Skip to content

Czy wiadomości i czaty WhatsApp są usuwane podczas odinstalowywania aplikacji?

22 de czerwiec de 2021

WhatsApp to tylko aplikacja najczęściej używane wiadomości na całym świecie Ale jak każda inna aplikacja do obsługi wiadomości, ma wiele ważnych danych, w tym czaty, podczas usuwania lub odinstalowywania aplikacji zastanawiamy się, czy zapisy tej aplikacji zostały usunięte, istnieją sposoby, aby się dowiedzieć, a tutaj wyjaśniamy, w jaki sposób.

Co się stanie, jeśli konto WhatsApp zostanie usunięte?

Usunięcie konta WhatsApp to proces, który należy zastosować w określonych warunkach, na przykład, gdy nie chcesz już korzystać z tej platformy lub z powodu jakiejś katastrofy zgubiłeś telefon i chcesz się pozbyć tego konta. Więc przy podejmowaniu decyzji musisz jasno powiedzieć, że nie będziesz w stanie go odzyskać ani nie mam o tym informacji.

Podane przez Ciebie informacje, zarówno biznesowe, jak i korporacyjne, znikną w ciągu 90 dni, ale Ty jako użytkownik nie będziesz mieć do nich dostępu. Co więcej, Twoje dane osobowe również zostaną całkowicie usunięte; Twoje wiadomości, pliki, audio, obrazy i inne nie będą dostępne; Nie wejdziesz również ponownie do grup, w których byłeś, ale jeśli je utworzyłeś, nie znikną, ponieważ jest w nich więcej osób.

Jeśli odinstaluję WhatsApp, czy rozmowy zostaną usunięte?

Kiedy chcesz usunąć aplikację, wiele z nich zapisuje dane i zapisuje pliki w pamięci podręcznej, które są przechowywane na naszym urządzeniu w ten sposób WhatsApp zapewnia, że ​​rzeczy są zapisywane w określony sposób zostać trwale usuniętym, ale musisz wziąć pod uwagę pewne rzeczy, które sprawiają, że odinstalowanie WhatsApp pozostawia pewne ważne aspekty do podkreślenia.

 • Podczas usuwania WhatsApp Twoje zdjęcie profilowe i dane zostaną usunięte aby osoby, które wcześniej Cię dodały, nie widziały Twoich danych ani Twojego zdjęcia profilowego.
 • Czaty są usuwane tak jak czaty grupowe Dzieje się tak, ponieważ Twoje konto nie istnieje już w bazie danych aplikacji.

Wiadomości i połączenia

W pewien sposób, ale jest też możliwość ich odzyskania, a to dlatego, że istnieje kopia zapasowa, która przechowuje wszystkie dane i czaty na koncie Dysk Google więc jeśli masz istniejącą kopię zapasową w aplikacji, aby czaty były zapisywane w Google i można je było pobrać podczas ponownej instalacji WhatsApp.

Teraz, w przeciwieństwie do Telegrama, który ma pewne podobieństwa do WhatsApp, ta kopia zapasowa gwarantuje, że czaty i dane przed odinstalowaniem aplikacji będą nadal istnieć, a zatem nie zostaną całkowicie trwale usunięte, ma to swoją wadę, ponieważ jeśli chcemy usunąć istnienie tych wiadomości lub czaty, sposobem na to jest usuwanie kopii zapasowej lub kopii zapasowej.

 • Przejdź do folderu WhatsAppMożna to znaleźć za pomocą eksploratora plików urządzenia, w którym znajdują się foldery i dane przechowywane w pamięci wewnętrznej.
 • Wewnątrz folderu WhatsApp znajdziesz folder Kopia zapasowa, ten folder jest odpowiedzialny za zapisywanie czatów i zapisów bezpieczeństwa na Twoim telefonie komórkowym, w ten sposób usuniesz logi wiadomości w momencie odinstalowania.

Jest również zalecany wyłącz synchronizację WhatsApp konta konfigurującego naszą aplikację możemy przejść do ustawień i obok tego poszukać czatów gdzie będzie opcja backupu i zapisy czatów czyli historia wybierz że nigdy tego nie rób bo jeśli to zrobisz to nie będziesz usuwał wszystkie wiadomości.

W ten sposób upewniasz się, że wiadomości zostały trwale usunięte, teraz dobrze powiedziane, że możemy zrozumieć, że WhatsApp działa na wiele sposobów i że nie wszystko jest takie na pierwszy rzut oka, ponieważ aplikacja stara się chronić użytkownika i wprowadzać innowacje bezpieczeństwo, od wielu razy można odinstalować przez pomyłkę lub chcemy odzyskać starą wiadomość.

Grupy

Po odinstalowaniu WhatsApp z urządzenia mobilnego, posiadane grupy, w tym wiadomości i inne pliki, które się tam znajdują pozostanie dokładnie taki sam. Oznacza to, że nie utracisz żadnych danych z tych rozmów grupowych, chyba że przed usunięciem aplikacji nie wykonałeś odpowiedniej kopii zapasowej.

aplikacje na telefon

Oprawa

Ewentualnie ustawienia i dostosowania wprowadzone do WhatsApp z menu ustawień, to, jeśli można go usunąć, ponieważ nie jest to coś istotnego ani że są trwale lub automatycznie zapisywane na Twoim koncie; więc po ponownym zainstalowaniu musisz powtórzyć specyfikacje, które miałeś w poprzednim.

