Skip to content

Dlaczego Instagram nie aktualizuje kanału i jak go skutecznie naprawić?

10 de październik de 2021

Dziś Instagram jest jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych, bardzo często można zobaczyć ludzi pozujących na ulicy do robienia zdjęć, a później zobaczyć wyniki swoich kont na Instagramie. Musisz to przyznać wszyscy staraliśmy się uchwycić idealne zdjęcie, ale bardzo denerwujące jest to, że podczas przesyłania widzisz „nie można zaktualizować pliku danych”.

Jeśli zdarza się to często, tutaj znajdziesz trochę informacji o tym, dlaczego tak się dzieje i jak to rozwiązać, aby ponownie przesłać zdjęcia, które chcesz.

Jakie są główne powody, dla których Instagram nie pozwala na aktualizację kanału?

Bardzo irytującym problemem, który możesz mieć podczas korzystania z Instagrama, jest to, że Twój kanał nie aktualizuje się normalnie, brak możliwości wgrania zdjęć na Instagram To frustrujące, jeśli bardzo ciągle pojawia się ten błąd, to najprawdopodobniej wina leży tylko w twoim połączeniu z internetem, pamiętaj, że bez internetu nie będziesz w stanie wgrać swoich zdjęć. Istnieją dwa najczęstsze powody, dla których błąd pojawia się podczas aktualizacji kanału na Instagramie podczas korzystania z danych mobilnych:

Operatorzy sieci ograniczają aktywność

Istnieje możliwość, że Twój błąd jest spowodowany przez Twojego operatora sieci komórkowej, ponieważ istnieją takie ograniczyć prędkość danych mobilnych Po zakończeniu cyklu lub zbliżeniu się do ograniczenia prędkości może to spowodować powolne ładowanie lub inne błędy z Internetem do momentu ponownego uruchomienia cyklu, co działa jako sposób na zapisanie danych mobilnych podczas korzystania z Instagrama.

Jeśli masz wiele problemów z połączeniem internetowym, które otrzymujesz z komórkowej transmisji danych, zawsze możesz skontaktować się z operatorem sieci komórkowej.

Całkowite obciążenie użytkownikami

Może to być również spowodowane nasyceniem ruchu sieciowego, co ma miejsce, gdy znajdujesz się w bardzo zatłoczonym lub zatłoczonym miejscu, takim jak na przykład wydarzenie. Więc robisz zdjęcie, a kiedy spróbujesz je przesłać, nie będziesz w stanie, ponieważ doświadczysz prawie zerowe połączenie internetowe. Dzieje się tak, ponieważ sieci komórkowe nie są w stanie obsłużyć tylu żądań jednocześnie, więc aby tego uniknąć, najlepiej skorzystać z pobliskiej sieci Wi-Fi.

posty na Instagramie

Co możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem na swoim koncie na Instagramie?

Teraz, gdy już wiesz, z jakiego powodu nie można zaktualizować twojego kanału, powinieneś spróbować go rozwiązać, jeśli nie wiesz jak, nie rozpaczaj, tutaj zobaczysz kilka opcji, aby to osiągnąć i móc wrócić do korzystaj z Instagrama bez dalszych komplikacji.

Zaktualizuj swoją aplikację

Ta aplikacja jest jedną z najbardziej używany na całym świecie, ponieważ ma coraz więcej nowych funkcji, dlatego aplikacja Instagram musi być stale aktualizowanaJeśli tego nie zrobisz, możesz nie mieć nowych narzędzi, a te, które masz, mogą Cię zawieść, na przykład nie mając skutecznie opcji przeglądania kanału, aby ręcznie zaktualizować Instagram, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Wejdź do Sklepu Google Play.
 2. Kliknij ikonę swojego profilu.
 3. Tutaj pojawi się szereg opcji, wyszukaj i wybierz ten, który mówi Aktualizacje.
 4. Teraz przejdź do wyszukiwarki i wpisz nazwę aplikacji, którą chcesz zaktualizować, w tym przypadku będzie to Instagram.
 5. Kliknij ikonę aplikacji.
 6. Następnie wybierz część z napisem Aktualizuj.
 7. Poczekaj na zakończenie aktualizacji, aby móc korzystać z nowej funkcji.
 8. Ponieważ będzie miał nowe opcje, może cię o nie poprosić wymagane pozwolenia, przeczytaj je z determinacją, aby je zaakceptować lub jeśli Ci się nie podobają, odrzuć je.

kanał na Instagramie nie aktualizuje się

Możesz również umieścić w Google Play Store ustawienia, do których Twoja aplikacja aktualizuje się automatycznie, w ten sposób zaoszczędzisz całą tę procedurę. Możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Wejdź do Sklepu Google Play.
 2. W lewym górnym rogu znajduje się opcja z symbolem trzech linii, musisz kliknąć tutaj. Ta lista, która się pojawi, to ustawienia Twojego konta.
 3. Wejdź w opcję Ustawienia.
 4. Wybierz Aktualizuj aplikacje automatycznie.
 5. Zobaczysz opcję, aby wybrać, czy chcesz zaktualizować go tylko przez Wi-Fi, czy jeśli chcesz z danymi, wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.
 6. Gotowe, Twoja aplikacja zrobi to teraz automatycznie

Sprawdź swoje łącze internetowe

Internet jest głównym prekursorem uzyskiwania informacji w aplikacjach, ponieważ to on odpowiada za wyszukiwanie wymaganych danych, jeśli Twoja aplikacja nie ma jakiegoś rodzaju połączenia internetowego, nie zapewni Ci nowych dane, do tego należy sprawdzić, czy masz jakiś link do sieci.

