Skip to content

Gdzie i jak pobrać standardowe oprogramowanie układowe Androida i ROM dla Samsunga, Huawei, Motoroli, Xiaomi i innych?

16 de grudzień de 2022

Często zdarza się, że nasze urządzenie z Androidem ma jedną lub drugą wadę, jest to coś niezwykle normalnego, gdy mówimy o smartfonie. W związku z tym, jeśli masz jakiś problem na przykład: nie uruchamia się, utknął na logo, problemy z bootloopem, restartuje się, zawiesza się zbyt długo itp.

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest ponownie zainstalować ponownie system operacyjny. Ale zanim to zrobisz, powinieneś podjąć pewne środki ostrożności, aby nie usunąć ważnych dla siebie informacji.

Wszyscy mamy dużo informacji o naszych urządzeniach, Niezależnie od tego, czy chodzi o zdjęcia, dźwięk, muzykę, dokumenty, rozmowy, a nawet hasła do naszych sieci społecznościowych, mamy wszystko, absolutnie wszystko w naszych rękach.

Ale jeśli twoje urządzenie ulegnie awarii i nie ma innej opcji niż ponowna instalacja systemu operacyjnego, powinieneś wiedzieć, co jest usuwane podczas twardego resetu, abyś mógł podjąć środki ostrożności, wykonując kopie zapasowe lub zapisywanie plików we własnym zakresie i nic nie tracić.

CoJak ponownie zainstalować system operacyjny? Krok po kroku

To bardzo proste, wszystko, co musisz zrobić, to pobrać plik odpowiednie oprogramowanie układowe dla Twojego urządzenia mobilnego. Dlatego, czy chcesz na przykład pobrać oprogramowanie Samsung. Możesz to zrobić ze wszystkich alternatyw, które zostawię ci trochę poniżej.

Ważne jest, aby wyjaśnić, że zainstalowanie oprogramowania układowego na urządzeniu mobilnym powoduje utratę gwarancji. Oprócz tego musisz pamiętać, że jest to proces, który wymaga pewnej wiedzy a jeśli nie zostanie to zrobione poprawnie, może skończyć się uszkodzeniem urządzenia mobilnego. Dlatego ważne jest, abyś rozumiał, co robisz.

Co to jest oprogramowanie układowe i jakie przynosi mi ono korzyści lub na mnie wpływa?

Jeśli chcesz uzyskać krótką i prostą odpowiedź, możesz powiedzieć, że oprogramowanie układowe to system operacyjny urządzenia. Chociaż oprogramowanie układowe można również nazwać „ROMy”.

Dba o pokazanie wszystkiego, co masz na ekranie, sprawić, by urządzenie działało mobilny. Aby zinterpretować twoje działania, w ten sposób, gdy dotykasz ekranu, oprogramowanie układowe jest odpowiedzialne za jego interpretację, aby urządzenie reagowało zgodnie z wykonanym działaniem.

Jak mogę bezpłatnie pobrać oprogramowanie układowe Androida?

Jedną z najlepszych stron do bezpłatnego pobrania oprogramowania układowego Androida jest niewątpliwie Firmware.mobi. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej kompletnych stron, które można znaleźć w Internecie, aby pobrać oprogramowanie układowe lub pobrać ROMy z systemem Android, wszystkie oficjalne.

Kolejną zaletą tej strony jest to, że nie trzeba się rejestrować aby móc wyszukiwać i pobierać oprogramowanie układowe. Ponadto nie ma ograniczeń pobierania ani prędkości.

Co najlepsze, możesz znaleźć ROMy Samsunga do pobrania i oprócz nich wiele innych marek takich jak Sony, Motorola, Google, LG itp. Gdy szukasz oprogramowania, musisz zwrócić uwagę na model i markę swojego urządzenia.

Każdy telefon ma inne oprogramowanie układowe i powinieneś sprawdzić model swojego telefonu komórkowego w jego Ustawieniach. Pamiętaj, że na przykład Samsung Galaxy S9. Jest to nazwa handlowa i nie model telefonu.

Po znalezieniu oprogramowania układowego dla swojego modelu telefonu komórkowego musisz pobrać opcję, która mówi Rozruch + odzyskiwanie kino. Aby mieć pełne oprogramowanie.

Z Automatyczne rootowanie CF Krótko mówiąc, będziesz mieć zrootowaną pamięć ROM lub oprogramowanie układowe. Jedyne, co musisz zrobić, to nacisnąć tam, gdzie jest napisane „Generuj pakiet CF Auto Root”.

komórka leżąca reset do ustawień fabrycznych

Gdzie mogę pobrać darmowe ROM-y na Androida?

Inną alternatywą umożliwiającą bezpłatne pobranie oprogramowania układowego Androida jest: firmwarefile.com. Jako alternatywa przydaje się, ponieważ ma świetny różnorodność marek do Twojej dyspozycjimiędzy znanymi i nieznanymi znajdujemy: Elephant, Samsung, Cubit, Blu, Xiaomi itp.

Na tej samej stronie internetowej można znaleźć przewodniki i samouczki, aby móc flashować wspomniane oprogramowanie układowe na swoim urządzeniu. Jedynym minusem jest to, że te samouczki są w całości w języku angielskim iz pewnością są nieco podstawowe. Więc dla tych z was, którzy dopiero zaczynają z tym, może się okazać, że jest to trochę proste i niespecyficzne.

Jeszcze mniej znaną, ale niezłą opcją jest needrom.com. W takim przypadku pobranie oprogramowania układowego Androida jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak w dwóch poprzednich witrynach. Jedyną złą rzeczą jest to wymagana jest rejestracja aby móc bezpłatnie pobierać ROMy z Androidem, jest również w języku angielskim.

dołącz do naszego kanału telegram