Skip to content

Dlaczego Minecraft nie pozwala mi grać w trybie online lub wieloosobowym? – Rozwiązanie błędu Minecraft

29 de styczeń de 2021

Minecraft od dawna jest jednym z najlepszych tytułów w gatunku piaskownicy. To, jak każda inna gra, daje twojej społeczności możliwość łączenia się z serwerami i grania online. Mając to na uwadze, dziś wątpliwości zostaną rozwiązane, Dlaczego Minecraft nie pozwala mi grać w trybie online lub dla wielu graczy?

Dlaczego Minecraft nie pozwala mi grać w trybie online lub dla wielu graczy?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, aby odpowiedzieć na pytanie Dlaczego Minecraft nie pozwala mi grać w trybie online lub dla wielu graczy?, jest to, że może być wiele przyczyn tego problemu i zależy to również od używanej wersji gry Minecraft (PC, Xbox lub telefon). Z tego powodu dzisiaj zostanie podjęta próba wyjaśnienia rozwiązania dla każdego błędu w ich wersjach, umieszczając te, które są najbardziej polecane na oficjalnych forach społeczności gry.

Minecraft na PC

W przypadku wersji gry Mojang na PC jest bardzo mało prawdopodobne, że wystąpi błąd podczas próby gry w trybie dla wielu graczy lub z dwiema lub więcej osobami, jednak może się to również zdarzyć i jest to następujące:

Jeśli jesteś graczem pirackim lub Twoja wersja nie jest Premium, nie będziesz mieć dostępu do serwerów Premium gra, więc jeśli próbujesz tam wejść, jest oczywiste, że będzie to niemożliwe.

Będąc Premium i prezentując błąd, jest prawdopodobne, że problem jest hostowany na serwerach gry lub Mojang (zdarza się to bardzo często), więc musisz tylko poczekać, aż to naprawią.

Może się również zdarzyć, że odległość między routerem, centralą a serwerem jest zbyt duża, co powoduje mają bardzo wysoki PING a czas odpowiedzi serwera kończy się, zanim będzie można się do niego zalogować.

Aby rozwiązać ten problem, musisz zmienić połączenie lub skonsultować się z producentem gry. I na koniec, jeśli żadne z powyższych nie dotyczy Ciebie, spróbuj zaktualizować grę do nowej wersji wraz z Javą lub usunąć i odinstalować grę, ponieważ może to być uszkodzony plik.

Minecraft na urządzenia mobilne

Jeśli masz problemy ze swoją wersją gry na telefon, najprawdopodobniej jest to problem z serwerami Microsoft lub Xbox Live, więc nie będziesz w stanie sam go rozwiązać.

Możesz jednak spróbować zmienić hasło na stronie Minecraft.net. To rozwiązanie jest przydatne, gdy nie mogę zalogować się do gry Minecraft, ale może być również skuteczne podczas gry online. Spróbuj również wyczyścić pamięć podręczną aplikacji, w tym celu przejdź do „Ustawienia” wewnątrz telefonu komórkowego, a następnie do „Menedżer aplikacji”, poszukaj gry i naciśnij przycisk „Wyczyść pamięć podręczną.”

Minecraft na konsolę Xbox

Kończąc odpowiadanie na pytanie Dlaczego Minecraft nie pozwala mi grać w trybie online lub dla wielu graczy?, musimy teraz porozmawiać o wersji na konsole. Jeśli twój problem dotyczy Xbox, powinieneś wiedzieć, że może to być problem na serwerach, w tym przypadku Xbox Live (jednak zamiast siedzieć bezczynnie, powinieneś poszukać, jak zalogować się do Xbox Live, jeśli nie mogę wejść?) .

czerwona dźwignia sterująca

Ale jeśli wydaje ci się, że błąd wynika z ustawień prywatności twojego konta (co jest najbardziej powszechne). Następnie wykonaj następujące czynności:

Wejdź na xbox.com na PC i zaloguj się, gdy jesteś w środku, wybierz swój tag gracza, a następnie naciśnij przycisk „Więcej opcji” i wtedy „Ustawienia Xbox”. Wybierz sekcję „Bezpieczeństwo i prywatność online”, w ramach tego wybierz opcje „Xbox One / Windows 10 Online Security” lub „Prywatność”.

Tam zmień i zaktualizuj konfigurację, umożliwiając wszystko, a następnie naciśnij „zapisać”. To powinno rozwiązać problem. Możesz również edytować swoją datę urodzenia i zmienić ją na datę urodzenia osoby dorosłej, jeśli jesteś dzieckiem (można to zrobić tylko z konta korepetytora).

Z tego ostatniego, jakie jest pytanie Dlaczego Minecraft nie pozwala mi grać w trybie online lub dla wielu graczy? został odebrany. Jeśli problem nie został rozwiązany, zadzwoń pod numer pomocy technicznej Xbox, który pojawia się na tej stronie (jest to najbardziej zalecane na wszystkich forach).

dołącz do naszego kanału telegram