Jednym z elementów tworzących sieć połączeń jest protokół HTTP, ponieważ ustanawia ten sam język, który umożliwia kompresję między żądaniem wysyłanym przez klienta a treścią internetową.
Nawigacja to złożona sieć umożliwia wymianę danych za pośrednictwem komputerów, gdzie protokoły wyznaczają standard porządku i ułatwiają transmisję. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem sieci WWW, która jest niczym innym jak zestawem stron, domen i serwerów odpowiedzialnych za zarządzanie informacjami.
Ten protokół powstał z potrzeby ułatwiają sposób dystrybucji tych danych w sieci, aby nie powodowało niedogodności ani niezadowolenia dla użytkowników szukających informacji w przeglądarce.
Jego uruchomienie datuje się na 1999 rok, w oparciu o pomysł, który miał konsorcjum World Wide Web, przy współpracy również z Internet Engineering Task Force. Ponieważ jest to bardzo potrzebny aspekt, zdefiniowanie go i wyjaśnienie, jak to działa, jest czymś, czemu poświęcimy się w tym artykule.
Jak możesz zdefiniować protokół HTTP?
Inicjały, które składają się na jego nazwę, są inicjałami protokołu HyperText Transfer Protocol, co nie oznacza nic więcej niż „Hypertext Transfer Protocol”.
Jak sama nazwa wskazuje, jest to serwer, który zajmuje się wykonywaniem bezbłędna transmisja danych, która jest włączana za każdym razem, gdy klient (program użytkownika i przeglądarka) wykonuje żądanie przez Internet.
W ramach platformy przeglądania protokół HTTP służy jako plik kod, który umożliwia obu komputerom wzajemne zrozumienie, a tym samym zarządzają przetwarzaniem przekazywanych informacji. To kodowanie składa się z szeregu kryteriów, które określają formę i znaczenie składni tworzącej sam protokół, umożliwiając w ten sposób komunikację.
Podobnie, udaje mu się ustalić wytyczne, których muszą przestrzegać żądania klientów, aby uzyskać pomyślne wyniki.
Metoda wydajności protokołu HTTP
Jak dotąd sugerowaliśmy, że sekwencje tego protokołu pracować w kolejności żądań i odpowiedzi, ustanowione między dwoma komputerami, z których jeden reprezentuje klienta, a drugi serwer WWW będący właścicielem zawartości.
W ten sposób powstaje wzajemna komunikacja, mająca na celu zaznaczenie początku, rozwoju i zakończenia transmisji danych między nimi.
Bardzo prostym przykładem jest sytuacja, gdy decydujesz się otworzyć ulubioną stronę internetową, której procedura polega na sekwencji otwierania przeglądarki, wprowadź adres URL i naciśnij „Enter”.
Od tego momentu program eksploratora rozpoczyna komunikację z serwerem, na którym przechowywane są żądane informacje.
Z drugiej strony, wspomniany serwer się tym zajmie określić sposób, w jaki informacje, które mają być przesłane, będą przesyłane: położenie tekstu, obrazów i innych treści.
W ten sposób poprzez protokół tworzy się wymiana kodów, której wynikiem jest przedstawienie żądanych informacji na ekranie Twojego komputera.
Na czym polega protokół HTTPS?
To nic innego jak rozszerzenie protokołu HTTP, z tą różnicą, że jest przez niego używany. ustanawia bezpieczne połączenie wymiany danych.
Oznacza to, że jest to zmienna odpowiedzialna za utworzenie przestrzeni, która jest chroniona przez szyfrowanie, w celu przesyłania poufnych informacji. Przykładem tego są hasła.
Jego powstanie polegało na tym, że poprzez zwykły protokół, każda osoba trzecia może uzyskać dostęp do danych wymienianych między klientem a serwerem. Dlatego, aby uniknąć tego typu okoliczności, protokół HTTPS tworzy w sieci szereg „warstw”, które można odszyfrować tylko między komputerami wykonującymi transmisję.
Obecnie jest to najbardziej zalecana wersja dla użytkowników, ponieważ zapobiega kradzieży informacji i naruszeniu prywatności, co jest bardzo powszechne na platformach i stronach internetowych.