Skip to content

Czy rozmowy wideo w WhatsApp są bezpieczne?

31 de styczeń de 2021

Jedną z największych wątpliwości wielu ludzi jest Czy rozmowy wideo w WhatsApp są bezpieczne? Prywatność i bezpieczeństwo w Internecie to delikatna kwestia, którą wszyscy musimy się zająć. Dzisiaj porozmawiamy o bezpieczeństwie połączeń wideo i całej zawartości udostępnianej za pośrednictwem jednej z najczęściej używanych obecnie aplikacji.

Dziś używamy internetu do wszystkiego. Od komunikowania się przez WhatsApp, przechodzenia przez papierkową robotę, a nawet kupowanie towarów itp. Internet jest dla wszystkiego i nie możemy zaprzeczyć ogromnemu komfortowi, jaki może nam zaoferować.

Musimy jednak mieć świadomość, że niektóre aplikacje lub strony internetowe nie są odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa naszych danych, tak jak naprawdę lubimy lub sobie wyobrażamy. Ale A co z najczęściej używaną aplikacją do przesyłania wiadomości? Czy WhatsApp jest naprawdę bezpieczny?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące domeny bezpieczeństwo, a także prywatność jednej z najważniejszych obecnie aplikacji. Wejdziemy w szczegóły, abyś nie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Czy rozmowy wideo w WhatsApp są bezpieczne i prywatne?

Wiele osób ma wątpliwości co do formatu bezpieczeństwo i prywatność rozmów wideo WhatsApp. Jednak tak naprawdę nie musisz się martwić, ponieważ aplikacja będzie używać szyfrowanie od końca do końca zarówno do rozmów, rozmów wideo, jak i do wiadomości, audio, dokumentów, zdjęć, filmów i statusów.

Ale Co to jest szyfrowanie od końca do końca? Po prostu upewnia się, że jedynymi osobami, które mogą przeczytać to, co jest wysyłane, są osoby, które uczestniczą w tej rozmowie indywidualnie lub w grupie.

Krótko mówiąc, każdy utworzony czat ma unikalną blokadę i jedynymi osobami, które mogą go otworzyć, są osoby, które biorą udział w czacie automatycznie, bez konieczności aktywowania absolutnie czegokolwiek.

Aplikacja działała w ten sposób od lat, a szyfrowanie typu end-to-end jest domyślnie włączone. Nie musisz absolutnie niczego aktywować, ponieważ jest dostarczany z aplikacją. Jest to obowiązkowe iw żaden sposób nie można go dezaktywować.

logo WhatsApp telefon

Czy korzystanie z WhatsApp jest bezpieczne?

Każdy z czatów ma unikalny kod bezpieczeństwa Służy do potwierdzenia, że ​​wszystko, co się w nim dzieje, jest całkowicie zaszyfrowane i że nikt nie ma dostępu do informacji wymienianych w tej rozmowie.

Kod można znaleźć w informacjach kontaktowych w formacie kodu QR oraz jako 60-cyfrowy kod. Te kody są unikalne dla każdego z prowadzonych przez Ciebie czatów. Uczestnicy mogą kupić swoje kody, aby upewnić się, że szyfrowanie od końca do końca działa.

Ale jednocześnie nie musisz się też martwić od tego czasu widoczny kod nie jest tak naprawdę kluczem. Jest to raczej numer referencyjny od czasu klucz jest zawsze tajny i nie ma możliwości, aby nawet ta sama firma mogła go odszyfrować. Jest to jedna z ogromnych zalet szyfrowania od końca do końca.

Jeśli chcesz się jeszcze bardziej upewnić, że nikt cię nie szpieguje podczas rozmowy. Możesz otworzyć ten kod i zeskanować go przy obecności drugiej osoby. Jeśli pojawi się zielony haczyk, oznacza to, że te dwa elementy pokrywają się, więc nikt nie przechwytuje rozmowy.

W przypadku, gdy jeden z dwóch odinstalował WhatsApp lub zmienił swoje urządzenie mobilne. Najlepiej wysłać nową wiadomość, aby zaktualizować kod. W sekcji często zadawanych pytań w WhatsApp można znaleźć wiele informacji na ten temat.