Skip to content

Czym jest EMUI firmy Huawei i jaka jest różnica w stosunku do systemu Android?

1 de marzec de 2021

Utrzymywanie aktualności urządzenia mobilnego ma ogromne znaczenie, aby działało idealnie i cieszyło się zaktualizowanymi funkcjami z dowolnego miejsca. Jeśli masz telefon komórkowy Huawei, być może natknąłeś się na EMUI Co to jest EMUI i czym różni się od systemu operacyjnego Android? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi.

Co to jest Huawei EMUI i jak go zainstalować

EMUI to warstwa dostosowywania Huawei, która zasila system operacyjny z urządzenia mobilnego. Korzystanie z EMUI przynosi korzyści, ponieważ po zainstalowaniu będziesz mieć dodatkowe funkcje w stosunku do wersji Androida. Między innymi Twoje urządzenie będzie działało pierwszego dnia, a ładowanie baterii będzie trwać dłużej.

Zawiera również wiele unikalnych funkcji, których nie ma w Android schludny lub warstwowy od innych producentów. Na przykład tryb jednoręczny Huawei.

Aby mieć najnowszą wersję tej warstwy dostosowywania, wystarczy zaktualizować oprogramowanie telefonu Huawei do najnowszej dostępnej wersji.

Po aktualizacji będziesz musiał korzystać z konta Huawei. Ten krok jest obowiązkowy, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do różnych funkcji urządzenia, takich jak synchronizacja i tworzenie kopii zapasowych w chmurze (chmura Huawei).

Z nimi proste kroki i już możesz korzystać z zalet EMUI, ale jakie są różnice w systemie Android? Poznaj je poniżej.

Różnice między EMUI a systemem operacyjnym Android

Skoro już wiesz, czym jest EMUI, czas sprawdzić, czym się różni Android. Zapraszamy do rozważenia niektórych, które wybraliśmy dla Ciebie w tym artykule. Oprócz porównań, zobaczysz konkretne propozycje, które Huawei tworzy za pomocą tego wspaniałego narzędzia i że nie będzie to samo z Androidem:

  • Program uruchamiający aplikacje. Dzięki temu programowi uruchamiającemu będziesz mógł dostosować projekt i efekty przejść, obejdziesz się bez szuflady aplikacji, jak w urządzeniach z systemem iOS, a sugestie aplikacji pojawią się na górnym pasku tego samego.
  • Menu ustawień. Zazwyczaj Huawei stosuje własną typografię i projekt z większym zagęszczeniem tekstów, ale z EMUI będzie to jeszcze bardziej zauważalne, szczególnie na ekranie ustawień. Ponadto konfiguracja dotycząca lokalizacji opcji jest zupełnie inna niż w Androidzie.
  • Motywy i personalizacja. EMUI ma własny sklep z motywami (Galeria aplikacji Huawei), w którym można uzyskać szeroką gamę motywów, ikon, czcionek i tapet. Możesz nadać swojemu urządzeniu nowy wygląd w ciągu kilku sekund. Niektóre opcje, które przedstawiają, są płatne, ale będziesz mieć również dostępne wolne zasoby i gotowe do zainstalowania.
  • SOS Emergency. Android zawiera również opcję dodawania informacji alarmowych, ale nie wszyscy producenci z niej korzystają. Dzięki funkcji Emergency SOS EMUI możesz wysłać wiadomość SOS do kontaktów alarmowych po naciśnięciu przycisku zasilania pięć razy z rzędu. Również na ekranie pojawią się przydatne informacje w takich przypadkach.

Telefon Huawei z EMUI

  • HiTouch. Krótko mówiąc, jest to rodzaj Google Lens dla Androida. Jest aktywowany przez skierowanie aparatu na przedmiot, który chcesz kupić lub jednoczesne umieszczenie palców na obrazie, aby aktywować aplikację. W tym przypadku HiTouch koncentruje się przede wszystkim na wyszukiwaniu produktów, do których się odwołujesz w sklepach, które je sprzedają.
  • Bliźniacze aplikacje. Może to jeden ze znanych EMUI. Dzięki niej osiągnie uzyskać dostęp do tej samej aplikacji, ale przy użyciu dwóch różnych kont. Dzięki tej funkcji możesz mieć jednocześnie dwa konta WhatsApp na swoim telefonie komórkowym.
  • Tryb podróży. To interesująca opcja, którą możesz aktywować, gdy jesteś w podróży lub jesteś zajęty i nie chcesz rozpraszać. Ta funkcja opcjonalnie odbiera wiadomości i połączenia, które otrzymujesz, aby poinformować Twoje kontakty, że nie będziesz mógł w nich uczestniczyć w tym czasie.
  • Przestrzeń prywatna. EMUI ma równoległy wszechświat, w którym możesz mieć kontakty, aplikacje i zdjęcia inne niż te, które normalnie pojawiają się na telefonie komórkowym. Nie są one widoczne z zewnątrz i będziesz potrzebować innego kodu dostępu, który wprowadzisz podczas odblokowywania telefonu komórkowego.

Wiesz już, czym jest EMUI i czym różni się od Androida. Zaktualizuj swojego Huawei dzięki tej warstwie personalizacji, więc innowacyjny i osiągaj niewyobrażalne poziomy z urządzenia mobilnego