Dlaczego warto korzystać z Google Play?

W ramach tej usługi masz do dyspozycji różnorodne gry rozrywkowe oraz gry logiczne i akcji. Nie tylko to, jeśli nie dostosowuje się do Twoich potrzeb i gustów.

Możesz także znaleźć różne książki, piosenki, a nawet filmy, które możesz wypożyczyć w ramach planu płatności. Usługa ta usprawnia połączenie między Androidem a Google i pozwala na optymalne działanie obu systemów.

Bez wątpienia musisz mieć to na swoim urządzeniu, aby uzyskać dostęp do dowolnej aplikacji, której potrzebujesz o dowolnej porze dnia. Podczas mieć połączenie z Internetem możesz mieć wszystko, co chcesz, na swoim urządzeniu.