Skip to content

Dlaczego mój komputer z systemem Windows 10 zawiesza się Co robić? – Rozwiązanie (przykład)

22 de luty de 2021

Jeśli myślisz o wykorzystaniu faktu, że system operacyjny Windows 10 jest darmowy, ale boisz się zainstalować Windows 10 z powodu przeczytanych rzeczy. Lub jeśli już to masz i się zastanawiasz «Dlaczego mój komputer z systemem Windows 10 zawiesza się?»

To jest odpowiedni artykuł dla Ciebie. Mały przewodnik, który rozwiąże Twoje wątpliwości dotyczące awarii komputera dzięki najnowszym dostawom firmy Microsoft.

Należy pamiętać, że spektrum problemów, które może stwarzać komputer, jest zbyt szerokie, aby uwzględnić je w jednej publikacji. Za pomocą którego postaramy się dać Ci plik przegląd opcji do naśladowania w obliczu pewnych „symptomów”, ale może nie naprawić niektórych bardziej złożonych rzeczy.

W przypadku jakichkolwiek niedogodności wykraczających poza to, co jest zawarte w tym samouczku, zalecamy skontaktowanie się z pomocą techniczną firmy Microsoft dla systemu Windows 10. Ten kanał komunikacji z Wyspecjalizowany technik Microsoft, będzie właściwą (choć zajmie to trochę czasu) do rozwiązania poważnych problemów.

Zanim przejdziesz dalej, zadaj sobie pytanie jakie rodzaje awarii występują na komputerze z systemem Windows 10, który pomoże ci zorientować się i szybko zastosować odpowiednią metodę, którą wprowadzimy później. Jeśli zdarzają się różne rzeczy, nie martw się, wszystko ma rozwiązanie.

Teraz tak, włącz komputer i zacznij testować. Jeśli Twój komputer zawiesił się podczas korzystania z tego samouczka, nie martw się, zawsze istnieje możliwość wyświetlenia historii przeglądania i ponownego powrotu do artykułu.

Dlaczego mój komputer z systemem Windows 10 zawiesza się?

Powiedzieliśmy już, że jest wiele powodów może powodować awarie komputera. Ale generalnie są one uruchamiane z powodu braku konserwacji; ze względu na używanie bardzo ciężkich programów, które możemy odinstalować; brak pamięci RAM; lub najgorsze zło dla komputera, obecność wirusa.

Co zrobić, gdy mój komputer z systemem Windows 10 zawiesza się? Rozwiązanie

  • Najważniejsze jest zachowanie spokoju. Od czasu do czasu podczas uruchamiania programu komputer nie ma możliwości automatycznego reagowania. Rzecz w tym, że po kilku sekundach nadal będzie działać bez problemów. W tym czasie, nie próbuj dalej otwierać programu (lub inne), ponieważ sprawisz, że będzie się bardziej blokować
  • Jeśli program nie odpowiada, możesz wpisać polecenie Ctrl + Shift + Esc. Dzięki temu uruchomisz menedżera zadań, z którego będziesz miał możliwość wymuś zamknięcie programu spowalnia twój komputer. Dzięki temu możesz wznowić swoje działania bez dalszej zwłoki.
  • Nauczyć się utwórz plik z rozszerzeniem .BAT, który ma możliwość czyszczenia pamięci RAM podczas pracy.
  • Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziałała, możesz skorzystać z wyłącz lub uruchom ponownie komputer. W tym celu użyjesz przycisku włączania / wyłączania lub przycisku restartu, które znajdują się na wieży. Jest to zalecane tylko w skrajnych przypadkach, gdy nic innego nie działa, ponieważ może to spowodować uszkodzenie systemu operacyjnego.
  • Jeśli przycisk zasilania i przycisk resetowania są również wyłączone, skorzystaj z odłącz komputer.

odłącz komputer z systemem Windows 10

Wskazówki dotyczące zapobiegania zamarzaniu systemu Windows 10

  • Zaktualizuj oprogramowanie antywirusowei przeprowadza skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń. Powtarzaj skanowanie co tydzień.
  • Daj swojemu komputerowi plik konserwacja zapobiegawcza i naprawcza co sześć miesięcy.
  • Rozwiń pamięć RAM z Twojego komputera. Pamiętaj, aby skonsultować się z technikiem, aby dowiedzieć się, jaki typ pamięci RAM jest zgodny z modelem komputera.
  • Sformatuj swój komputer od czasu do czasu (zaleca się raz w roku). Zawsze pamiętaj o tworzeniu kopii zapasowych wszystkich programów i plików, których nie chcesz utracić.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich naszych zaleceń, nie powinieneś już mieć problemów zawiesić się na komputerze, chyba że jest to poważny problem.