Skip to content

Ile jest wersji systemu Windows 10 i która jest najlepsza?

31 de styczeń de 2021

Windows 10 to plik bardzo znany system operacyjny, Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile jest wersji systemu Windows 10 i która jest najlepsza? Jeśli to pytanie nawiedza Cię, musisz przeczytać informacje, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Istnieje wiele wersji tego istnieją windows 10, każdy z nich oferuje różne opcje dla różnych użytkowników. Jeśli szukasz konkretnej opcji dla siebie i swoich potrzeb, najlepiej oświecić się, czytając następujący artykuł.

Z drugiej strony, jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows i chcesz poznać wersję i numer kompilacji systemu Windows 10, pamiętaj, że możemy Ci w tym pomóc. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat wersji systemu Windows.

System operacyjny Windows 10

Windows 10 jest najnowszy system operacyjny oferowany przez firmę Microsoft, to obecnie najważniejszy komputerowy system operacyjny na świecie. Doceniany za swoje funkcje, łatwość obsługi i kompatybilność z wieloma aplikacjami jest niewątpliwie najbardziej polecanym systemem operacyjnym, przynajmniej w ramach płatnych opcji.

W każdym razie Windows 10 nie ma tylko jednej wersji, w rzeczywistości charakteryzuje się oferowaniem różnych typów systemów operacyjnych zaprojektowanych pod kątem wielu specyficznych potrzeb. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest istniejące wersje systemu Windows 10? Następnie przeczytaj poniższe informacje, które przygotowaliśmy, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Ile jest wersji systemu Windows 10 i która z nich jest najlepsza?

Windows 10 to aktualny system operacyjny Firma MicrosoftNiewątpliwie ma wiele zalet, w każdym razie różne istniejące wersje mogą faworyzować niektórych użytkowników bardziej niż innych.

Prawda jest taka, że ​​przed sformatowaniem komputera i zainstalowaniem systemu Windows 10 najlepiej poznać istniejące wersje. Poniżej przedstawiono najważniejsze wersje tego popularnego systemu operacyjnego.

Windows 10 Home

Jest najbardziej podstawowa wersja W każdym razie Windows 10 nie daj się zwieść, ma wszystkie funkcje, których większość użytkowników potrzebuje na swoich komputerach.

Wersja Dom Windows 10 jest przeznaczony do użytku na PC, z kolei jest kompatybilny z tabletami i innymi typami komputerów. Jest to idealna opcja dla przeciętnego konsumenta, który nie chce profesjonalnie wykorzystywać sprzętu.

Windows 10 Pro

Wersja Pro to klasyka w systemach operacyjnych Microsoftu, posiada pewne narzędzia przeznaczone do bardziej profesjonalnej przestrzeni. W ten sam sposób integruje wszystkie opcje i specyfikacje obecne w wersji Home.

Windows 10 Pro Jest to idealny system operacyjny do pracy i środowisk biznesowych, zawiera narzędzia takie jak zdalne sterowanie, aktywne katalogi i wiele innych, które są niezbędne do pracy. Podobnie można go normalnie używać, ale z pewnością ma wyższą cenę niż opcja Home.

Wersja systemu Windows 10

Windows 10 Education

Inną bardzo ciekawą wersją, którą prezentuje nam firma Microsoft, jest Windows 10 Education. Wersja edukacyjna tego systemu operacyjnego została zaprojektowana specjalnie dla środowisk edukacyjnych. Jest to idealna wersja do przekazywania wiedzy akademickiej w bardzo prosty sposób.

Jedną z osobliwości tego systemu operacyjnego jest to, że zawiera on większość funkcji dostępnych w wersji Home, ale w każdym razie uniemożliwia innym osobom, które nie nadają się do środowiska edukacyjnego. Przedstawia również narzędzia dla nauczycieli, które mogą być bardzo przydatne.

Oprócz tego wszystkiego należy zaznaczyć, że istnieje wersja o nazwie Windows 10 Education Pro, która jest niczym innym jak opcją z dodatkowymi funkcjami, również przeznaczoną dla środowiska akademickiego.

Windows 10 Enterprise

Windows 10 Enterprise to kolejna bardzo ciekawa wersja systemu operacyjnego Microsoftu, jest to rozszerzona wersja Windows 10 Pro. W ten sam sposób jest specjalnie zaprojektowany do środowisk profesjonalnych, głównie w miejscach, w których znajduje się wiele komputerów.

Podobnie jak w przypadku systemu operacyjnego Windows 10 Education, mamy inną, nieco bardziej kompletną wersję, przydatną w niektórych środowiskach roboczych. Odnosimy się do Windows 10 Enterprise LTSC, system operacyjny zaprojektowany w celu zapewnienia pełniejszego doświadczenia zawodowego.

Niezależnie od dokonanego wyboru, możesz utworzyć bootowalną pamięć USB z systemem Windows 10 w UltraISO lub korzystając z oficjalnej metody dostarczonej przez firmę Microsoft, aby zainstalować dowolną z poprzednich wersji.