Skip to content

Co to są wiadomości-śmieci lub spam i jak ich uniknąć? (Przykład)

2 de luty de 2021

Wiele osób twierdzi, że chce bezpiecznie surfować po Internecie, unikając spamu. Nawet podczas sprawdzania e-maili jest to dość uciążliwe. Ale co to jest spam i dlaczego jest tak irytujący? Jak ich uniknąć? Te i nie tylko odpowiedzi udzielimy w temacie: Co to są wiadomości-śmieci lub spam i jak ich unikać?

Co to są wiadomości-śmieci lub spam?

Słowo „Spam” odnosi się do wiadomości e-mail o charakterze handlowym i reklamowym wysyłanych w formacie masywny tysiące użytkowników na e-maile. spam nie zażądano dotrze do Twojej skrzynki odbiorczej.

Chociaż te wiadomości spamowe nie zawsze są używane do promowania wirusów, prawda jest taka, że ​​zawsze są irytujące. Kto lubi mieć mnóstwo rozgłosu, którego nie chce lub nie potrzebuje, nie mówiąc już o prośbie?

Istnieje wiele rodzajów spamu, ale najczęstsze to:

  • Spam przez e-mail: to najpopularniejszy rodzaj wiadomości-śmieci, w których skrzynka odbiorcza jest zagracona. Są one wypełnione alertami reklamowymi i innymi aspektami, które odwracaj uwagę od ważnych zajęć.
  • Spam w sieciach społecznościowych: są ludzie, którzy spamują lub korzystają z sieci społecznościowych. Na przykład używają Facebooka do promować ich marki za pośrednictwem fałszywych kont, które zmuszają Cię do wypełniania nieistotnymi i irytującymi treściami.
  • Spam za pośrednictwem wiadomości: są to wiadomości, które otrzymujesz, na przykład nieznane kontakty i grupy WhatsApp. Tego typu spamu to znacznie więcej bezpośredni i szybkiponieważ programy do obsługi wiadomości bezpośrednich są używane do rozpowszechniania dużej ilości niechcianej treści.

Jak możemy uniknąć wiadomości-śmieci lub spamu?

Skoro już wiesz, jak irytujący jest spam, potrzebujesz praktycznych porad, jak go unikać. Ponieważ w ten sposób chronisz swoją tożsamość osobistą, a nawet aktywa, w takim przypadku będzie to miało zastosowanie.

Kroki, które musisz wykonać, aby uniknąć spamu

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby aktywować filtr spamu. Na przykład zablokuj cały spam z usługi Hotmail Outlook, a tym samym wyeliminuj wiadomości-śmieci. Umieść je w kategorii „śmieci”, aby uniknąć ponownego ich otrzymania.

Inną praktyczną wskazówką byłoby nie kierowanie wiadomości e-mail każdy blog i strony, aby nie postrzegały Cię jako łatwego obiektu. Nie odpowiadaj również na wiadomości e-mail ze spamem, które otrzymujesz w swojej skrzynce odbiorczej.

Praktycznym środkiem byłoby utworzenie konta e-mail wyłącznie aby otrzymywać powiadomienia i reklamy. Na przykład powiadomienia z kin, blogów, sklepów i innych ulubionych stron.

Zwróć uwagę na wiadomości z ofertami łatwych pieniędzy, tj Nie będziesz wiedział, mogą zawierać wirusy lub programy szpiegowskie do kradzieży danych.

Środek mający na celu ochronę Ciebie i Ciebie przed takimi wiadomościami spamowymi nie rozprzestrzeniają się łańcuchy wiadomości elektronicznych. Przekazując je, ujawniasz swoje dane osobowe, | i twoje kontakty, a nawet własne informacje na łasce hakerów.

Inną opcją uniknięcia spamu jest uważne przeczytanie Polityka prywatności z witryny, do której wchodzisz. Unikaj wprowadzania adresu e-mail na stronach bez polityki prywatności i korzystaj z opcji nieotrzymywania wiadomości, które zawierają niektóre strony i witryny.

Uwaga: możesz blokować spam i kontakty w Gmailu, aby uniknąć tego irytującego spamu.

ochrona przed spamem

Oto niektóre z bardziej praktyczne wskazówki które pomogą Ci uniknąć spamu za wszelką cenę. W ten sposób będziesz mógł skupić się na ważnych wiadomościach na swoim koncie e-mail, nie martwiąc się, że rozpraszają Cię śmieci lub zostaną uszkodzone przez hakerów.

Ponadto, wiedząc, czym jest spam i jakie są jego rodzaje oraz jak wiedza to potęga, możesz być alarm i broń się przed ich przykrością.

dołącz do naszego kanału telegram