Skip to content

Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje pamięci Micro SD? – Rozwiązanie (przykład)

26 de luty de 2021

Jeśli pracujesz w świecie technologii, często zdarza się, że masz różne sposoby przechowywania informacji. Jednymi z najczęstszych są karty micro SD, Jeśli z jakiegoś powodu wydaje się, że jest uszkodzony lub komputer nie rozpoznaje pamięci SD, odkryj tutaj pewne rozwiązania tego problemu.

Karta micro SD to narzędzie bardzo podobne do dysku twardego, z tą różnicą, że są to urządzenia do użytku zewnętrznego. Oznacza to, że są one generalnie bardziej narażone na wahania energii lub sytuacje środowiskowe.

Oprócz swojej struktury są bardziej wrażliwi na uszkodzenie lub uszkodzenie niektórych danych. Ale nie rozpaczaj, czytaj dalej, aby wiedzieć, jak naprawić, że komputer nie rozpoznaje pamięci SD.

Karty Micro SD są zwykle bardzo delikatnymi urządzeniami i możesz mieć problem z tym, że Twoje urządzenie mobilne, takie jak Xiaomi, nie rozpoznaje kart micro SD.

Co to jest karta Micro SD?

Karty pamięci Micro SD to tylko jeden z wielu różnych typów pamięci SD. SD oznacza Secure Digitali są one używane do umieszczania w różnych urządzeniach cyfrowych w celu zwiększenia ich pojemności.

Jak sama nazwa wskazuje, mikrokarty są najmniejszymi w tej klasyfikacji, mają wymiary piętnaście na jedenaście milimetrów i tylko jeden milimetr szerokości. Najczęściej są używane w telefony i tablety. W ramach kart micro SD istnieje również klasyfikacja, ponieważ nie wszystkie służą temu samemu celowi.

Przy zakupie karty micro SD ważne jest, aby upewnić się, że są one oryginalne, aby uniknąć późniejszych problemów z zapisanymi plikami.

Rodzaje kart micro SD

To jest klasyfikacja tego samego i każdy z nich na to wskazuje może służyć każdemu zgodnie z jego szybkością. Dowiedz się o tych różnych wersjach karty micro SD, aby mieć większą świadomość, która z nich będzie dla Ciebie odpowiednia.

  • Klasa 10 UHS1 jest jednym z najczęściej używanych formatów i ma dobry związek między tym, co oferują szybkość i cena. Działają na urządzeniach mobilnych.
  • Klasa 10 UHS3 to wyższa klasyfikacja i służy do odczytu plików multimedialnych, takich jak filmy w jakości formatach do 4K lub 1080 fps.
  • Klasa A1 to nowa klasa karty micro SD który umożliwia instalację aplikacji. Wraz z pojawieniem się na rynku są jednymi z najczęściej używanych przez koneserów.

Szybko napraw, dlaczego komputer nie rozpoznaje pamięci SD

Jeśli podczas wkładania pamięci SD do adaptera, który posiada komputer i nie rozpoznaje jej ani nie odczytuje, w pierwszej kolejności należy wykonać następujące czynności. Upewnij się, że adapter pamięci i port nie są uszkodzone.

Jeśli zastanawiałeś się nad formatowaniem karty, ponieważ Twój komputer nie rozpoznaje pamięci SD, nie rozpaczaj, jest to jedna z ostatnich czynności do wykonania. Jeśli alternatywa nie zadziała, postępuj zgodnie z następującymi metodami:

  • Zacznij od próby rozwiązania problemu za pośrednictwem systemu operacyjnego komputera. Jeśli cię zapyta „Zastosuj format” dzieje się tak, ponieważ system go rozpoznaje, ale nie może go otworzyć. Aby to zrobić, powiedz systemowi operacyjnemu, aby zajął się rozpoznaniem błędu i możliwymi rozwiązaniami. Hz to, aby móc odzyskać dane.
  • Korzysta z opcji polecenia w systemie Windows ”CHKDSK x: f”. Aby z niego skorzystać, otwórz system i napisz go, zastępując X literą przypisaną przez system operacyjny do karty.

Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje pamięci micro SD?  - Rozwiązanie

Jeśli wykonasz ten proces i możesz odczytać pliki, Najlepiej jest wykonać kopię zapasową karty lub sformatować ją lub zapobiec ponownemu wystąpieniu takiej sytuacji w innym czasie. Istnieje sposób na sformatowanie karty micro SD bez utraty plików.

Jeśli przy zastosowaniu tych metod nadal nie wiesz, dlaczego komputer nie rozpoznaje pamięci SD, wypróbuj te ostatnie kroki.

Może się zdarzyć, że ten sam system komputera jest tym, który nie rozpoznaje karty micro SD. Aby dowiedzieć się, czy tak się dzieje, przejdź do menedżera urządzeń i przypisz mu inną literę. Jeśli możesz to zrobić, wykonaj poprzednie kroki, aby odzyskać kartę micro SD.

Jeśli po wykonaniu tych procedur komputer nadal ma problemy z rozpoznaniem pamięci wymiennej, istnieje sposób na naprawę i odzyskanie pamięci micro SD.