Skip to content

Dlaczego nie mogę oglądać i odtwarzać wideo na moim komputerze z systemem Windows?

4 de luty de 2021

Często pojawiają się problemy z odtwarzaniem filmów na komputerze z systemem Windows. Użytkownicy sprawdzają, że nie można zobaczyć i odtworzyć filmów, ale nie znają przyczyny, która generuje tę przerażającą awarię. Więc jeśli zadajesz sobie pytanie Dlaczego nie mogę oglądać i odtwarzać plików wideo na moim komputerze z systemem Windows? przeczytaj uważnie ten interesujący artykuł.

Co to jest Windows Media Player?

Windows Media Player to odtwarzacz wideo, który jest częścią programu Domyślne aplikacje systemu Windows. Narzędzie to pozwala na wykonywanie plików multimedialnych w różnych formatach oraz instalację kodeków w celu rozszerzenia jego kompatybilności w zakresie rozszerzeń plików audio i wideo. Z tego powodu ważne jest, aby pobrać lub zaktualizować program Windows Media Player do najnowszej wersji.

Czasami użytkownicy systemu Windows nie mogą wyświetlać ani odtwarzać swoich plików wideo w systemie Windows, ponieważ Media Player nie obsługuje żądanego formatu wideo otwórz na pc. Stąd ta porażka staje się bólem głowy, gdy jej przyczyna jest nieznana.

Dlaczego nie mogę oglądać i odtwarzać plików wideo na moim komputerze z systemem Windows?

Istnieje wiele przyczyn, które mogą uniemożliwić oglądanie i odtwarzanie filmów na komputerze z systemem Windows. Następnie wyjaśniamy każdy z nich i środki, które należy podjąć przed wystąpieniem tego problemu.

Awarie odtwarzacza audio i wideo

Zasadniczo nie możemy oglądać i odtwarzać filmów na komputerze z systemem Windows, gdy odtwarzacz multimedialny jest uszkodzony. Ten składnik może powodować problemy, jeśli jest nieaktualny.

Niewłaściwe kodeki wideo i audio

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym jest kodek i jak można go usunąć lub naprawić z filmu? Kodeki to elementy umożliwiające przetwarzanie plików multimedialnych. Jeśli na komputerze znajduje się uszkodzony kodek, normalne odtwarzanie filmów może zostać zablokowane. Ponadto, jeśli nie masz odpowiednie kodeki dla określonego formatu wideo nie będzie można przeglądać ani odtwarzać plików multimedialnych na komputerze.

Problemy z wydajnością na PC

Jedną z przyczyn, które uniemożliwiają przeglądanie i odtwarzanie filmów na komputerze, jest rozszerzenie niekompatybilność między sprzętem a formatem wideo chcesz grać. Niektóre formaty wymagają dużej wydajności komputera, a jeśli komputer ma przestarzałe komponenty, oglądanie wideo może być trudne.

Niezgodność GPU

ZA Awaria związana z GPU może to być kolejny powód, dla którego nie możesz oglądać filmów na komputerze. W tym sensie, jeśli twój GPU nie obsługuje kodowania wideo, które próbujesz otworzyć, możesz mieć pewne wady.

Nieaktualne sterowniki

Plik Nieaktualne sterowniki lub sterowniki mogą również powodować problemy podczas oglądania i odtwarzania filmów. Jeśli te komponenty nie są aktualne, nie pozwolą na prawidłowe wyjście sprzętu, czy to CPU, czy GPU. Powód, dla którego konieczna jest aktualizacja sterowników komputera z systemem Windows.

Aktywacja Flash Playera

Niektóre przeglądarki internetowe używają odtwarzaczy wideo, które do odtwarzania plików multimedialnych wymagają innych narzędzi. Z tego powodu jest to wygodne sprawdź, czy Twoja przeglądarka używa Flash Playera z graczem.

Wiele monitorów PC

Co zrobić, jeśli nie możesz odtwarzać filmów na komputerze z systemem Windows

Teraz, gdy znasz już możliwe przyczyny, które uniemożliwiają Ci oglądanie filmów na komputerze, jest to konieczne zastosuj skuteczne rozwiązanie tej awarii. Dlatego zalecamy wykonanie następujących zadań.

Zaktualizuj sterownik GPU

Niezbędny aktualizuj sterownik GPU. Zapewnia to optymalną wydajność komponentów podczas odtwarzania plików multimedialnych.

Zaktualizuj odtwarzacz audio i wideo

Polecamy również zaktualizuj swój odtwarzacz audio i wideo jeśli masz na komputerze przestarzałą aplikację, która powoduje problemy.

Sprawdź kodeki

Kodeki są niezbędne do odtwarzania niektórych formatów plików wideo. Powód, dla którego jest to konieczne sprawdź kodeki aby wykryć, czy któryś z nich jest uszkodzony lub czy trzeba pobrać i zainstalować bardziej kompletny pakiet. Na szczęście możesz bardzo łatwo pobierać i aktualizować kodeki za pomocą VLC.

Wyłącz Flash Player

Jeśli próbujesz obejrzeć wideo z przeglądarki internetowej, ale nie możesz tego zrobić, radzimy przejrzeć ustawienia witryny, aby wyłącz „Flash” ze względu na niestabilność, którą to narzędzie może spowodować w odtwarzaczu wideo.

dołącz do naszego kanału telegram