Skip to content

Dlaczego były prezydent Barack Obama używa BlackBerry? – Wyjaśnienie tutaj

23 de lipiec de 2023

Choć jeszcze kilka lat temu sytuacja byłaby nie do pomyślenia, doskonale wiemy, że w tamtych czasach praktycznie nikt nie pomyślałby o przejęciu urządzenie BlackBerry przed iPhonem lub jednym z urządzeń z systemem Android. Nawet ci użytkownicy, którzy poruszają się w środowiskach wymagających stałej produktywności, nie postawili na inne najbardziej poszukiwane smartfony w ostatnim czasie.

Prawda jest taka, że ​​w dzisiejszych czasach możemy zobaczyć, jak Android oferuje nam nieskończony katalog telefonów komórkowych z wszelkiego rodzaju funkcjami, zgodnie z tym, co jest dla nas najważniejsze w smartfonie, podczas gdy iOS, system operacyjny iPhone’a, nadal wyróżnia się ogromną stabilnością i lekkością; podczas gdy BlackBerry WhatsApp informuje, że przestanie oferować wsparcie dla twojego środowiska. I dlaczego tak lubią wielcy światowi przywódcy Barack Obama chwali się swoim BlackBerry po wszystkim?

BlackBerry, gwarancja dla światowych liderów

Chodzi o to, że kiedy BlackBerry było na szczycie świata i wszyscy walczyliśmy o najnowszy smartfon tej firmy, Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych, Pokazywał się już z własnym telefonem komórkowym. W rzeczywistości nie byliśmy w najmniejszym stopniu przyzwyczajeni do oglądania wielkich światowych liderów ze swoimi smartfonami stąd i tam, i dlatego obraz był imponujący, podczas gdy dla Kanadyjczyka oznaczało to nowy wzrost wizerunkowy i sprzedażowy, jeśli tego wtedy potrzebował.

Ale odkąd Obama doszedł do władzy, a dokładniej odkąd nie tylko prezydent Stanów Zjednoczonych, ale użytkownicy na całym świecie mają dostęp do świata smartfonów, sytuacja BlackBerry przybrała drastyczny obrót. W rzeczywistości jej dyrektorzy byli widziani, jak uruchamiali bezpieczne urządzenia BlackBerry Priv, pierwszy telefon komórkowy firmy, który nie ma własnego system operacyjny, ale Android.

Dlatego na pewno widziałeś, jak ty sam lub wielu twoich znajomych, którzy kiedyś mieli BlackBerry, dziś dumnie nosi swoje iPhone’y, Samsungi, LG, Sony, a nawet niektóre chińskie firmy, takie jak Huaweia czy Xiaomi Nie przestają rosnąć. Tymczasem BlackBerry nadal ma problemy ze sprzedażą komercyjną, mając tylko garstkę użytkowników na całym świecie, a najciekawsze jest to, że Obama pozostaje jednym z nich.

Oczywiście w tym momencie będziemy się zastanawiać, dlaczego prezydent Stanów Zjednoczonych, prawdopodobnie jeden z najpotężniejszych ludzi na planecie Ziemia, nie ma najlepszego możliwego motywu we wszystkich aspektach. A odpowiedź jest oczywista i ma związek z faktem, że ci, którzy są odpowiedzialni za ochronę was przed możliwymi atakami i atakami, jedynym aspektem, który ich interesuje, jest ochrona białego domu lub gdziekolwiek jesteś.

prezydent korzysta z mobilnego blackberry

Z tego powodu, chociaż sam Obama w niejednym wywiadzie wskazywał, że lubi wiele urządzeń Apple, do tego stopnia, że ​​czasami widywano go nawet z iPadem, jeśli chodzi o smartfony, powinien pozostać przy swoim BlackBerry. To dlatego, że są wymuszane przez tych, którzy, jak powiedzieliśmy, są odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo, i musimy zadać sobie pytanie, dlaczego środowiska BlackBerry są bezpieczniejsze niż inne?

BlackBerry, bezpieczniejszy niż iOS i Android

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę w tego typu sytuacji, jest to, że jeśli środowiska BlackBerry mają być bezpieczniejsze niż inne systemy operacyjne, telefon komórkowy Obamy ma również wszelkiego rodzaju blokady. W rzeczywistości wyciekły informacje, o których wie tylko dziesięć osób na świecie osobiste konto e-mailwięc komunikowanie się z nim w ten sposób wcale nie wydaje się łatwe.

Graham Cluley, specjalista ds. bezpieczeństwa komputerowego, z którym zwykle konsultuje się wszelkiego rodzaju problemy z prywatnością lub kradzież danych z tego typu sprzętu, bardzo dobrze wyjaśnił wówczas, że smartfon to przede wszystkim „urządzenie śledzące”. Innymi słowy, poza wieloma przydatnymi funkcjami, każdy, kto ma mniej lub bardziej zaawansowaną wiedzę, zawsze będzie mógł wiedzieć, gdzie się znajdujemy.

W tym kontekście i widząc, że w innych aspektach przewyższają go konkurenci, BlackBerry już dawno zaczęło kierować swoją artylerię na rozwój znacznie bezpieczniejszej platformy niż inne, takie jak iOS czy Android. Dla tego, jego inżynierowie zdecydowali się na złożony system szyfrowania, i oto mamy jeden z głównych powodów, dla których Obama lub ktokolwiek go zastąpi w krótkim czasie, będzie nadal korzystał z tych telefonów. Oprócz bezpieczeństwa, jakie zapewnia korzystanie z tych telefonów komórkowych, możesz także pobierać i instalować aplikacje i gry na BlackBerry. W ten sam sposób możesz pobrać Ubera na Blackberry.

odkryj, że używam blackberry obama

Oprócz tego wszystkiego nie możemy zapominać o gigantycznym i kontrowersyjnym sporze, który toczy się obecnie między rządem Stanów Zjednoczonych, za pośrednictwem jego agencji wywiadowczych, a Apple, ponieważ ta ostatnia firma odmawia dostarczenia Kod źródłowy iOS a wraz z nią prywatności użytkowników do urzędników w wyniku sprawy, w której zamierza się uzyskać informacje o osobie podejrzanej o terroryzm, która korzystała z iPhone’a. W każdym razie, jeśli chodzi o tę sytuację, jasne jest, że nic nie wskazuje na to, że będzie miała ona rozstrzygnięcie, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Czy wiesz, że możesz także uzyskać dostęp do najczęściej używanych sieci społecznościowych, takich jak bezpłatne pobieranie aplikacji WhatsApp Plus na telefon BlackBerry.

Czy dbasz o bezpieczeństwo na tyle, aby korzystać z BlackBerry, czy wolisz iPhone’a lub Androida ze względu na ich własne zalety?

dołącz do naszego kanału telegram