Skip to content

Co zrobić, jeśli mój komputer z systemem Windows 10/8/7 działa bardzo wolno, zawiesza się lub często się zawiesza? – Rozwiązanie

20 de kwiecień de 2023

Chociaż istnieje Linux, Mac OS itp., Nie będziemy zaprzeczać, że zdecydowana większość komputerów na świecie korzysta z systemu Windows. Ten system operacyjny jest niezwykle łatwy w użyciu, co oznacza, że ​​każdy w każdym wieku może go obsługiwać w mgnieniu oka.

Ale ma pewne złe strony, a właściwie ma wiele, chociaż nie możemy temu zaprzeczyć praca, która Microsoft wystąpił ze swoim systemem Windows 10 jest po prostu bestialski. Ale z biegiem czasu ten system operacyjny za każdym razem staje się nieco wolniejszy, czego można uniknąć, mając solidny dysk SSD, chociaż jasne jest, że nie każdy może mieć dostęp do tej klasy dysków, które są droższe niż „ Zwykłe” dyski twarde.

Zoptymalizuj wolny system Windows

To jest ważne przeprowadzić „konserwację” komputera od czasu do czasu, aby upewnić się, że działa poprawnie tak długo, jak to możliwe, bez konieczności formatowania. To, co zamierzamy ci powiedzieć, że będziesz musiał robić od czasu do czasu, powinieneś robić to powoli lub nie, właśnie po to, aby uniknąć konieczności osiągnięcia tej skrajności.

Przede wszystkim będziemy musieli przejść do „start”, a następnie do „Uruchom”, a na zakończenie piszemy „msconfig” i naciśnij enter.

Jeśli spojrzysz na górną kartę, jest napisane w jednej z nich, w przedostatniej konkretnie „Windows Start” musisz wybrać programy, których nie chcesz otwierać zaraz po uruchomieniu systemu operacyjnego, w ten sposób uruchamia się znacznie szybciej. Oczywiste jest, że niektóre będziesz musiał opuścić, takie jak program antywirusowy, sterowniki itp.

Innym programem, który można pobrać, jest CCleaner, który zasadniczo służy do czyszczenia pamięci podręcznej systemu Windows, przeglądarki, rejestru itp. W ten sposób od czasu do czasu zamykamy wszystko i wykonujemy wspomniany program poprawić ogólną wydajność komputera.

poprawić szybkość systemu Windows

Polecamy również, jeśli możesz uzyskać TuneUp, ten program jest odpowiedzialny za optymalizację komputera w bardzo prosty sposób pod każdym względem, oszczędzanie zasobów itp. Ma nawet tryb turbo, który możesz włączyć zarówno podczas przeglądania i wykonywania wielu zadań jednocześnie, jak i podczas grania, aby Ci pomóc bardzo przyspieszyć komputer.

Również, jak wspomniałem wcześniej, jeśli jest to w twoich możliwościach kup dysk SSD, w ten sposób zauważysz naprawdę imponującą różnicę w szybkości wszystkiego w systemie Windows, od włączenia komputera po uruchamianie programów itp. To niewiarygodna różnica, że ​​jest tylko zmiana typu dysku twardego na solidny.

Sztuczki poprawiające wydajność komputera z systemem Windows 10/8/7

Aby przyspieszyć komputer z systemem Windows 10, 8 lub 7, oprócz tego, co zostało już omówione wcześniej, istnieją różne sztuczki. Rzeczywiście, zawsze będzie konieczne utrzymanie w nim pewnego porządku, jak również regularnie przeprowadzać pewne czynności konserwacyjne. Jedną z sugestii jest bardzo ostrożne korzystanie z programu antywirusowego, a nie tylko aktualizowanie go i upewnianie się, że wykonują właściwą pracę.

Z drugiej strony polecamy usunąć programy startowe, których nie używamy i włącz szybkie uruchamianie. Ciągle widzimy inny fundamentalny szczegół, szczególnie w systemie Windows 10. Zwykle ma efekty wizualne, które pomagają spowolnić nasz komputer, idealnie jest je wyłączyć, zwłaszcza jeśli nie masz mocnego komputera (w tym przypadku nic się nie dzieje, możesz wyjść to jak chcesz).

przyspieszenie moich okien

Zanim porozmawialiśmy trochę o dysku SSD, dobrze będzie go zainstalować lub w ogóle zdefragmentować HD. Nalegamy na to, bardzo przydatna może być zmiana naszego dysku twardego. W ten sam sposób pomocne będzie ciągłe zwalnianie miejsca, a także sprzątanie biurka i utrzymywanie wszystkiego w porządku. Wszelkie pliki tymczasowe, które przechowujesz, usuń je. Z drugiej strony wszystkie aplikacje, sterowniki, a nawet system operacyjny muszą być zawsze aktualizowane, bez wyjątku.

Bardzo ważne będzie również wyłączenie wszystkich niepotrzebnych usług, zwłaszcza w systemie Windows 10, który zwykle domyślnie uruchamia szereg usług. Jeśli dostosujesz pamięć wirtualną, poprawi to wydajność komputera. Podobnie aktywacja opcji zasilania Wysoka wydajność. I zawsze, w dowolnej wersji systemu Windows, o której wspomniałeś powyżej, zwolnij pamięć RAM. Nie miej zbędnych śmieci na swoim komputerze,

dołącz do naszego kanału telegram