Skip to content

Dlaczego mój mobilny Internet ładuje się wolno? – Rozwiązanie (przykład)

4 de luty de 2021

Istnieje coraz większa potrzeba podłączenia do internetu, czy to z powodów zawodowych, czy rodzinnych. Następnie używamy naszych smartfonów lub tabletów, które automatycznie i to przez sieci Wi-Fi i przez Połączenia 3G i 4G, mogą łączyć się z siecią zawsze i wszędzie. Ale co zrobić, jeśli prędkość Twojego internetu na telefonie komórkowym jest niska, co robić? Odkryj to tutaj.

Dlaczego internet w mojej komórce jest tak wolny, jeśli mam dobre połączenie?

Jednak nawet jeśli masz bardzo dobre połączenie. Na przykład: 500 MB, w większości przypadków prędkości na urządzeniach telefony komórkowe mogą działać dość wolno. Niezależnie od tego, czy łączysz się przez Wi-Fi, czy 4G, jest znacznie niższa niż ta, do której jesteś przyzwyczajony w domu z komputerem.

Przyczyny wolnego połączenia internetowego w naszych smartfonach mogą być bardzo różne i mogą być związane z: sprzętem i router smartfonalub nawet z programami lub problemami elektromagnetycznymi.

Jakieś rozwiązanie, które spowolni ładowanie mobilnego internetu?

Niektórzy szukają sposobów na przedłużenie sygnału Wi-Fi swoich telefonów komórkowych, ale istnieje wiele powodów, dla których połączenie może być powolne. Zebraliśmy tutaj najczęstsze problemy z ich odpowiednimi rozwiązaniami, w łatwy i prosty sposób, jak zawsze.

Zakupiony plan nawigacji

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest „test szybkości” Internetu, z którego korzystają Twoje komputery. Możesz wypróbować to online (bez pobierania lub instalowania czegokolwiek) lub instalując pobraną aplikację (Test prędkości internetu i licznika netto) z «Sklepu Google Play».

Po uruchomieniu testu szybkości zobaczysz dwie informacje w „Mb / s”, reprezentujące prędkości pobierania i wysyłania. Oczywiście ten, który najbardziej interesuje prędkość pobierania.

I to są te, które (na przykład mogą mieć 50 Mb / s), musisz je porównać z szybkością wykupioną w swoim abonamencie internetowym. Oraz po wniesieniu odpowiednich roszczeń do operatora, który świadczy usługi internetowe; możesz kontynuować następujące kroki:

Zła lokalizacja routera (routera)

Router musi wystawić dobry znakl, która obejmuje miejsca w domu, w których najczęściej używasz smartfonów (takie jak sofy, salon czy łóżka).

Są miejsca, w których routera nie powinno się stawiać, np. Nigdy nie postawisz routera na ziemi, w rogu domu czy przy oknie. Nie zakryjesz go ani nie ukryjesz; bez względu na to, jak brzydko ci to wygląda i co psuje dekorację domu.

Ty też je zatrzymasz z dala od innych urządzeń elektronicznych które mogą powodować zakłócenia bezprzewodowe i zepsuć dobre przeglądanie mobilne.

Przeciążone WiFi

Inny program, którego zalecamy używać, nazywa się: „Analizator Wi-Fi” który jest darmowy, a po aktywacji pokaże Ci wykresy i gwiazdki, który jest najlepszym kanałem Wi-Fi, który możesz wybrać w tym momencie i ma najlepszą prędkość.

„Analizator Wi-Fi” to lekka aplikacja Nie zajmuje dużo pamięci w telefonie komórkowym i pokazuje komputery podłączone do Twojej sieci i możesz zastąpić te, które „kradną” Twoje połączenie, w takim przypadku dobrze byłoby poprawić bezpieczeństwo Wi-Fi za pomocą pewnego szyfrowania.

Jakie połączenie mobilne wybrać: 3G czy 4G

Jeśli nie jesteśmy podłączeni do Wi-Fi, nasz telefon komórkowy zależy od sieci komórkowej lub komórkowej. W tym przypadku wprawdzie musimy zainstalować 3G w wielu miejscach, szczególnie w miejscach zamkniętych, ale jeśli Twój telefon to 4G lub 5G zalecamy skorzystanie z tej możliwości.

młody człowiek z uśmiechem smartphone

Na naszych smartfonach upewnimy się, że w „ustawieniach” sieć 4G została wybrana jako sieć preferowana i będziemy dążyć do nawigacji w obszarach o dużym zasięgu. W zależności od naszego obszaru mieszkalnego możemy zbadać, który z różnych operatorów telefonicznych może zapewnić nam większą prędkość.

dołącz do naszego kanału telegram