Tak, dane multimedialne są usuwane razem z folderem, z wyjątkiem kopii zapasowej, która jest przesyłana na konto Dysku Google, które jest powiązane z telefonem komórkowym, czyli e-mail, z którym działa Twój telefon komórkowy, Sklep Play i wszystkie połączone dzienniki Google i zsynchronizowane bezpośrednio z telefonem komórkowym, z tego powodu musimy również skonfigurować nasze konto Google, aby uzyskać dostęp do niektórych rzeczy.

WhatsApp ma dostęp nie tylko do danych osobowych kont, ale także multimediów, a także kamery czy mikrofonu, jednak firma zaszyfruj te wiadomości i dane, aby nie mogły zostać skradzione przez osoby trzecie, chroniąc Twój telefon komórkowy przed hakerami lub osobami trzecimi, które chcą przejąć zarówno czaty, jak i przejąć dane multimedialne, audio, obrazy i filmy, które przechowujesz w telefonie komórkowym .

Dlaczego powinniśmy tak często odinstalowywać WhatsApp?

Jeśli jesteś jednym z użytkowników, którzy przechowują wiele informacji w telefonie dzięki WhatsApp i usuwasz niektóre czaty lub grupy, których nie potrzebujesz, a mimo to miejsce pozostaje takie samo, to zaleca się odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji na telefonie komórkowym.

Ponieważ tymczasowe informacje dostarczane w WhatsApp nie są natychmiast usuwane, musisz wykonać tę funkcję. Dlatego nie należy utrzymywać aplikacji nasyconej informacjami ani nie pozwalać, aby pliki lub dane błądziły po tym, co zajmują tylko miejsce i nie są trwale usuwane; Dlatego bardzo dobrze jest od czasu do czasu odinstalować WhatsApp (przynajmniej raz na bimester lub kwartał).

Różnice między usunięciem konta a odinstalowaniem aplikacji

 • Jeśli odinstalujesz, będziesz mieć ponownie dostęp do swojego konta, jeśli usuniesz, nie będziesz
 • Nie będziesz mieć dostępu do informacji, jeśli usuniesz swoje konto
 • Po zainstalowaniu WhatsApp zobaczysz wszystkie informacje: czaty, grupy, przechowywane dane
 • Podane przez Ciebie informacje znikną, jeśli usuniesz konto
 • Nie będziesz mógł użyć tego samego numeru telefonu do utworzenia kolejnego nowego konta
 • Podczas odinstalowywania zachowasz ten sam numer
 • Kontakty pozostaną nienaruszone podczas odinstalowywania, jeśli usuniesz nie, wszystko zostanie usunięte

Jak odinstalować WhatsApp

Istnieją trzy skuteczne opcje, dzięki którym możesz łatwo i szybko odinstalować WhatsApp. Pierwsza opcja to przejście do sklepu z aplikacjami na telefonie komórkowym (Sklep Play lub App Store); Za pomocą kursora umieszczasz nazwę aplikacji i wchodzisz tam, a następnie klikasz przycisk odinstalowania po prawej stronie i to wszystko.

Drugą alternatywą jest to, że z menu Twojego urządzenia, naciśnij i przytrzymaj WhatsApp i przesuń go do góry, gdzie wskazuje „usuń / odinstaluj”, zostawiając go tam; następnie kliknij zaakceptuj i poczekaj na zakończenie dezinstalacji.

Na koniec, Możesz to zrobić wchodząc w ustawienia mobilne mobile, poszukaj aplikacji i przejdź do WhatsApp; wejdź do aplikacji, a po prawej stronie natkniesz się na przycisk „odinstaluj”, naciśnij tam i poczekaj, aż się załaduje.

pobierz WhatsApp

Usuń konto WhatsApp

Aby usunąć swoje konto WhatsApp, kroki, które musisz wykonać, są nieliczne i bardzo proste. Wyjaśnimy ci to szybko jeden po drugim.

 1. Wpisz swój WhatsApp
 2. Przejdź do trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu
 3. W tym rozwijanym menu wybierasz ustawienia
 4. Następnie przechodzisz do swojego konta i dajesz opcję „usuń konto”
 5. Tutaj poproszą o Twój numer telefonu w międzynarodowym i pełnym formacie
 6. Ponownie klikasz usuń konto
 7. Pojawi się kolejne menu, w którym musisz wybrać powód usunięcia konta
 8. Po wybraniu kliknij „usuń konto” i gotowe

Zainstaluj ponownie WhatsApp

Jeśli już odinstalowałeś WhatsApp z telefonu komórkowego, powinieneś dowiedzieć się, jak łatwo go ponownie zainstalować. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, a zainstalujesz go ponownie na telefonie komórkowym.

 • Przejdź do sklepu z aplikacjami telefonu (App Store lub Google Play Store)
 • Umieszczasz „WhatsApp” w wyszukiwarce
 • Otwórz aplikację, a po prawej stronie zobaczysz przycisk „zainstaluj”
 • Naciśnij ten przycisk, a następnie zaakceptuj
 • W końcu czekasz, aż się załaduje i będziesz znów dostępny