Skip to content

Dlaczego Minecraft nie ma dźwięku lub nie można go usłyszeć? – Rozwiązanie bez dźwięku w Minecraft

30 de styczeń de 2021

Minecraft to jedna z najlepszych gier, które zostały stworzone w całej historii, pozwala graczom edytować cokolwiek to jest (możesz dosłownie tworzyć i umieszczać mini-gry w Minecrafcie, a nawet tworzyć lub tworzyć skórki). Jednak chociaż jest to dobra rzecz, czasami może przynieść odwrotny skutek, powodując usterki; mając to na uwadze dzisiaj otrzymam odpowiedź Dlaczego Minecraft nie ma dźwięku lub nie ma dźwięku?

Jeśli w grze będzie mowa o okropnym błędzie, oczywiste jest, że błąd dźwiękowy jest najgorszy, ponieważ gra wideo zaczyna brzydko brzmieć lub bezpośrednio przestaje być słyszalna. Jest to jeden z największych problemów, ponieważ dosłownie rujnuje większość doświadczenia tytułu, więc oto jak to naprawić.

Dlaczego Minecraft nie ma dźwięku lub nie ma dźwięku?

Więc możesz znać odpowiedź na pytanie Dlaczego Minecraft nie ma dźwięku lub nie ma dźwięku? i dlatego rozwiąż problem z dźwiękiem w grze Minecraft, najpierw musisz znać odpowiedź na siebie. Z tego powodu dzisiaj każdy z najczęściej występujących i najbardziej znanych błędów zobaczysz osobno, a także ich rozwiązania, abyś mógł lepiej zrozumieć temat i skutecznie zakończyć swój problem.

Pakiet tekstur

Jedną z najczęstszych awarii, w przypadku których występuje ten problem, jest zainstalowany pakiet tekstur (może to być ten, który jest domyślny), z nieznanego powodu wpływa to na grę, pozostawiając ją bez dźwięku.

Rozwiązaniem jest przeładowanie wspomnianego pakietu, aby to osiągnąć, wystarczy użyć kombinacji klawiszy: f3 + T lub F3 + S w grze, (Podają oba w zależności od posiadanej wersji gry).

Naciskając tę ​​kombinację zauważysz, że gra na chwilę zwolni, a następnie wszystkie tekstury zostaną przeładowane, po czym zacznie grać.

Optymalizuj poziomy mipmap

Czasami instalacja Optifine może spowodować usterkę, która powoduje, że gra traci dźwięk. Aby rozwiązać ten sam problem, możesz spróbować zmienić poziom mipmapy.

Ta opcja znajduje się pod przyciskiem „Jakość” w sekcji „Wybory”. Możesz go edytować lub zmieniać, naciskając go. Gdy gra odzyska dźwięk, umieść go tak, jak był wcześniej.

Dźwięk z gry na PC

W wielu przypadkach problem może wynikać z faktu, że Minecraft jest wyciszony na twoim komputerze i nie zdajesz sobie z tego sprawy. Aby to naprawić, wystarczy przejść do ikony dźwięku na pasku narzędzi, a następnie kliknąć mikser, jeśli Minecraft pojawi się w ciszy, włóż na niego dźwięk.

Prostsze, ale równie skuteczne rozwiązania

Mając powyższe, powinieneś już być w stanie rozwiązać pytanie Dlaczego Minecraft nie ma dźwięku lub nie ma dźwięku?, a także twój problem nie powinien istnieć. Ale jeśli problem nie ustąpi, zawsze możesz wypróbować inne prostsze rozwiązania.

postać minecraft patrząc w kamerę

Pierwszym z nich jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie gry, może to zabrzmieć głupio, ale czasami pliki są uszkodzone, a jedynym sposobem na naprawienie tego jest ponowna instalacja gry z poziomu 0.

Możesz także spróbować zaktualizować swoją wersję Java do najnowszej. Pamiętaj, że Minecraft działa z tym ręka w rękę, więc jeśli jest nieaktualny, może generować kilka awarii lub błędów.

Na koniec wyłącz ochronę systemu Windows lub zmień ustawienia zabezpieczeń, ponieważ w wielu przypadkach może to uznać aktualizacje pakietu dźwiękowego gry za niebezpieczne, co spowoduje, że będę się rozbijać i bawić zabraknie dźwięku.

I voila, dzięki temu, co przeczytałeś, powinieneś być w stanie wyeliminować problem w swoim życiu, więc pytanie brzmi Dlaczego Minecraft nie ma dźwięku lub nie ma dźwięku?, Na to już odpowiedziano, przejdź teraz do gry i napraw błąd tak, aby zabawa wróciła w trybie oflline i oczywiście także podczas gry wieloosobowej lub z dwoma lub więcej osobami.