Skip to content

Czy aplikacja HouseParty jest bezpieczna?

30 de styczeń de 2021

Bez wątpienia serwisy społecznościowe każdego dnia oferują nowe aplikacje lub programy ułatwiające komunikację między użytkownikami. Przykładem tego jest HouseParty. Aplikacja, która zyskała na znaczeniu i popularności w ostatnich miesiącach.

Obecnie, HouseParty ma dużą liczbę użytkowników, w większości młodych ludzi i nastolatków. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpieczna jest aplikacja. W ten sposób można uniknąć przyszłych problemów.

Jeśli jednak należysz do grona osób, które jeszcze nie zapoznały się z tą aplikacją, nie wiesz, jak działa i jak działa HouseParty. i nie wiesz, jakie to bezpieczne, nie martw się, bo w tym artykule pomożemy Ci rozwiązać to, tak częste u wielu osób, pytanie.

Co to jest HouseParty i jak działa?

HuseParty to aplikacja do wideorozmów, którą można pobrać i zainstalować na telefonie komórkowym, a nawet używać jej na komputerze PC lub Mac z systemem Windows, która została wprowadzona na rynek pod koniec 2016 r. Jednak dzisiaj osiągnęła większy sukces, ponieważ Ludzie wybierają tę sieć społecznościową, aby się komunikować i bawić bez wychodzenia z domu.

To narzędzie umożliwia grupowe wideokonferencje do 8 osób. Możliwość dodawania znajomych i integracji innych kontaktów. W ten sposób możliwa jest interakcja ze znanymi i nieznanymi ludźmi.

Głównym powodem, dla którego ta aplikacja stała się trendem, jest to, że oprócz rozmowy i utrzymywania więzi przyjaźni, niezależnie od odległości; Możesz również grać przez to ze swoimi kontaktami.

Zwykle działanie HouseParty jest podobne do działania Skype, WhatsApp, hangoutów i innych sieci rozmów wideo. Jednak główna różnica w porównaniu z innymi sieciami społecznościowymi polega na tym HouseParty ma gry i ogólne podejście.

Oznacza to, że możesz nawiązywać połączenia wideo lub czatować z grupą osób lub kontaktów, które również mają zainstalowaną aplikację. Ale to nie wszystko, ponieważ aplikacja umożliwia użytkownikom wykonanie pewnego rodzaju „Wirtualne pokoje”, lepiej znane jako pokoje grupowe. W nich możesz rozpocząć serię gier, które są przeznaczone dokładnie do gry w grupie.

Jak bezpieczne jest HouseParty?

HouseParty to najwyraźniej bezpieczna aplikacja nie pozwala na korzystanie z dzieci poniżej 12 lat. Jednak to nie wystarczy, ponieważ podczas rejestracji użytkownik może dodać dowolną datę urodzenia, w ten sposób wiele dzieci może ją sfałszować i łatwo założyć konto.

Ponadto, jak już wspomniano, aplikując można rozmawiać z przyjaciółmi i nieznajomymi, ponieważ użytkownik rozpoczyna rozmowę wideo ze swoimi kontaktami, ale może dodawać inne osoby.

Na szczęście, gdy nieznany użytkownik wejdzie lub dołączy do niego, na ekranie pojawi się ostrzeżenie z informacją „Dziwne niebezpieczeństwo”. W ten sposób możesz być świadomy i wiedzieć, kiedy nieznajomy wszedł na platformę i mieć świadomość każdego problemu lub dziwnego wydarzenia.

Dlatego, chociaż większość konsumentów HouseParty to nastolatki i młodzież w wieku od 16 do 24 lat, prawdopodobnie jest też ogromna liczba dzieci, które wchodzą w interakcje lub korzystają z aplikacji. Dlatego może się zdarzyć, że pojawią się obrazy lub poruszą tematy, które nie są dla nich wygodne, czym mogą być zaskoczeni.

Z każdego z tych powodów ważne jest, aby rodzice byli stale czujni i nadzorowali korzystanie z aplikacji (w przypadku, gdy korzystają z niej niepełnoletnie dzieci). Ponieważ największe ryzyko niepewności jest dla nich.

Funkcje prywatności i bezpieczeństwa HouseParty

rozmowy wideo w aplikacjach mobilnych

Aby zapobiec ryzyku i zwiększyć bezpieczeństwo aplikacji, programiści HouseParty stworzyli szereg reguł i cech, które pozwalają na większą ochronę Twojej prywatności. Wśród nich mamy:

  • Zasady panujące w domu: Aplikacja zawiera sekcję o nazwie „Regulamin domu”, w której określa listę zasad, których nie wolno łamać.
  • Blokada pokoju: Możesz zamknąć pokój podczas wideokonferencji.
  • Dziwne niebezpieczeństwo: Powiadomiony, gdy dziwny początek w rozmowie wideo.

Należy zachować ostrożność podczas korzystania z tej aplikacji, ponieważ chociaż pozornie jest ona bezpieczna, może być źródłem pewnego ryzyka.

dołącz do naszego kanału telegram