Skip to content

Czy kupowanie telefonu na MercadoLibre jest bezpieczne? Nie daj się oszukać i kupuj bezpiecznie

1 de luty de 2023

MercadoLibre to jedna z głównych platform, które istnieją w krajach hiszpańskojęzycznych, jeśli chodzi o kupowanie i sprzedawanie wszelkiego rodzaju produktów, pierwotnie była to strona internetowa stworzona do sprzedaży rzeczy używanych, ale z czasem ze względu na swoją popularność stał się punktem odniesienia Również na nowe pozycje.

Niestety, ponieważ nie wszystko złoto, co się świeci, istnieje również zło i oszustwo u niewielkiego odsetka użytkowników tego popularnego sklepu internetowego.

Od czasu do czasu mogliśmy usłyszeć komentarze od bliskich nam osób, krewnych, a nawet świadectwa oszustw w MercadoLibre i w tym przypadku chcemy pokazać Wam kilka kwestie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz kupić telefon w ramach usługi. Czytaj dalej, aby uniknąć oszustw i oszustw.

Jak nie dać się oszukać w MercadoLibre przy zakupie telefonu komórkowego?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że na szczęście w tych czasach Istnieją różne metody, które pozwolą nam uniknąć oszustwDzięki, na przykład, opcjom lokalizacji i blokowania, które iPhone oferuje za pośrednictwem iCloud, lub podobnym systemom, które mamy również w Google na Androida.

Te oferować cenne dane z których możemy skorzystać przed zakupem telefonu, o ile wiemy, jak wykorzystać te informacje na swoją korzyść, a tym samym bezpiecznie dokonać zakupu lub uniknąć bycia ofiarą oszustwa.

Jak bezpiecznie kupić używany telefon komórkowy w MercadoLibre

Zdajemy sobie sprawę, że w takich przypadkach występują również pewne problemy, i to często, gdy mówimy o używanym telefonie, Trudno dokładnie określić, jakie jest jego pochodzenie. Czasami mogą wynikać z uszkodzonych lub skradzionych urządzeń.

Z tego powodu jedną z pierwszych rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę w takich przypadkach, jest to, czy osoba, która go sprzedaje, ma wszystkie akcesoria, które zwykle są dostarczane z terminalem, w tym niektóre, takie jak oryginalna ładowarka, pudełko, słuchawkiitp.

Poza tym zawsze wygodnie jest mieć jakieś kopie zapasowe, takie jak konto Google, system blokowania iCloud i inne mechanizmy, które zasadniczo służą operatorom komórkowym do może blokować sprzęt.

Jak uniknąć kupowania zablokowanego telefonu w MercadoLibre

Aby to zrobić, wystarczy przed zakupem sprzętu poprosić o zdjęcie numeru IMEI telefonu, aby móc wprowadzić te informacje na stronie internetowej, która udostępnia dane o numerze IMEI danego urządzenia i chociaż tam jest kilka stron, które udostępniają tego typu informacje, takie jak imeipro.infomożesz użyć dowolnego innego.

Jego działanie jest proste, ponieważ wystarczy sprawdzić numer IMEI smartfona, o co możesz poprosić sprzedawcę, i że ten numer można znaleźć, sprawdzając, czy jest wyjęty pod baterią, lub pisząc *#06# na ekranie połączenia. Jest to liczba 15-cyfrowa.

Należy to wpisać na poprzedniej stronie internetowej gdzie jest napisane Wprowadź tutaj numer IMEI, naciskając Sprawdź. Tam w ciągu zaledwie kilku sekund uzyskasz wszystkie potrzebne informacje, np. czy urządzenie jest zablokowane lub czy nie ma problemów z jego użytkowaniem.

kup telefon komórkowy na wolnym rynku

Podsumowując, jeśli komputer wygląda na zablokowany, oznacza, że ​​został zgłoszony firmie telekomunikacyjnej jako zgubione lub skradzione.

W takim przypadku dostawca jest odpowiedzialny za wysłanie kopii numeru IMEI w trybie alertu globalnego za pośrednictwem tej strony lub podobnej, aby uniknąć użycia tego numeru przez innego operatora i w efekcie zablokowania sprzętu przez IMEI i w ten sposób trwale wyłącz to.

Dlatego jest to naprawdę dobra usługa, a najlepsze jest to to całkowicie za darmoa to nie wymaga subskrypcji ani niczego dziwnego.

Oczywiście w miarę możliwości zawsze staraj się kupować w MercadoLibre od tych użytkowników, którzy mają bardzo dobrej reputacji lub, w przypadku jej braku, do oficjalnych sklepów.

Czy dzięki tym wskazówkom udało Ci się rozwiać wątpliwości, kiedy chcesz kupić telefon komórkowy w Mercado Libre? Zostaw nam swój komentarz.

dołącz do naszego kanału telegram