Skip to content

Czy wiele osób może śledzić ten sam tag AirTag? Jak to jest możliwe?

20 de lipiec de 2021

Jak dobrze wiemy, Apple zawsze był w czołówce, jeśli chodzi o sprzęt cyfrowy, od powstania Macintosha, który wstrząsnął światem w 1984 roku, poprzez stworzenie iPoda w 2001 roku i przyniesienie nam idealny trójząb, z iPhonem, wydanym w 2007 roku.

Widać, że Apple obdarował świat jednymi z najczęściej używanych telefonów, komputerów, urządzeń do słuchania muzyki na świecie, ale jego lista innowacyjnych urządzeń na tym się nie kończy, ponieważ oprócz tego firma ta poświęciła się do tworzenia tabletów (iPad), głośników, słuchawek, smartwatchów, asystentów głosowych itp.

Ale wśród jego „aktywów” w postaci sprzętu musimy również zwrócić uwagę na pewne dość szczególne, które świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie innych sprzętów takich jak iPhone, na przykład. Doskonałym przykładem tego typu sprzętu są AirTags.

Możesz zadać sobie pytanie: Co to jest AirTag?Pytanie jest dość proste i wyjaśnimy Ci je szczegółowo. Być może nie są to ich najpopularniejsze urządzenia, ale są to całkiem przydatne urządzenia. Te zespoły służą do możemy wyśledzić każdy zgubiony obiekt w danym zakresie kosmicznymMają okrągły kształt i są dość małe i kompaktowe, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i mogą być używane w kluczach, portfelach, kurtkach, torbach, cokolwiek.

Kto może śledzić mój AirTag?

Jak możesz sobie wyobrazić, te urządzenia Działają za pośrednictwem sieci GPS połączonej z aplikacją „Mapy” firmy Apple, więc dzięki tym AirTags możesz z wielką precyzją śledzić każde urządzenie połączone z kontem Apple. Ale będąc urządzeniami, które można śledzić na odległość, pojawia się pytanie: Czy ktoś inny może śledzić mój AirTag?, a odpowiedź na to pytanie brzmi głośne „nie”.

Firma Apple stworzyła te urządzenia, aby mogły być używane w w pełni zaszyfrowane, end-to-end i bez pozostawiania danych przechowywanych na urządzeniu.

Aby nawet ta sama firma nie mogła śledzić AirTagów, które połączyłeś z kontem Apple, więc jeśli nawet Apple nie może, zwykły użytkownik, znacznie mniej. Jedynym sposobem, w jaki osoba trzecia może śledzić Twoje urządzenie, będzie aktywacja „utracony tryb’, aby w ten sposób, poprzez swoją sieć GPS, mógł powiadomić Cię, że go znalazł.

Czy mogę przekazać mój AirTag komuś innemu?

Jak wspomnieliśmy powyżej, strona trzecia nie może śledzić Twojego urządzenia, ponieważ jest ono zaszyfrowane, ale wszystkie AirTags przed użyciem, Można je połączyć z iPhonem lub iPadem, z którym zamierzasz ich używać, ale w ten sam sposób, w jaki można je połączyć, można je również rozłączyć, tak jakby było to proste połączenie z BlueTooth.

W przypadku, gdy nie potrzebujesz już swoich tagów AirTag lub chcesz je udostępnić, musisz uzyskać dostęp do ustawień urządzenia, na którym go używasz, i postępować zgodnie z procesem, aby móc odłączyć tagi AirTag,

pozostawić je tak, jakby zostały przywrócone do ustawień fabrycznych. Po tym drugi użytkownik będzie mógł przeprowadzić proces parowania ze swoim urządzeniem. Ale jeśli coś jest obowiązkowe, to fakt, że główny przewoźnik AirTagów będzie musiał odłączyć swoje urządzenie, korzystając ze swoich danych z Apple.

unbox apple airtag urządzenie

Czy AirTag może być śledzony przez więcej niż jedną wybraną przeze mnie osobę?

Te zespoły nie zezwalaj nieuprawnionym osobom trzecim na śledzenie Twoich połączonych komputerów, Jedyne 2 sposoby, w jakie inna osoba może używać Twoich AirTagów, to: Decydujesz się na odłączenie swoich AirTagów, aby przenieść je na stronę trzecią, lub że zgłaszasz swój AirTag jako utracony, w słynnym „Trybie utraconym”, aby w ten sposób , osoby korzystające z otaczających urządzeń mogą je śledzić w przypadku utraty.

W przeciwnym razie śledzenie sparowanych urządzeń przez kogoś innego jest praktycznie niemożliwe, ponieważ nawet sam Apple nie ma do tego uprawnień. Twoje dane i połączone urządzenia będą całkowicie bezpieczne przed osobami trzecimi, nie martw się.

Czy mogę udostępnić lokalizację mojego AirTag rodzinie i znajomym?

Oficjalnie nie możesz, ponieważ jak wyjaśniliśmy powyżej, 2 urządzenia nie mogą jednocześnie śledzić tego samego Airtag, ale możesz to zrobić nieoficjalnie, ponieważ po prostu wyświetlając informacje z telefonu, możesz to zrobić, ale jeśli chcesz to zrobić oficjalnie, będziesz musiał powtórzyć ten sam proces opisany powyżej.