aplikacja na Instagram

Twoje urządzenie ma dwa sposoby na połączenie z Internetem, za pośrednictwem sieci Wi-Fi i danych mobilnych, w ten sposób możesz sprawdzić, czy masz połączenie z Internetem:

 • Przez sieć Wi-Fi:
  1. Wprowadź ustawienia urządzenia.
  2. Naciśnij Połączenia bezprzewodowe, kliknij Wifi.
  3. Poszukaj sieci, do której jesteś podłączony, jeśli się nie pojawia, oznacza to, że jesteś poza zasięgiem dozwolonym przez router.
  4. W ten sposób dowiesz się, czy Twój telefon komórkowy nie ma połączenia z Internetem.
 • Przez łącze danych:
  1. Wprowadź ustawienia urządzenia.
  2. Przejdź do połączeń, teraz wprowadź dane mobilne.
  3. Aktywuj je, jeśli nie są.
  4. Sprawdź, czy wskaźniki danych (2G, 3G, 4G lub H) pojawiają się na pasku sygnału, jeśli się nie pojawiają, możesz znajdować się w obszarze bez zasięgu danych mobilnych.

Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli Twoja aplikacja na Instagramie nie działa poprawnie możesz spróbować ponownie uruchomić urządzenie Aby sprawdzić, czy wróci to do normalnego kursu, jesteś na dobrej drodze, aby zrobić to poprawnie:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk blokady na urządzeniu.
 2. Po kilku sekundach pojawi się seria opcji, wybierz Uruchom ponownie.
 3. Poczekaj kilka minut, aż urządzenie uruchomi się poprawnie i spróbuj sprawdzić, czy Twoja aplikacja działa poprawnie.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj Instagram

Aby Twoja aplikacja mogła wrócić do tego, jak działała, gdy była nowa możesz go odinstalować i zainstalować ponownie, możesz to zrobić w następujący sposób:

 • Aby go odinstalować możesz wykonać następujące czynności:
  1. Wprowadź ustawienia urządzenia.
  2. Poszukaj tutaj opcji Urządzenie.
  3. Teraz przejdź do aplikacji.
  4. Znajdź aplikację Instagram i kliknij ją.
  5. Tutaj zobaczysz opcję odinstalowania aplikacji.
 • Aby go ponownie zainstalować wykonaj kolejne kroki:
  1. Wejdź do Sklepu Play.
  2. Wejdź w wyszukiwarkę i umieść aplikację, którą chcesz pobrać, w tym przypadku będzie to Instagram.
  3. Kliknij tę aplikację.
  4. Teraz kliknij Pobierz.

Poczekaj na zakończenie pobierania, aby ponownie użyć aplikacji i sprawdź, czy teraz działa poprawnie.

Sprawdź aktualizację

Jak sprawdzić, czy serwery Instagrama są wyłączone, czy nie?

Nie raz być może zastanawiałeś się, czy Instagram przestał działać tylko dla Ciebie, czy dla wszystkich, to pierwsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić, ponieważ w ten sposób będziesz wiedział, czy jest to naprawdę konieczne spróbuj to naprawić na telefonie komórkowym. Jeśli problem występuje tylko w twoim, to jeśli powinieneś sprawdzić, czy twój internet działa lub aplikacja się zawiesza.

Sprawdź to na Twitterze

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć informację, że coś tak ważnego jak awaria Instagrama, to zawsze najlepsza opcja wejdź na Twittera, jeśli jest to wydarzenie globalne, to nie potrwa długo znajdź setki tweetów użytkowników na całym świecie, aby zgłosić błąd w aplikacji. Znajdziesz to od samego początku, a także przez wyszukiwarkę, wpisując po prostu coś w stylu „Instagram nie działa”.

Twitter jest zwykle miejscem, do którego trafia większość, gdy niektóre platformy mediów społecznościowych nie składają skarg, więc wystarczy chwilę poczekać, aby znaleźć potrzebne informacje, a jeśli wydarzenie ma charakter globalny, wystarczy poczekać, aż zostanie naprawione .

zainstaluj instagram

Twitter ma miliony użytkowników, a w momencie awarii w dowolnej innej sieci społecznościowej to staje się wirusowe wiadomościJeśli spadek ma charakter globalny, nie będzie nawet potrzeby szukania go, automatycznie pojawi się w wynikach lub w ostatnich trendach.

Przejdź do oficjalnych stron

Innym sposobem jest przejście do oficjalnych stron w celu uzyskania tych informacji, są to jedne z najlepszych opcji, z których prawie nikt nigdy nie korzystał, ale powinieneś zacząć korzystać z tych wyspecjalizowanych stron, na nich znajdziesz skargi i błędy, które zgłaszają z aplikacja w czasie rzeczywistym. Strony takie jak Downdetector oferują tego typu usługi, z tymi zobaczysz awarie operatorów, ze stron strumieniowych lub z aplikacji takich jak WhatsApp, Telegram lub Instagram.

Zwykle wystarczy wpisać wyszukiwarkę strony, którą lubisz „Instagram”, aby znaleźć informacje w pierwszych wynikach, gdzie możemy wizualizować awarie w szczególności z ostatnich 24 godzin, jakie miała aplikacja, oprócz możliwości zobaczenia jej na mapie awarii w czasie rzeczywistym i lokalizacji użytkowników, dla których nie działa.