Skip to content

Dlaczego nie mogę połączyć się z serwerem League of Legends? – Błąd Riot Games

27 de kwiecień de 2022

Najbardziej popularną grą wideo MOBA jest League of Legends, jest to jedna z najczęściej granych przez miliony ludzi na całym świecie. Który jest ekskluzywnym gatunkiem gier wideo dla wielu graczy, połączenie jest kluczowym punktem dla dobrego doświadczenia. Niektórzy użytkownicy ulegają awarii, gdy próbują połączyć się z serwerem. Jeśli chcesz rozwiązać te problemy, konieczne będzie wykrycie przyczyny, aby naprawić usterkę, która powoduje problemy podczas łączenia.

Jak naprawić typowe błędy podczas łączenia się z serwerem LoL?

Problem z połączeniem pojawia się z powodu prostych awarii spowodowanych odłączonym kablem, są to znacznie poważniejsze niedogodności, takie jak uszkodzone pliki. Pierwsza rzecz do wykluczenia są problemy z połączeniem?, ponieważ tego typu awarie są najczęstsze. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy problem nie jest spowodowany brakiem najnowszej wersji. W przypadku problemów łatwo naprawić błędy aktualizacji LoL.

Sprawdź połączenie Wi-Fi

Sieć bezprzewodowa jest znacznie wygodniejsza niż typowe połączenie przewodowe; jednak jest również bardziej niestabilny. Jeśli prędkość Twojego internetu jest mniejsza, ponowne uruchomienie routera lub sieci lokalnej może pomóc w ustabilizowaniu połączenia z serwerami. Może się też zdarzyć, że problem tkwi w routerze, więc jeśli problem będzie się powtarzał lub dotyczy większej liczby urządzeń, konieczne będzie skontaktowanie się z pomocą techniczną urządzenia.

Połącz się z routerem za pomocą kabla Ethernet

W przypadku problemów z siecią Wi-Fi, to podłącz komputer bezpośrednio do sieci przez okablowanie wystarczy, aby rozwiązać problem. Łącza światłowodowe są bardziej stabilne, więc nawet przy wolnych połączeniach gra będzie działać.

Oczywiście połączenie kablowe z Internetem nie jest rozwiązaniem ostatecznym, ponieważ jeśli usługa jest złej jakości nawet przy użyciu kabla Ethernet do gry nie będzie możliwe pomyślne połączenie z serwerem.

Sprawdź szybkość połączenia

Jeśli problem będzie się powtarzał nawet przy użyciu kabla Ethernet, konieczne będzie sprawdzenie szybkości sieci lokalnej. Korzystanie z dowolnej witryny internetowej lub narzędzia, które mierzy prędkość przesyłania i pobierania w sieci.

W przypadku wykrycia wolniejszego połączenia niż zwykle może to być spowodowane: wielu użytkowników jednocześnie korzystających z sieci, powodując zmniejszenie prędkości ładowania. Mogą również wystąpić problemy z usługodawcą.

Sprawdź sterowniki sieciowe

Jeśli żadne z powyższych nie działa, może być problem z oprogramowaniem zamiast awarii internetu. Problemy te można rozwiązać, aktualizując sterowniki komputera.

Aby szybko sprawdzić, czy sterowniki są aktualne, sprawdź Windows Update. Musisz tylko wejść Strona główna > Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia, stamtąd możesz sprawdzić, czy system operacyjny ma oczekujące aktualizacje. Po ponownym uruchomieniu komputera grę wideo można bez problemu podłączyć.

Jak używać „hextech” do naprawy błędów LoL?

Programy komputerowe są często aktualizowane, aw niektórych przypadkach mogą wystąpić błędy, które uszkadzają pliki aplikacji. Niektóre firmy z produktami, które są dość regularnie aktualizowane (takie jak gry wideo). Ponadto oferują programy do wykrywania problemów i ich naprawy.

Co to jest narzędzie do naprawy hextech?

To jest oprogramowanie opracowane przez RIOT Games aby automatycznie naprawić częste błędy League of Legends. Aplikacja jest dostępna zarówno na komputery z systemem Windows, jak i urządzenia Mac.

Jak zainstalować hextech na swoim komputerze?

Aby zainstalować oprogramowanie, musisz pobrać odpowiedni plik wykonywalny do systemu operacyjnego komputera. Kliknij prawym przyciskiem plik wykonywalny po jego pobraniu i wybierz „Uruchom jako administrator”.

Przeprowadź instalację i po zakończeniu procesu, wykonaj skanowanie za pomocą programu aby dowiedzieć się, co powoduje awarię połączenia z serwerem. Kiedy osoba odpowiedzialna za wydanie, Aplikacja zaoferuje różne sposoby rozwiązania problemu.

gra wieloosobowa lol

Po przywróceniu połączenia z serwerami będziesz mógł grać ponownie bez problemów. Słabe połączenie internetowe może spowodować spowolnienie lub zawieszenie gry, chociaż jest więcej powodów. League of Legends prezentuje lag.

dołącz do naszego kanału telegram